Kontracepcija

moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje se morate dodatno štititi do kraja ciklusa svakako.

sadjida

Pokusavam da se opustim, medjutim danas nema menstruacije niti imam bilo kakvih bolova. Da napomenem da sam 23 maja imala poslednju ( cetrvti dan pauze ) nakon toga sam prvog i petog juna imala nezasticen odnos , 14og juna sam radila papa test i kolposkopiju i nakon toga sam imala grceve i blagu sukrvicu , medjutim tad sam pila pilule , nije bila pauza i pretpostavljam da je to bilo zbog pregleda a ne menstruacija jer je to kratko trajalo. Pauza je nastupila u ponedeljak 17og. Poslednju pilulu sam popila u nedjelju. Zanima me ako ne dobijem da li da nastavljam sa blisterom u ponedeljak ili da uzmem test?

Hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite novi blister. Test ne treba.

sadjida

Dobila sam maloprije menstruaciju happy ipak hvala i izvinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Minja777

Postovani, citajuci po internetu o predejakulatu najednom imam sve simptome trudnoce... Naime, zadnju menstruaciju imala sam 5.6. , trajala je 6 dana, u noci sa 11. na 12.6 imala sam nezasticeni spolni odnos, decko nije ejakulirao u mene. Zatim sam imala takodjer nezasticeni spolni odnos isto bez ejakulacije u rodnicu 17.6 ali zbog toga sto bi mi to mogli biti plodni dani (ciklus od 24-28 dana) uzela sam cilest 3+3 za 12 sati kako sam procitala dozu. Inace to pakiranje Cilesta sam imala kuci, jer mi je ginekolog prepisao i trebala sam poceti piti sa iducom menstruacijom. Poslije uzimanja hitne kontracepcije povracala sam cijeli dan (tako da mislim da mi ovakvi postupci nece nikada u zivotu vise pasti na pamet). Od jucer mi se pojavljuju bolne grudi, bol u jajnicima,povecan apetit, zanima me jesu to znakovi pms-a vec ili je moguca trudnoca da je nastupila unatoc svemu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nastupila trudnoća. Uskoro ćete dobiti menstruaciju.