Kontracepcija

menstruacija kasni

di5

Imam sličan problem kao i prethodnice ali ipak drukčiji.Trebala sam sa novom kutijom pilula početi u petak,no nisam i u nedjelju sam imala odnose( recimo rizične).Ona sam u sljedeći petak popila jednu tabletu(mslila sam da smijem tako). Sada mi mjesečnica kasni va dana,a inače je bila redovita.
Da li mogu računati plodne i neplodne dane od početka te mjesečnice s obzirom da nisam pila sljedeću kutiju?
Postoji li mogućnost trudnoće?
Da li uzimanje tableta poremeti ciklus ka ih ne uzimam?
Da li ta jedna tableta može poremetit?
HVALA

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam čemu računati plodne dane kad pijete OHC, preskakanje u pijenju može poremetiti ciklus ali isto tako može doći i do trudnoće .Ukoliko mjesečnica ne dođe za 7 dana napravite test.

Nika88

Zdravo, imam slican problem, kasni mi, prvi dan zadnje menstruacije je 31.05. uglavnom dobijem nakon mjesec dana, imala sam odnos 27.06 (prezervativ samo), sad mi kasni, radila sam dva testa razliciti prozvodjaci oba su negativni, jedan sam radila 02.06 a drugi 07.6. Kasni mi opet da li postoji mogucnost da sam trudna? ne znam koliko utice stres na to trenutno imam rokove na fakultetu pa sam pod malim stresom, da li treba opet da radim test? da li je u pitanju mozda neka upala? u zadnja tri mjeseca sam prvo dva puta ranije dobila po sedmicu dana a zadnji put mi je kasnila dva dana. Molim odgovor, hvala unapred.
Pozdrav.

Natalija Beljo, dr. med.

Stres je odgovoran zašto kasni.

Murphy

Bok!Imam pitanje: menstruacijski ciklus mi traje uvijek 25-28 dana,,popila sam dvije kutije belluna tableta i ostale su mi 3-4 tablete iz druge kutije,a samovoljno sam prekinula,bez predhodnog konzultiranja s ginekologicom,,nakon toga sam normalno dobila jednu menstruaciju .nakon 27 dana.Danas mi je 29i dan ,a jos nisam dobila drugi put nakon prekida konzumiranja tableta,,čitala sam na uputama za tablete da pise ako se izlazemo suncanju da moze doci do rijeđe menstruacije ili izostanka,a ja sam bila izlozena suncu,pa jel moguce da mi zbog toga kasni menstruacija?Jel moguće da mi se poremetilo zbog toga?A inace ima 5 dana spavala sam s deckom bez kontracepcije,ali ne vjerujem da je ista "ostalo" u meni,jer nije u mene svršavao :/ SAVJET MOLIM ,HVALA UNAPRIJED...

Natalija Beljo, dr. med.

Nakon prekida OHC kroz 2-3 mjeseca ciklus se treba ponovo regulirati tj vratiti na "staro" tako da iz tog razloga kasni

Svetozarevic92

Draga doktorice, imam jedan problem. Imala sam odnose sa deckom a sledeceg dana mi je dosla menstruacija,posle toga nismo imali odnose.Sada je 32 dan od te menstruacije a ona ne dolazi,radela sam test on je negativan.Postoji li mogucnost da sam trudna , pomozite mi molim vas.hvala

Natalija Beljo, dr. med.

napravite još jedan testa ukoliko je negativan javite se ginekologu.

werbal001

Molim Vas za pomoć.
Sa curom imam već jako dugo spolne odnose,menstruacija joj je uvijek kasnila i nikad nije imala redovite cikluse.Sada joj kasni već 13 dana i ne osjeća nikakve bolove kao znak da bi je mogla uskoro dobiti.Napravili smo četiri testa i svi su bili negativni,zadnji je bio jučer,znaci 12. dan izostanka menstruacije na prvi jutarnji urin i takoder je bio negativan.Dali postoji mogućnost da je trudna

