Kontracepcija

lyndinette 20

andy_123

Poštovani,

prošli mjesec sam počela piti Lyndinette 20 i sada nakon spolnog odnosa (kad partner ejakulira u mene) osjećam pečenje i trnce u stidnim usnama. Prije se to nije događalo i moram napomenuti da sam prije početka uzimanja oralne kontracepcije napravila sve potrebne briseve koji su bili uredni. Ima li ovaj problem veze s početkom uzimanja kontracepcije?

Zahvaljujem na odgovoru,
lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o iritaciji spolovila ili upali vanjskog spolovila.
Probajte koristiti Canesten izvana kremu kroz par dana.

anuska1311

Poštovani,

pijem Lyndinette 20 dvije i pol godine i mogu reći da imam problema sa smanjenjem libida, odnosno nemam nikakve seksualne želje, a volje još manje.
2008. sam pila Cilest 7 mjeseci te sam imala jednake nuspojave. Redovno pijem tablete i kontroliram zdravlje i sve je u redu. Trebam li prestati piti tablete da bi se stvari vratile u normalu?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekidom uzimanja stvari će se popraviti. Nažalost uz neke pilule naznačena je gubitak libida, suhoća i slično.
Bolje bih savjetovao promjenu pilula.

Idili

poštovani,
znam da je pitanje bezveze ali umirit ce me ako pitam, pijem lyndinette vec 3. mj, uvijek ih uzimam redovito, tj. dva sata prije-poslije, neki dan sam ju zaboravila ali sam ju popila unutar 5 sati od kad sam trebala, tj. unutar 12h od prošle popijene. imala sam nezastićen odnos ali bez ejakulacije. Da li sam i dalje normalno zaštićena bez obzira na kasnije popijenu tabletu? i ne postoji šasa za trudnoćom? hvala unaprijed i unaprijed se zapravo ispričavam zbog glupog pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste i neće doći do trudnoće.