Kontracepcija

menstruacija kasni

Natalija Beljo, dr. med.

Mislim da Clearblue ima jedan takav koji pokazuje prije kašnjenja , ali nemam povratnih informacija koloko je pouzdan. Radije pričekajte da prođe 14 dana od kritičnog odnosa pa onda test na prvi jutarnji urin.

ivanaBG

Postovana,

menstruacija mi kasni, zadnji put sam imala 10.08. 25.08. sam imala bol i peckanje prilikom mokrenja i krv se pojavljivala u mokraci. Pila sam uvin caj i nakon par dana se stanje normalizovalo. Pre toga sam imala odnose, ali uvek sa kondomom i koristili smo metodu prekinutog snosaja, 1.09 sam imala odnos sa momkom, bez kondoma, ali nije ejakulirao u mene, vec vani. Posle 10ak minuta, nakon "brisanja" i tusiranja smo opet imali odnos, takodje nije ejakulirao u mene. Zanima me da li postoji sansa da sam ostala trudna? Nekad mi zna kasniti menstruacija, jednom mi je isto nakon neke prehlade kasnila 8 dana, ali sad sam bas zabrinuta, posto mi nikad pre nije kasnila toliko. Imam 24 godine i rednovne menstruacije inace.

Unapred hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test.

deica88

Postovana trebala bi mi pomoć.. 9.7.ove godine imala sam spontani pobacaj i u bolnici mu se zadrzali i radili kiretazu, od tada je proslo 4 mj te smo zarucnik i ja poceli ponovo raditi na bebi, inace mi ciklus traje 30,, a 4.11 mi je bila zadnja menstruacija, a prvi nezasticeni spolni odos nakon nje je bio 23.11 i od tog dana svaki put pri spolnom odnosu on ejakulira u mene. radila sam dva testa od tada, prvi 4.11 u popodnevnim satima (negativan), a drugi danas 10.12 na prvi jutarnji urin koji se takoder pokazao negativan. nakon sat vremena kako sam radila test jutros pocelo me jako probadatiu jajnicima te sam popila tabletu protiv bolova sto mi se nije smirilo te sam posla na hitnu gdje su me uputili kod ginekologa koji me je pregledao ultrazvukom i rekao da se trudnoca jos ne vidi te da se ne vide ni nikakve upale koje bi mogle biti uzrok toj boli, a da je prvi test jako rano napravljen da se to ne racuna, dok sto se tice drugoga je moguce da nesto nije bilo u redu, te da je pokazao lazno negativan rezultat, te mi rekao da dodem u cetvrtak na kontrolu kada bi se trebala vidjeti trudnoca na ultrazvuku. sad me zanima ako moze vase misljenje da li je test mogao biti negativan, a da sam ja ipak trudna, ili jednostavno menstruacija kasni. Pozz

Natalija Beljo, dr. med.

Prvo krivo si računate plodne dane , nisu od 23.11 već 15.11 počeli. Tako da test prvi napravljen prerano .

deica88

znam ja kad su meni plodni dani, ali tako nam je doslo toga dana i tek tad smo poceli s nezasticenim odnosom..

zrinka21

Imala sam spolni odnos s dečkom bez zaštite i svršio je u mene. Prije toga pila sam čaj za mršavljenje. Menstrocija mi kasni 3 dana. Npravila sam test i negativan je. Da li bi trebala otići ginekologu ili bi nakon par dana trebala napraviti ponovo test?

buba45

Imala sam nezaštićeni odnos 3.9. i nakon odnosa m mi je kasnila 5 dana i kad je dosla bila je sasvim normalna kao i svaki put.
Nakon nekog vremena sam pocela pretrazivati po internetu i pricitala sam da se moze dobiti lazna menstruacija. Pocela sam se uzasno brinuti oko toga i iduca menstracija mi je dosla dva dana ranije i bila je jako slaba. i menstruacija poslje nje mi je bila jos slabija. S obzirom da sam pod velikim stresom i zbog toga a i zbog preseljenja u drugi grad zbog studiranja nekako se tjesim da je to od toga.

15.12 sam imala spolni odnos ali je s obzirom da je imao problema sa erekcijom nismo ni dosli do kraja.
Meni sada kasni vec 9 dana i opet se uzasno brinem oko toga svega.

