Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

deniska1993

Postovani,
pijem tablete lindinette 20 vec sestu kutiju. Inace, ginekolog mi ih je prepisao. Nedelju dana pre zavrsetka svake kutije pocinje da mi se javlja braonkasti sekret, ali u jako malim kolicinama {uglavnom samo na toalet papiru}. Da li to znaci da su slabe za mene i da li je u ovom slucaju moguce da sam ostala trudna iako decko nikada nije ejakulirao u meni i pored redovnog uzimanja tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slabe jesu. Radi se o spoting krvarenju. Sugeriram sa ako vam to smeta prijeđete na malo "jače" kontraceptive.

marina027

Postovani,
Pijem lindynette 20, imam nekih problema s bubregom pa mi je dr. Prepisala nolicin 400mg, zanima me samo dali umanjuje djelovanje pilula?
Unaprijed hvala i ugodne blagdane Vam zelim!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Hvala Vam.

neznam7

Poštovani,
zanima me jel tablete amoksicilin utjecu na zaštitu i djelovanje tableta lindynette?
Unaprijed hvala, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu. Pustite uputstvo lijeka. Navedeni nije u skupini koji umanjuje učinak pilula.

Katarina7

Pozdrav,
Pijem lindynette 20 vec 5. mjesec svakog dana u 17:00h, da li sa sljedecim blisterom mogu promijeniti vrijeme u 12:00h i u tom slucaju koje bi bile posledice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete svakako. Nema posljedica.

lucijana66

Zanima me dali sam zasticena i u ovoj pauzi od 7dana ili je potrebna dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.

ahora

Može li se, nakon pauze,ponovo početi piti Lyndinette i prije novog ciklusa? Jer mi kasni, a htjela bih zaštitu. I kada nastupa ponovo zaštita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s prvim danom iduće menstruacije. Nikako ne ranije.

Bramajoka

Postovani,
na redovnoj analizi krvi ustanovljeno je da imam povisen holesterol (6,8) ostale pretrage su u granicama normale, radila sam krvne pretrage za bubrege i jetru, takodje sve u redu. Pijem lindynette 20 vec 2 i po godine i nemam nikakvih drugih smetnji. Interesuje me da li trebam da prestanem sa koriscenjem pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje u dijetetske mjere za snjižavanje holesterola.

TeicaB5

Poštovani,

Pijem tablete već više od godinu dana. Nekako sam zaboravila popiti tablete od tri dana, dakle od pon. Dns sam to shvatila i popila za pon, ali sam nakon tog vidjela da sam dobila menstruaciju tj tamni iscjedak. Da nastavim piti, popijem odmah dvije, tri ili sto? Nisam imala spolne odnose pa nisam trudna, ali za ubuduce, da li moram koristit dodatnu zastitu?

TeicaB5

Zadnja menstruacija je bila 20.2. A zaboravila sam popit 7,8 i 9.3 i popila sam dns za 7 ali navecer moram i za danas (10). Kolko da popijem i kada ce menstruacija tj iscjedak il sta je to vec prestat i trebam li koristit dodatnu zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje do kraja blistera. U slučaju odnosa dodatna zaštita.

lucijana66

Pijem lindynette vec godinu i pol. Sve sam popila redovito i na vrijeme,inace zadnju popijem u ponedjeljak a dobijem najkasnije do petka. Sad je vec ponedjeljak a ja jos nisam dobila. A sutra trebam i poceti sa sljedecom kutijom. Sto sad?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite sutra s novim blisterom bez obzira.

Nazad
1 ... 59 60 61 62 63 64 ... 77
Naprijed