Kontracepcija

menstruacija kasni

altair

Pozdrav!
Cura I ja Imali smo odnos dan-dva prije nego je trebala dobiti menstruaciju...uz prekinuti snošaj(mislim da je malo predejakulata izletilo)menga joj kasni 7 dana..dali je trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od tog odnosa sigurno nije trudna. Jedino ako ste imali odnose desetak dana prije toga.

iivanaaa

Kasni mi menstruacija 20 dana imala sam odnose sa momkom dva dana prije menstruacije, trajao je jako kratko, i nije doslo do lucenja sperme. Jos prije pet godina, dok nisam nisam imala polne odnose, menstruacija je kasnila 3mjeseca. Inace je redovna, ponekad zna kasniti oko 10 dana....ali sada 20? Sta bi mogao biti uzrok, trudnoca vjerujem da nije, a vec 10 dana osjecam da cu dobiti, pa nikako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća, cista, pcos, stres, upala i sl.
Koji je kod vas zaista ne znam.

tinica2597

Poštovani, prvi spolni odnos sam imala 29.7. sa kondomom te dečko uopće nije svršio, tjedan dana nakon toga, 6.8. sam dobila mentruaciju, inaće mi menstrualni ciklus traje 32 dana no već zadnja dva mjeseca mi dolazila na 28 dan, nakon tog spolnog odnosa nisam više imala nikak spolni odnos, a sada mi menstruacija kasni 7 dana te imam jake bolove u području donjeg trbuha, u području bubrega, redovite bijele sluzave iscjetke, no sve to prati mučninom. Koji je vaš prijedlog, što bi trebala učiniti? I da još nisam bila na prvom ginekološkom pregledu, i patim od refluksa bubrega.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još tjedan dana da nastupi. AKo ne dođe do tada javite se ginekologu na pregled da se ustvrdi pravi uzrok kašnjenja.

Ivanaak

Menstruacija mi je kasnila 4 dana i trajala 4 dana, inace mi je ciklus svakih 28 dana i trajanje 5-6 dana... prije toga, svaki put dobijem na vrijeme i prvi dan mi je obilna i u ugruscima,sto je ovaj puta bilo tek 2 dan i to 3-4 puta u grudama i tjt.. decko je ejakulirao u mene za vrijeme ovulacije ,pa me zanima dali postoji mogucnost da sam trudnaa?????

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom radilo se o menstruaciji, ali za svaki slučaj savjetujem da učinite test na trudnoću.

Makii13

Postovani, koristila sam kontracepcijske pilule 6 mj. Zadnju M sam dobila 23.12. I nakon toga sam 03.01.ponovno dobila i prestala sam sa terapijom jer sam imala jake bolove. Bila sam na pregledu 12.01.i sve je u redu bilo. Nakon toga sam imala nezasticene odnose bez ejakuacije unutra. Ja do danas jos nisam dobila M. Ovaj tjedan konstantno imam mucninu, moram na wc cesto i osjecam slabost. Radila sam kucni test i bio je negativan. Da li je ovo povezano sa kontracepcijom i kolike su sanse da sam u drugom stanju? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka kontracepcijske terapije potrebno je neko vrijeme da se ciklus stabilizira. U većine žena ciklusi se normaliziraju unutar 2 do 3 mjeseca, a ponekad to može potrajati i do godinu dana. Ukoliko se ciklus ne regulira niti nakon 3 mjeseca javite se liječniku.