Natalija Beljo, dr. med.

zrinka21 Ako je prošlo 14 dana od rizičnog odnosa test je dobar.
buba45 Iza odnosa u 9 mjesecu ste imali normalnu mjesečnicu kako ste i napisali, sad za odnos u 12 mjesecu i kašnjenje od 9 dana napravite test.

Savanah_5

Poštovani,
inače imam neredovite cikluse (30-39 dana). Zadnju mjesečnicu imala sam 18.11. i nakon toga još je nisam dobila. Prvi dan ciklusa, 18.11. i zadnji dan ciklusa, 23.11. dečko i ja imali smo odnose bez zaštite i on je svršio u mene. Mislimo da ne bih trebala ostati trudna za vrijeme mjesečnice. Neznam koji je razlog njenog izostanka, možda stres?? Jer nakon toga u 12. mj. umro je moj prijatelj i imala sam neke ispite na faxu. Osim toga, u 12. mj. liječila sam Gardnerellu arilinom i canestenom, može li i to odgoditi mjesečnicu?? Nemam nikakve simptome trudnoće, iako neznam dali se oni nužno javljaju ako sam trudna. A nemam ni simptome da bih uskoro mogla dobiti mjesečnicu. Sad se brinem dosta oko toga, no on je svršio u mene dok su bili neplodni dani.... Hvala Vam unaprijed.

blue6

Poštovana!
Uzimam pilule Novynette zadnjih 6 mjeseci s tim da sam prije dva mjeseca imala pauzu od mjesec dana i u to vrijeme nisam imala spolne odnose. Od 9.11. (prvog dana ciklusa) redovito ih uzimam svaki dan uz malo odstupanje vremena od cca3-4 sata (znači toliko sam max. znala zakasniti s uzimanjem). Prošli mjesec menstruacija mi je došla tjedan dana prije, znači nakon uzimanja zadnje pilule iz pakiranja što mi se dogodilo i prvi put kad sam počela uzimati pilule. Ciklusi mi inače traju 28 dana što znači da mi sad već mjesečnica kasni 2 dana računajući od onog zadnjeg uranjenog ciklusa. Imala sam spolne odnose s dečkom bez zaštite. Osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha i nadutost. Bio mi je povećan apetit i pojavile su mi se akne kao i svaki put prije mjesečnice...ali nje nema. Kolika je vjerojatnost da sam trudna?

blue6

Jutros sam napravila test i rezultat je negativan...međutim još uvijek nema menstruacije...
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

savanah_5 Napravite test.
blue6 AKo ste sad u pauzi od 7 dana onda još ne kasni jer može doći i 7 dan pauze.

unknown9992

Poštovana!

Zadnja menstruacija mi je bila 7.12. i inače su mi ciklusi redoviti. Nakon završetka menstruacije ostao mi je jako slab krvavi iscjedak koji je trajao desetak dana. Odnose sam imala 2 puta, koristili smo zaštitu (kondom i prekinuti snošaj). Menstruacija mi kasni 3 dana. Imam li razloga za brigu ili kasni zbog krvi u sluzi koja mi se prvi put pojavila? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Pričekajte još.

unknown9992

Jucer navecer mi se pojavila krv u sluzi kao da cu dobiti menstruaciju, ali danas opet nista. Panicarim, nije mi jasno sto se dogadja sad( Kupit cu test ako do sutra ne dođe.

Natalija Beljo, dr. med.

Doći će.

Paulina :)

Dobro večer.
Odgovorili ste mi neki dan na pitanje, jer sam zaboravila popiti tabletu. Danas sam dobila menstruaciju. Pijem tablete kako je to moguće.??? Jako se bojim dal nije što u redu ??? Kako sam ju mogla dobiti, a pijem pilule. ??? Molim vas pomognite mi, jako se bojim.... Hvala

tonka123

Poštovana!
Imam policistične jajnike i menstruacijski ciklus mi u pravilu traje 37-39 dana, a i dulje. Zadnju menstruaciju sam mala 01.01. Imala sam spolni odnos, prvih par minuta bez kondoma oko 22.01.
03.02. sam bila na ginekološkom pregledu, UZV - uterus 68x38x49 mm, E 8mm, DO 34x21 mm, LO 40x19 mm, policistični.
Je li to prerano da bi se na UZV išta vidjelo?

Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

paulinahappy Ne mogu toliko pitanja pamtitit: ali ako je to smečasto onda je sve u redu.
tonka123 S obzirom na ciklus da.