Kontracepcija

Lindynette 20

zeljkav123

Poštovani doktore,

Na trećoj sam kutiji Lindynette 20. I dosad je sve bilo u najboljem redu. Tablete iz prve dvije kutije pila sam točno u 19 sati. Istu sam praksu nastavila i s trećom kutijom - prvih sedam tableta sam popila u 19 sati, a potom sam nekako počela kasniti +/- 20 minuta da bi neki dan, u petak (3.6.), zakasnila s pijenjem tablete čak 6 sati. Trebala sam ju popiti u petak u 19 sati, a ja sam ju popila u 1 sat ujutro. Dakle, 6 sati sam kasnila.

Danas sam pak primijetila na toaletnom papiru malo sluzi pomiješane s krvlju, tamnosmeđe. Spotting mi se dosad nikad nije javljao. Je li uopće riječ o spottingu ili je nešto drugo u pitanju? Malo mi je nevjerojatno da se pojavljuje tek na trećoj kutiji, a do tada je sve bilo super.

Je li zaštita i dalje održana? Pošto imam vezu na daljinu, spolne odnose imam samo dva ili tri dana u mjesecu. Posljednji sam put spolne odnose imala 28. i 29. svibnja. bez ejakulacije, ali dva ili tri puta za redom. Tada sam bila na 4. i 5. tableti treće kutije i pila sam ih još uvijek točno u 19 sati.

Trebam li se oko čega brinuti? Trudnoće, nedjelotvornosti zaštite i sl.? Ili trebam možda prijeći na jače tablete?

Oprostite na opširnoj poruci, ali doista sam se zabrinula. Zahvaljujem Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je održana. Sve ste dobro postupili. Uzeli ste pilule u dozvoljeno vrijeme i ne trebate brinuti oko trudnoće.
Spoting je posljedica kašnjenja s pilulom, jer se radi o niskodozažnim pilulama i važno ih je uzimati čim točnije.

iperic244

Poštovani, prije mjesec dana mi se pojavila gljivična infekcija koju sam liječila sa Plimycol vaginaletama, nakon 2 tjedna se ponovno vratila i ginekolog mi je dao iste vaginalete. Nakon toga nekoliko dana sam koristila canesten kremu da budem sigurna da se neće ponoviti. Ljekarnik mi je rekao da postoji mogućnost da mi se gljivična infekcija ponovila brzo zbog pada imuniteta ( uz to da sam u poslijednje vrijeme često prehladjena ili bolesna) i preporučio mi Imunosal kapsule. Inače pijem Lindynette 20 već 9 mjeseci. Zanima me hoće li Imunisal kapsule (pošto ne znam sastav) umanjivati djelovanje Lindynette tableta ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće umanjiti djelovanje pilula.
Uzmite linex lady comfort vaginalno. Partner neka se također maže Canesten kremom izvana nekoliko dana.

iperic244

Ispričavam se na ponovnom pitanju, sada sam čitala za linex lady comfort da se koriste 2 tablete za obnavljanje vaginalne flore, a 6 tableta za spriječavanje ponovne pojave infekcije, pa mi sada nije baš jasno što bih ja trebala jer do sada nikada nisam koristila Linex lady. Novac nije problem, samo me zanima što mislite, dali mi je potrebno 2 ili 6 tableta jer ne bih htjela da mi se to opet ponovi? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva put na tjedan barem tjedan dana a možete i kroz tri tjedna. Dakle 3 kutije.

loIVAn11

Pozdrav! Prestala sam uzimati tablete Lindynette 20 nakon 6.popijene tablete u 4.blisteru, zbog jakih vrtoglavica. Zanima me koje posljedice se mogu pojaviti i koliko stetne one mogu biti? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može se javiti krvarenje koje može malo duže trajati.

iperic244

Pozdrav jos jednom! Prije nekoliko dana sam vas pitala za savijet, kupila sam 3 kutije linex lady comfort tableta, sinoć sam uzela prvu, slijedeća bi onda trebala biti u srijedu navečer. Ali nisam razmišljala o tome da u petak 17.6. trebam dobiti menstruaciju (inače su mi redovne menstruacije, svakih 28 dana). Sada nisam sigurna hoće li biti uredu ako uzmem drugu u srijedu navečer i onda nastavim sa ostale četiri nakon menstruacije? Hvala unaprijed i ispričavam se na još jednom pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ju u srijedu a onda napravite pauzu dok ne stane menstrualno krvarenje pa nastavite dalje.

butterfly1738

Poštovanje!
Pijem kontracepciju Lindynette 20,ovo mi je prvi put općenito da pijem kontracepciju,ali mi je 2. Mjesec da ju koristim..
Tabletu sam popila u 20:00 h,i dobila jake bolove u trbuhu uz proljev oko 23:40,dali se tableta apsorbirala ili moram popiti novu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite novu za svaki slučaj.

milanap

Poštovani, pijem lindinete 20 vec tri godine, moje menstruacije su poslednjih meseci samo oskudan baron iscedak i traju par dana, da li postoji mogucnost da sam trudna ili je to normalno? I ima li porebe da radim test?
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Tako izgledaju menstruacije uz pilule. ne treba vam test.

Iva930

Postovani, na prvi dan prethodne menstruacije pocela sam uzimati lindynette 20 i nisam imala ozbiljnijih simptoma osim sto je krvarenje trajalo 15 dana.. Cetvrtog dana pauze dobila sam menstruaciju no ista je trajala samo taj dan.. Imam li razloga za brigu i je li potrebno konzultirat se s ginekologicom radi mijenjanja pilula? Unaprijed hvala na odgovoru, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

jezek

Poštovani,

pijem Lindynette 20 već 6 mjeseci i nisam do sada imala nikakvih problema. Jučer (srijeda) sam popila zadnju tabletu iz pakiranja, a u utorak sam primjetila blago smeđkasti, oskudan iscjedak koji je prisutan i danas. Krvarenje inače dobivam 3 dan nakon popijene tablete (subota), a tablete pijem svaki dan u otprilike isto vrijeme (ponekad maksimalno 2-3 sata odmaka). Ima li razloga za brigu?
Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Radi se o spoting krvarenju uz pilule.

marina027

Postovani,
Bit cu sada malo dosadna, ali zanima me vase misljenje kao lijecnika.
Dakle ovako...pocela sam s nekom dijetom pred dva mjeseca i pocela se zdravije hraniti i jesti pogotovo puno svjezeg voca i povrca....jednom sam u kupovini naletjela na akciju grejpa i naravno kupila..konzumiram samo cijedjeni sok..dnevno cca 200ml vec duze vrijeme....posto sam se u zadnje vrijeme pocela baviti racunanjem unesenih kalorija ,haha, guglala sam da vidim koliko ih ima taj sok i u vise clanaka procitala nesto sto me malo sokiralo..a to je da grejp smanjuje djelovanje pilula. omg dakle nakon malo poduzeg posta moje pitanje je je li ta tvrdnja istinita?
P.s. oprostite sto Vas zamaram, ali nemam odnose vec neko vrijeme jer je dragi u inozemstvu...pa da ne bi bilo supriseeeee kad budemo konacno zajedno big-smile

Hvalaaaa unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam čuo niti igdje pročitao takav podatak.

Nazad
1 ... 61 62 63 64 65 66 ... 77
Naprijed