d'Orange

Poštovani, pila sam Yasmin tri godine. Prekinula sam piti u 6. mj. i nakon toga sam normalno imala menstruaciju. Slijedeća menstruacija mi je, također došla na vrijeme ( nakon 28 dana ). Potom treća menstruacija mi se pojavljuje nakon 20 dana, traje 3 dana, od čega je prvi dan krvarenje a slijedeća dva dana čokoladni iscjedak. U tom periodu imala sam odnos samo jednom, bez zaštite, šesti dan od početka druge menstruacije ( prvi dan bez krvarenja ). Četvrta menstruacija mi kasni već 7 dana. I u tih 7 dana stalno imam osjećaj kao da ću dobiti ( bolovi u stomaku ). Radila sam test na trudnoću s prvom jutarnjom mokraćom koji je bio negativan. Prije korištenja Yasmina imala sam redovne menstruacije u ciklusu od 28 dana. Da li kašnjenje menstruacije se može povezati s prekidom korištenja pilula?

Natalija Beljo, dr. med.

Werbakl001 Ne, ako su testovi negativni.

¨d orange Da , sad su prošla tri mjeseca

martica24

poštovana naime zadnja menstruacija je nastupila 2.1.2011 prije toga imala sam 5.12.2010. znači točno 28 dana.Imala sam spolni odnos 25.1.2011,no nismo išli do kraja jer me bolilo... No moja mestruacija se nije pojavila očekivano 1.2.2011,i dalje kasni, a danas je 14. 2. 2011. omg napravila sam dva testa jedan 9.2.2011. (nisam sa prvim jutarnjim), i drugi 12.2.2011. sa jutarnjim urinom., i oba su pokazala negativno. Moje pitanje je da li sam pre rano napravila test za trudnoću? i dali da napravim još jednom za svaki slučaj ili da isključim trudnoću kao mogući kasnilac menstuacije? imam bolove u križima i bijeli iscjedak također.. strah me i molila bi odgovor .. hvala sad

Natalija Beljo, dr. med.

Možete napraviti još jedan , ali mislim da su i ova dva pokazala točno. Pričekajte još kojih 7 dana pa ako ne bi došla javite se ginekologu.

alen2210

pozz
imam pitanje...djevojci kasni menstruacija vec 7. dan...odnose smo imali redovito i nismo uvjek koristili zastitu...e zanima nas zasto kasni a radila je test i bio je negativan...iz kojeg razloga kasni???
Molim pomoc...hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Može zbog stresa .

Marijalu

Poštovana! Imam 23 godine i uvijek imam redovite cikluse. Sad mi prvi put mjesečnica kasni 12 dana. Nisam imala spolne odnose. Grudi su mi bolne i imam blage bolove u trbuhu već par dana kao kad trebam dobiti ali nikako da dobijem. Može li fizička aktivnost (rolanje) utjecati na kašnjenje menstruacije s obzirom na to da sam u periodu kad sam trebala dobiti bila izložena većem tjelesnom naporu nego inače? Unaprijed hvala! Srdačan pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako niste imali odnose nemate razloga za brigu pa još pričekajte. Aktivnost može utjecati na ciklus.

raa

Poštovana, pokušala sam zaista pročitati sve na internetu no i dalje imam pitanje te vas molim za pomoć. Naime, početak ciklusa bio je 06.09. a završio 10.09., zadnja dva dana ciklusa dečko je ejakuirao u mene, no onda sam pomoću aplikacije na mobitelu zaključila da mi plodni dani ulaze unutar ciklusa tj u ta zadnja dva dana menstruacije. Pitanje je zar je moguće da postoje plodni dani i tokom menstruacije, te kako su moji ciklusi inače kraći od uobičajenih cca 22 dana. Napominjem da bi voljela i da sam trudna jer sam u sigurnoj vezi, ali zanima me jel to moguće po ovom što sam navela, jer puno treniram i željela bi se paziti, a test za trudnoću navodno još ništa nebi pokazao. Unaprjed zahavljujem i srdačan pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Moguće je , tako da test napravite ako bude kasnila 7 dana.

raa

Zahvaljujem na žurnom odgovoru, ako nije problem molila bih vas još da mi kažete da li je moguće kupiti neki test koji pokazuje točnost i prije kašnjenja sljedeće menstruacije, te koliko treba proći od mogućeg začeća da bi test valjano pokazao? Srdačan pozdrav!