Kontracepcija

Ljekovi i kontracepcija???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana ne umanjuje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je nužna dodatna zaštita.

larisa123

Zanima me da li probiotic premium ima ucinak na smanjenje kontracepcije ? Popis sastojaka: kukuruzni škrob, maltodekstrin, kulture bakterija, fruktooligosaharidi (FOS), mikrokristalična celuloza, enzimi, te ima šest bakterijskih sojeva (Lactobacillus acidophilus, Bifidobakterium bifidum, Lactococcus lactis, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus casei i Enterococcus faecium) .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinaka na djelotvornost pilula.

evelyn08

Koliko je smanjena zaštita ukoliko se koristi klindamicin gel antibiotik za akne tijekom uzimanja kontracepcije? Budući da lokalno nanosim u malim količinama, trebam li se brinuti za zaštitu? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena.

ivana992

Poštovani, dijagnosticirana mi je candida albicans. Trenutno koristim yasmin kontracepcijske tablete te me zanima da li upraba plymicol ili canesten vaginaleta i kreme umanjuje djelovanje (zastitu) yasmina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje naravno.

elibet

Poštovani, zanima me može li klindamicin losion za akne, pošto mu je djelatna tvar antibiotik, smanjiti djelotvornost Yaz kontracepcijskih pilula?
Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer se koristi lokalno i nema sistemskog djelovanja.

petra5

Poštovani doktore,

mogu li kortikosteroidna krema (Hydrocutan 1%) i injekcije kortikosteroida Volona A aplicirane lokalno (u ožiljak) imati utjecaja na djelovanje kontracepcijskih pilula?
Hvala unaprijed.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.

mary77

Poštovani,

nakon 20 mjeseci dojenja, radi prestanka laktacije uzimam Bromegon 2,5 mg.
Pošto sam započela piti i Logest 0,02mg/0,075 mg, lijepo Vas molim za kratak odgovor
o utjecaju Bromergona na kontraceptivni učinak Logesta.
U uupti o lijeku nisam ništa pronašla u tom smislu.
Zahvaljujem se na odgovoru.
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete uzimati jedan i drugi lijek zajedno. Tko vam je to ordinirao.?

mary77

Žao mi je ako Vas je uzrujalo moje pitanje, no sada ste i Vi prestrašili mene.
Ja sam pogriješila.
Zbog neuspjelog prestanka dojenja prošli mjesec, kada sam dobila Bromergon ostao je nekorišten.
U nedjelju 29.11. započela sam s prvom tabletom Logesta,
a u utorak 1.12. na večer, sam zbog napetosti u dojkama uzela samo pola prve tablete Bromergona,
koji mi više nije potreban i ne mislim ga dalje uzimati.
Ako sam i pogriješila, što očito jesam, sada je to gotovo te Vas molim za mišljenje,
jesam li ovime napravila veliku štetu za svoj organizam ?
Ja se osjećam u redu. Mogu li dalje normalnim tijekom nastaviti uzimati Logest i djeluje li sada njegov kontraceptivni učinak ?

Zahvaljujem se na odgovoru
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma niste me uzrujali. Niste napravili nikakvu štetu sebi, ali ti se lijekovi ne uzimaju zajedno. Nastavite samo s Logestom dalje i ne brinite.

mary77

Poštovani, hvala na Vašem odgovoru.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.