Kontracepcija

lyndinette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa uvijek postoji, jer i pilule nisu stopostotna zaštita. Važno je iste uzimati bez preskakanja, ili izostavljanja, te uvijek u isto vrijeme, jer tada se šansa za trudnoćom svede na minimum. U svojoj praksi nisam vidio slučaj da osoba uzima redovito pilule, a da unatoč tome ostane trudna. No statistike to navode.

kiki824

Postovana,pijem LYNDINETTE 20 vec godinu ipo dana ali mi se prvi put desilo da zaboravim vise od 12h bas kada sam imala odnose sa ejakulacijom u meni...to vece sam trebala 8 mu pilulu da uzmem,pa sam sutra uzela dve kako sam citala da treba....znaci druga nedelja tj.12ti dan od prvog dana menstruacije.Zanima me kolika je mogucnost da se ostane u drugom stanju?Unapred hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa svakako postoji ali nije prevelika. Dalje koristite dodatnu zaštitu.

Reneesme

Poštovani!
Zanima me slijedeće...30.7. bio mi je zadnji dan mjesečnice a ja sam Lindynette 20 počela uzimati 1.8. jer mi je mjesečnica trebala doči tada....spolni odnos sa prezervativom imala sam 31.7. a zadnju tabletu sam popila 22.8. ... dali postoji mogučnost da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

simi

Pozdrav,
mozete li mi samo reci jesam li zasticena vec nakon zavrsetka prve mestruacije, nova sam u ovome i po prvi put uzimam tablete(lyndinette 20), uzela sam prvu s prvim danom menstruacije i trudim ih se pit sada u isto vrijeme, menstruacija mi traje otprilike 7 dana..mogu li odmah sa zavrsetkom imat odnose (normalo podrazumjeva se da cu ih nastavit piti)?
i da..moze li decko svrsiti u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ste zaštićena ako ih redovito uzimate. Može ejakulirati u vas.

Monroe

Pozdrav, pijem Lindynette 20. Prvu tabletu sam trebala uzeti u prošli četvrtak u 22h međutim uzela sam je u petak u 13h i dalje sam nastavila uzimati po redosljedu kako treba. Imala sam spolni odnos u petak i subotu te smo korstili kondom kao dodatnu zaštiti ali tek nekoliko minuta nakon odnosa. Da li je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća

Emily5

Poštovani,

imam jedno općenito pitanje...kad nekome kažete da su kontracepcijske tablete preslabe,
da li to automatski znači da NE pružaju zaštitu od neželjene trudnoće ili...?! Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači, već "slabe" u laičkoj terminologiji znači premala razina hormona za nekoga, zbog koje se javljaju probojna krvarenja, no djelovanje i zaštita nisu upitni.
Drago mi je da neko postavlja ovako zanimljivo pitanje.

Emily5

happy ok, hvala još jednom. Lp!

ajneska

Poštovani
počela sam uzimati kontracepcijske pilule (lyndinette 20) prvi put prvenstveno radi zaštite. pročitala sam puno različitih mišljenja o nastupanju zaštite kod istih ako se ne počnu uzimati na prvi dan menstruacije. ja sam ih uzela na dan kad sam mislila da sam dobila menstruaciju (tad sam je i trebala dobiti), bili su prisutni svi uobičajeni simptomi te krvarenje i taj dan sam i uzela prvu pilulu. međutim, menstruacija se nije nastavila u uobičajenom tonu nego sam par dana imala vrlo slabo, smeđe krvarenje. tek nakon par dana mi je počelo normalno krvarenje. strah me je da onaj moj prvi dan zapravo nije bio prvi dan menstruacije nego da sam ih popila prije dolaska menstruacije, ako je to slučaj, vrijedi li ono što piše u uputsvima da zaštita nastupa nakon tjedan dana? neki govore da tad zaštita nastupa tek s drugom kutijom pilula, nadam se da nije tako. mislila sam pričekati da prođe 2 tjedna da bi bila sigurna. Molim Vas, uklonite moje strahove

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako kao što ste naveli.
Inače kod započinjanja uzimanja dovoljno je sedam dana.

ajneska

puno Vam hvala na odgovoru. bila sam zabrinuta iz razloga što sam na više strana čula da u takvim slučajevima zaštita djeluje tek od sljedeće kutije, a moja ginekologica mi je savjetovala dodatnu zaštitu tijekom prva dva tjedna bez obzira na to jesam li počela pravilno uzimat, dakle prvi dan menstruacije pa me i to zbunilo. znači ne moram strahovat od trudnoće i nakon 2 tjedna je ejakulacija bezopasna? Ispričavam se što sam pitanje postavila pod dvije teme. znači zapravo nema toliko veze ako se počnu piti prije menstruacije, jedino treba pričekat tjedan, dva da bi bili sigurni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

ajneska

Hvala. Jos jedno pitanje.. Ako zena inace ima neredovite menstruacije, ili npr krvarenje dva puta mjesecno, ima li to utjecaj ili negativne efekte na djelovanje zaštite tijekom uzimanja prve kutije pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

ajneska

Poštovani
Je li normalno da mjesečnica traje, meni sad evo trinaesti dan i čini mi se da će još? Prvi put sam počela piti pilule i nema drugih negativih simptoma, jedino nekad boli trbuh. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj forum nije zamišljen kao chat. Pročitajte malo forum o kontracepciji i sami ćete doći do odgovora.