Kontracepcija

moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći. Uzrok kašnjenja je druge prirode.

abynthe

Postovani

Imam konkretno pitanje,Zanima me da li se na ultrazvuku 26 dana nakon oplodnje (ne mjesecnice) moze vidjeti ikakav znak trudnoce ukoliko ona postoji,nesto poput zadebljanog endometrija?Takodjer me zanima da li moze doci do ovulacije,ako osoba uopce nema menstruaciju?
Hvala Vam

sara777

Postovana!prethodna 2 mjeseca sam dobila menstruaciju 15
u mjesecu,prestala sam piti tablete jos krajem prosle godine
pa ne vjerujem da je to uzrok kasnjenja menstruacije,imala sam ovaj mjesec dosta putovanja i stresa ali sad sam mirna..zadnju menstruaciju sam dobila 15.03 i trajala Je Do 20-og i taj zadnji dan spavala sam s deckom,nije svrsio ali se bojim da je Mozda dio sperme usao.jel Su tad najplodniji dani ili ?Molim vas odgovorite,vama najvise vjerujem.unaprijed veliko hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Abynte, oba dvoje je moguće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruacije nakon tog odnosa.

abynthe

...jos me zanima samo da li uzimanje gestagena (cerazette) moze prouzrokovati lazni pozitivni rezultat na urinskom testu na trudnocu.
Molim Vas,hitno je
hvala puno na odgovorima

Mica123

Danas sam imala seks sa deckom i prvi put nije svrsio i vise nismo imali nijedan kondom pa je opet stavio iste i sledeci put svrsio ali ga izvadio iz mene pre nego sto je svrsio...jako se brinem imam li sanse da ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Abynte naravno da ne može.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica, ima šanse . Ako su plodni dani svakako. Neki put je količina sperme dovoljna da ostanete trudna.

mica1

Dobar dan..imam jedno pitanje happy prije 5 dana sam imala prvi spolni odnos sa dečkom. Nismo korištili zaštitu,ali smo bili prekinuti nekih 3 puta ( izvadio ga ). Uz to da je mogućnost da su mi bili plodni dani ( menstruacija mi nije redovita ,zna biti ranije ili kansije ) . Nekih 10-15 sekundi je izvadio svoj spolni organ prije svršavanja . Nakon toga me glava boli, te imam češću potrebu za mokrenjem. Tjelesna temperatura mi je normalna. Te me ulovila panika jer sam danas malo krvarila.
Postoji mogućnost da je došlo do oplodnje, te valja napomenuti da je on 100% siguran da nije ništa svršio u mene !?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa ako je bilo kao što ste naveli.

medobrundoM

Doktore, možete da mi pojasnite teoriju o tome kako zatrudnjeti bez sexa. Koliko duboko treba da se ubaci sperma prstima,jezikom, ili bilo cime drugim i da li je to moguce iako se ne unese unutar direktno,nego ona bude na samom pocetku vagine, ali je nikako ne unese prstima,jezikom.., nego se sama slije. Kolika je kolicina dovoljna za oplodnju? i da li je vagina i maternica jedno te isto,ili ima nekih manjih razlika?

medobrundoM

i da li znate da je neko na taj način(bez sexa) ostao trudan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se sperma slije u rodnicu ili ako se unese nekim načinom trudnoća je moguća.
Koliko je sperme potrebno je individualno.
Vi se svakako morate educirati da ne bi postavljali pitanja da li je maternica ili rodnica isto!
Pa zar ništa u školi na satu biologije niste naučili?

brugi

dobar dan, da li je moguce zatrudniti ako je ostalo na prstu sperme stare 10-15 minuta i ako sam ga gurao u vaginu. pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

brugi

evo mene opet, gurao sam prst u vaginu koliko je mogao da udje, a ona je bila vlazna, nisam siguran da li je na prstu bilo sperme jer sam svrsio 10-15 minuta prije, ona ima ciklus otprilike 15-25. da li je mogla ostati trudna? ako jeste sta treba da uzme da se to sprijeci. pozdrav.

mica1

5 dana nakon spolnog odnosa sam pocela krvariti. Trajalo je nekih 3 dana, a danas mi se pojavila neka smeđa sluz. Našla sam na internetu mnogo mišljenja o tome. A mene zanima ako ima to veze sa trudnoćom? jer su mnogi govorili da nastaje krvarenje radi oplođene stanice koja se pokušava smjestiti u maternici . I bila bi vam zavalna ako mi možete objasnit kako da razlikujem jel rijec o menstruaciji ili o necem drugom?! hvala na odgovoru happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Brugi, odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica, nekoherentni ste a ja nisam vidovit.
Dakle datum zadnje menstruacije za početak i kad ste imali odnos?