Kontracepcija

moguća trudnoća?

mica1

početak prethodne menstruacije mi je bio 3.5(trajalo 4 dana i bilo je vrlo slabo),odnos 21.5 a krvarenje 25.5

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Vidjet ćete uskoro da li će vam nastupiti menstruacija.
Riječ je vrejovatno o lošoj funkciji žutom tijela i dolazi do takvog krvarenja.

natikaa

poštovanje ....zanima me da li je moguća trudnoća ? moj partner je svršio u mene 26.5. a drugi dan sam dobila menstruaciju ? i još pitanje , nakon koliko dana je moguće testom za trudnoću utvrditi trudnoću ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste dobili menstruaciju čemu raditi test na trudnoću?

natikaa

zahvaljujem na odgovoru i željela bih postaviti još jedno pitanje : nakon menstruacije ,kad počinju plodni dani ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pogledajte naše postove o metodama izračuna plodnih dana. Knauss i Ogino metode. Da se ne ponavljam.

natikaa

ok, hvala

ni_na1

Da li je moguca trudnoca ukoliko je pri pokusaju da se izvadi pre ejakulacije spao kondom, s tim da nije ostao unutra ceo nego jednim delom (bez problema je mogao da se izvadi), a pri tom su plodni dani? I koliko je potrebna pilula za dan posle u ovoj situaciji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo kao što ste opisali ne treba postkoitalna zaštita.

mica1

Evo opet vam se obracam...pocela me panika hvatat..menstruacija jos uvijek nije dosla... Da li je moguce da mi menstruacija
Bila trajala onih tri dana , ona prije mi je takoder bila slaba...grudi me vec bole nekih 4-5 dana.

Mariii4567

Poštovani,mene zanima mogućnost trudnoće,situacija je ovakva,imala sam odnos s dečkom,koristili smo kondome,nije svršio u mene nikad ,uvijek vani. Tako je bilo i zadnji put,no nismo sigurni da li kondom sto posto nije pukao tijekom penetracije,jer strah me uvijek od predejakulata.Dan nakon tog odnosa dobila sam menstruaciju,koja je trajala 5 dana (17.05-21.05.) . Također sam se udebljala 2 kg i grudi su mi također malo se popunile,no to možda i nije neki znak jer sam dugo vremena bila pod stresom i smrsavila jako,pa se sada mozda stvari vracaju na staro. Iako uvijek pazimo,zanima me mogucnost trudnoce...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marii, ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica, moguće je.

ramon

dobar dan..
imam pitanje. imam dečka već 4 godine i oduvijek koristimo metodu prekinutog odnosa, rijetko kad kondom.
da li je moguće zatrudnit od predejakulata?
pitam zato što se jednodnevno krvarenje smatra oplodnjom, a ja sam jučer poslije male nužde kad sam se obrisala, na papiru je ostalo krvi.
mislila sam da sam dobila menstruaciju, stavila uložak, ali poslije toga krvi više nije bilo. menstruacije su mi od prvog dana redovite, 28-30 dana.
spolne odnose imamo često, nekad i dva puta na dan..
unaprijed zahvalna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz ovakve odnose možete zatrudnjeti.
Ako vam kasni menstruacija napravite test.
Savjetujem bolji način zaštite ako ne želite trudnoću.

onlygirl

Poštovani doktore,

iako sam prilično dobro informirana o svemu u vezi trudnoće, molila bih Vas za savjet.
Naime, ciklusi mi traju otprilike 32-38 dana, iako su u bližoj prošlosti bili poprilično neredoviti. Nisam pod hormonalnom terapijom. Zadnju menstruaciju sam imala 7.06. (smeđi iscjedak s malo krvi koji je trajao 7 dana), a 10 dan nezaštićeni odnos pri čemu je partner ejakulirao u mene.
Postoji li potreba za uzimanjem pilule za dan poslije u svrhu spječavanja neželjene trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne želite trudnoću sada svakako uzmite postkoitalnu kontracepciju.

sadjida

Pijem diane 35 , prvi blister sam pila ujutru, a drugi sam pocela uvece... pijem tacno na vrijeme,medjutim imala sam nezasticen odnos dva puta i bilo je ejakulacije. Sada mi je sedmodnevna pauza, i proslog puta sam dobila cetvrtog dana, sutra je taj dan, cekam da dobijem, ipak imam sumnju. Da li je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća. Opustite se.

onlygirl

Dragi doktore,

ukoliko sam popila pilulu za day after u roku 72h, štiti li ona od trudnoće preostale dane ciklusa ili bi se ipak pri sljedećim odnosima tog ciklusa trebala zaštiti nekom od metoda?

Hvala!