Kontracepcija

kontracepcija qlaira

hanica

Molim Vas da mi objasnite! Menstrualni ciklus sam dobila koji je potpuno drugačiji nego na što sam navikla nije obilan sa velikim ugrušcima i tamno crvene je boje prije nego što sam popila crvene tablete tj na 22-oj tableti da li to predstavlja neki problem ili se ne trebam bez razloga brinuti nego jednostavno čekati da se organizam navikne na qlairu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je uzimanja oralne kontracepcije. Naviknite se na takve menstruacije.

hanica

Kako sam shvatila po Vašem odgovoru da je uredu što mi je menstrualni ciklus počeo prije crvenih tableta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno ali se događa.

hanica

Molim Vas da mi još odgovorite i na ovo pitanje. Da li će se normalizirati menstrualni ciklus nakon treće kutijice qlaire ili postoji mogućnost da ponovo dobijem menstrualni ciklus prije crvenih tableta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali bi dobiti na vrijeme.

hanica

Poštovani doktore evo ponovo Vam se javljam! Moj doktor je na odmoru pa mu se ne mogu obratiti za pomoć. Menstrualni ciklus sam dobila 15.03, inače na 21. tableti qlaire znači prije nego što sam trebala dobiti koji već 7 dana traje. Mene zanima da li je ovakav menstrualni ciklus nus pojava kontracepcijskih tableta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je posljedica je uzimanja pilula. Budite strpljivi i dalje pijte kao i dosad.

hanica

Poštovani! ponovo se javljam jer ne znam šta da radim. Jučer sam imala na 17-toj tableti iz trećeg pakovanja qlaire imala kako vi to stručno kažete probojno krvarenje koje je stalo i sad imam smeđi iscjedak. Imam osjećaj da ću ponovo dobiti menstruaciju prije nego što popijem tamnocrvene tablete. Pročitala sam skoro sva pitanja i Vaše odgovore iz foruma ali nisam naša niti jedan slučaj isti kao moj. Kod sviju je dolazila menstruacija na prvoj ili na drugoj tamno crvenoj tableti, a kod mene je obrnuto ja dobijem ranije. Samo Vas molim da mi kažete da li je potrebno upravo iz ovih razloga da promijenim tablete ili da ih nastavim piti qlairu. Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjet ćete dalje. Ako bude i dalje mrljanja, svakako promjenite kontraceptiv.

hanica

Poštovani doktore ponovo se javljam da mi pomognete! Već četiri mjeseca pijem qlairu, ali i na ovom četvrtom pakovanju mi se na polovini ponovo pojavio iscjedak sa sukrvicom, stim da sam na trećem pakovanju dobila menstrualni ciklus na drugoj tamno crvenoj tableti i trjao je 5-6 dana, što znači da mi se ova sukrvica pojavila ne polovini ciklusa. Pitala sam svog doktora da li je to uredu i rekao mi je da je to normalno i treba najmanje šest mjeseci da pijem qlairu da bi mi se ustabilio ciklus.
Molim Vas da mi kažete da se slažete s njim ili da insistiram na daljnim nalazima i da promjenim kontraceptiv. Unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno ne bih toliko dugo čekao. Ali možete ga poslušati jer neće se ništa dogoditi za ta dva mjeseca uzimanja.

ankica001

Poštovani, imam dva pitanja za Vas, ako ste u mogućnosti da mi pomognete.
Sedam meseci sam koristila Qlaira kontracepcijske pilule (po preporuci ginekologa) međutim, TIH SVIH 7 meseci na 16oj tableti dobijem blago krvarenje, posle pređe u smeđe i tako do kraja kutije... I još plus kad dobijem menstruaciju, posle one 2 crvene tblt.
To me izluđivalo i zamolim je da mi promeni. Njen odgovor je bio da mi te najviše odgovaraju i da tako nastavim happy Tako ljuta, prekinula sam da ih koristim..
Nakon koliko vremena smem ponovo početi da ih koristim i koje biste Vi preporučili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurno ne te već neke druge jer imate probojno krvarenje duže vrijeme.
Probajte s recimo lyndinetama 30.

ankica001

A nakon koliko vremena smem ponovo početi, s obzirom da sam prošli mesec prestala sa korištenjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idući ciklus s prvim danom menstruacije.

rokoog

Poštovani dobar Vam dan.interesira me dali se kontracepcijske tablete glaira mogu uzimati na prvoj mijesecnici iza pobacaja tj.dali moze doci do nekakvih problema.kada se tocno pocinje uzimati(koji je prvi tj.najbolji dan za poceti piti tablete).sta kada se i ako se preskoci tj.zaboravi uzeti tableta i dali je to 100% sigurna zastita od nezeljene trudnoce.s postovanjem i unaprijed Vam hvala.
Roko

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo pročitajte ovo:http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati