Kontracepcija

kontracepcija i proljev

luu

Puno Vam hvala na odgovoru.
Sada je stanje drugačije. Naime već 2 dana imam proljev odmah nakon popijene tablete, i oba sam dana uzela iza proljeva još jednu tako da se apsorbira. Problem je što svaki dan tabletu uzimam u 10 ujutro, a drugi dan (kad sam dobila proljev) sam uzela u 13 h. Zanima me koja je mogućnost da ostanem trudna ako sam taj dan imala odnos prije 13 sati?
Unaprijed zahvalna!

luu

Hvala Vam na odgovoru!
Sada su stvari drugačije. Već dva dana ( jučer i danas) imam proljev odmah nakon popijene tablete. U oba slučaja uzela sam odmah nakon proljeva još jednu tabletu. Zanima me što ako i sutra bude ista situacija? Drugo pitanje: Inače pijem tabletu u 10 ujutro, a drugi dan proljeva sam popila u 13 sati, a prije toga sam imala odnos, pa me zanima koja je mogućnost trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako se situacija nastavi javiti se na Zaraznu, a sta se tiče trudnoće tu nema statistike koja će reći da ili ne .Ako mjesečnica bude kasnila napravite test ( nažalost)

luu

Hvala još jednom!
U uputama za diane 35 piše da ako i prođe manje od 12 sati zaboravljene tablete da sam i dalje zaštićena. Znači u principu nisam sad ? Jer ja sam umjesto u 10, popila u 13 sati.
Ovo je zadnje pitanje..ispričavam se...nova sam u tome.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, ako Vi pijete u 10 sata ujutro a Vi ste popili taj dan u 13 sati znači da ste kasnili samo samo tri sata sta znači da ako ste pili po naputcima za slučaj proljeva ne bi trebalo biti trudnoće.

marty

Poštovana doktorice,
kako sam prije nekoliko dana imala proljev unutar 2 sata od popijene tablete, popila sam odmah drugu, što mi je smanjilo ciklus na 20 dana i sad mi jedna tableta fali. moram li zbog toga skratiti pauzu sa sedam na šest dana, odnosno početi s novom kutijom u iduću srijedu, umjesto u četvrtak?
Napominjem da pijem yasmin.
Hvala vam unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne Vaša puza traje 7 dana tako da iduću kutiju počinjete na 8 dana . Samo ste si skratili ciklus ali ne mijnate vrijeme pauze.

Poštovani,
pilulu sam popila kao i svaki dan u 6 sati, oko 7 sam imala proljve, jedan, međutim malo jači. Vjerujem zbog stresa, zbog istog razloga nisam se u tome trenutku ni sjetila popiti novu pilulu. Toga sam se sjetila tek danas. Plaši me i činjenica da sam u prvom tjednu, tj. da sam jucer popila 3. tabletu.
Imam li razloga za brigu?
Trebam li danas popiti dvije pilule (dodatnu zastitu cu svakako primjeniti)
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte dodatnu i narednih 7 dana koristite dodatnu zaštitu

Nisam ju popila dan nakon, vas odgovor sam tek danas procitala. Jeli kasno da danas (dva dana nakon) popijem?
Imam li razloga panici?

P.S. mislim na dodatnu tabletu

Natalija Beljo, dr. med.

Nemojte ju onda niti danas popiti jednostavno ju preskočite ili bacite, ali koristite dodatnu zaštitu ovaj ciklus koji će biti kraći za jedan dan

Napravila sam kako ste napisali, međutim danas, mi se pojavio smeđi iscjedan (a imam još 5 pilula).
U dosta sam stresnom razdoblju, ima li to veze?
Što s ostatkom kutije?

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa popijte ih do kraja.

zdenkhica

Poštovani doktore,
godinama unazad uzimam Legravan kontaracepcijske pilule, i ponekad mi se desi da za manje od 4 časa nakon uzimanja imam retku stolicu, ali bez smetnji i samo jedanput. Obično se tada uspaničim i uzmem još jednu tabletu. Tako je bilo i prošli mjesec, a isto mi se desilo i danas. Da li postoji uopšte potreba za dodatnom tabletom u ovakvim slučajevima? Kako razgraničiti kada treba uzeti još jednu pilulu? Molim Vas da mi pojasnite to, jer vjerojatno nije dobro da svaki mjesec uzimam dodatnu tabletu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno mislim da vam dodatna tableta ne treba. Rijeđa stolica nije proljev.

maryca

Poštovana, pijem pilule Logest 2 mjeseca, a prije toga sam godinu dana pila pilule Lindynette 20! Pilule pijem svaki dan redovito u 14 sati. Nakon što sam popila 8. pilulu iz pakovanja dobila sam proljev nakon 2 sata. Imala sam problema sa crijevima tako da se proljev ponavljao i kroz sljedeća 2 dana! Svaki od ta 3 dana koliko je proljev trajao popila sam samo po 1 pilulu u 14 sati, jer sam smatrala kako zbog konstantnih odlazaka na wc nema smisla popiti još 1... sada imam još 10 pilula u ovom pakovanju! Da li da ih nastavim normalno uzimati dalje, pa onda napravim pauzu ili što da učinim? Što je sa zaštitom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte redovito do kraja u isto vrijeme po jednu. Dodatna zaštita do kraja blistera zbog proljeva.

~crystal~

Poštovani...pijem Lindynette 20 redovno svaki dan u 12h.
6 sati prije nego što sam trebala popiti iduću pilulu (oko 5:30h ujutro) dobila sam mekanu stolicu naizgled kao lagani proljev, te mekanu stolicu par sati kasnije.
Nakon toga normalno sam popila sljedecu tabletu. Jesam li dobro postupila i dali je nužna dodatna zaštita?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Koristite sedam dana dodatne zaštite.