Kontracepcija

Lindynette 20

Katarina7

Pijem lindynette vec sesti mjesec. Menstruacije su mi tocne u sat ali i pored pilula obilne. Medjutim poslednja menstruacija iako dosla tocno na vrijeme bila je jako malo obilna. Zbog cega je sad to tako? Ovog mjeseca sam koristila Macmiror i Lomexin vaginalete. Da nije mozda zbog toga? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je to uzrok manje obilnoj menstruaciji.

Latinovicz

Poštovani,

utječu li tablete protiv alergije (Aerius, aktivna supstanca je desloratadin) na učinkovitost Lyndinettea?
Od kad te tablete pijem zajedno osjećam često zatezanje i bolove u području jajnika i maternice. Prije uzimanja tableta protiv alergije nisam imala te probleme.

Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu na djelotvornost pilula.

debzak

Poštovani,
Ginekolog mi je prepisao lindynette20 kao kontracepcijsko sredstvo, no kako patim od migrena već dugi niz godina i prepisana mi je terapija zomig rapimeltom, koje tablete mi zbilja pomažu, zanima me da li kombiniranje lijekova za migrenu može umanjiti djelotvornost pilula ili pogoršati neke nuspojave.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

blondie5

Poštovani,

koristila sam kontracepcijske pilule par mjeseci te zatim napravila pauzu. Pred kraj veljače sam počela piti tablete Itrakonazol, tjedan dana, pa zatim 3 tjedna pauze. Zanima me, mogu li početi piti kontracepcijske ponovno, i uz to nastaviti piti Itrakonazol, hoće li smanjiti sigurnost pilula i doći do neželjenih posljedica?

Hvala unaprijed! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanje obaju lijeka zajedno nije preporučljivo zbog toksičnosti na jetru. Nikako nemojte jedno i drugo zajedno.

Summer25

Poštovani,
da li smijem koristiti tablete Lindynette 20 ukoliko imam migrene bez neuroloških simptoma i koristim Zomig u slučaju napada?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uz dozu opreza, premda mislim da će vam se migrene pojačati i intenzivirati uz uzimanje pilula.
Najbolje je da se posavjetujete s neurologom.

Fizicarka

Pozdrav,
Imam neke nedoumice oko tableta. Pijem Lindynette 20 vec 3 godine uredno bez ikakvih prekida. Nažalost zbog nekih poteškoća sustava morala sam preskočiti jednu kutiju.
Novu kutiju sam počela piti sa prvim danom menstruacije, ali problem je što sam par dana prije menstruacije počela piti antibiotik (2.u mjesec dana) na koji sam upozorena da smanjuje učinak tih tableta jer ima mnogo penicilina u sebi. Stvar je u tome što ja već 15.dan imam menstruaciju. Antibiotik više ne pijem, ali i dalje imam stvari,a popila sam 15.tabletu danas. Da li još uvijek krvarim zbog tog antibiotika ili mi se sve poremetilo zbog te pauze od jedne kutije?
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom spoting krvarenju uz pilule. Neki put može potrajati cijeli ciklus.

Fizicarka

Hvala Vam na odgovoru. Zanima me još da li sam zaštićena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako.

Nlesic

Postovani,
Moja ginekologinja mi je dala lindynette 20 iz razloga sto mi je povisen testosteron i LH, isto tako imam problema s necistom kozom lica, pristici..
Zanima me dali mi je dala dobre tablete, jer ih josnisam pocela piti.. Pa da ih na vrijeme promjenim, citala samda su mozda za to bolje tablete od 30 .. Dali je istina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene pilule nisu za povišen LH niti za nečisti ten. Sugeriram ako imate akne terapiju Dianama, Rosanellama , Belarom ili Yazom ili Yasminom.
Oni imaju antiandrogeni učinak i bolje će rještit vaš problem.

Antunovcanka

Poštovani,

Imam dva pitanja
Naime pijem Lindynette 20 skoro 7god pa me zanima trebam li praviti pauzu?
A drugo do sada nisam imala problema, ali sam zadnja dva mjeseca spojila nisam pravila pauzu i dobila sam kada sam i trebala, ali postoji problem menga mi je inace trajala 4 dana a sada je imam tjedan dana pa me zanima da li je to normalno pošto nisam radila pauzu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

1, ne
2. Normalno je.

Jelena6666

Počela sam da pijem lindynette 20 pre 9 dana, što je 2. dan menstrualnog ciklusa. Ginekolog mi je rekao da sam posle 7 dana zaštićena. Sinoć je dečko ejakulirao malo u mene, da li bi trebalo da uzmem pilulu za "dan posle"?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Slušajte svog liječnika.

Nazad
1 ... 60 61 62 63 64 65 ... 77
Naprijed