Kontracepcija

Može pomoć

Ana_mrvica

Pisala sam već jednom da su mi propisane tablete MICROGYNON 30 , maloprije sam čitala da je jedan od dr.nabrojao više vrsta pilula, al ove nisam pročitala. Da li su sigurne tablete? s obzirom da još nisam dobila menstr.. ako dobijem uskoro, i počnem piti prvi dan menstr. , da li sam odmah zaštićena od trudnoće? Nisam imala odnose još,al zanima me da li mogu odmah poslije uzimanja tableta, npr.nakon sedmicu dana, imati odnos i ne brinuti se za mogućnost trudnoće, iako ćemo naravno koristit i kondom za svaki slučaj???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da su sigurne. S prvim danom krenite i zaštita počinje prvi dan.

barbara200

Da li se Tobrex kapi za uho smiju koristiti u trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smiju.

Ana_mrvica

Poštovani, dobila sam menstruaciju u subotu i odmah počela sa MICROGYNON 30 pilulama, evo treći dan je i ide mi al skroz malo menstruacija, prestaje.. Da li mogu imati odnos ili ne?

barbara200

Stavila sam par kapi tobrex u nos, te sam sada procitala da spadajuu skupinu D lijekova ako se inhalira ili uzima na usta. Sad sam u strahu. Da li je to stetilo plodu? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

barbara200

Stavila sam par kapi (5) tobrex u nos,jucer navecer i danas, te sam sada procitala da spadaju u skupinu D lijekova ako se inhalira ili uzima na usta. Da li je to stetilo plodu? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Ana_mrvica

Poštovani, da li B-Complex umanjuje učinak MICROGYNON 30 pilula? 5 dan mi je kako pijem pilule, al menstruacija mi još nije stala, zbog čega?? bojim se stupiti u odnos dok mi traje menstr..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

Ana_mrvica

Smijem li stupiti u odnos bez obzira na to što mi idalje ide malo menstr zbog pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

tkunic1

Poštovani, utječu li tablete za alergiju (Clarinase) na učinak kontracepcijskih pilula? Ukoliko budem kupovala neke druge, trebam li neke izbjegavati?
Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

Ana_mrvica

Popila sam pilule sat vremena kasnije, imam li razlog za brigu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate.

Ana_mrvica

Pozdrav, imala sam jučer prvi spolni odnos, bolovi su bili jaki i imala sam nagon za obavljanje male nužde, jednom sam obavila nuždu, kad sam se vratila nastavili smo jer nisam još bila probijena takoreći.. nismo dugo imali odnos , kad sam došla do krajnjeg bola prestali smo.. ponovo sam otišla wc i obavila nuždu,i ttad sam imala krvi , jednim brisom.. i onda jw prestalo.. da li je pukao himen ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Vjerovatno je.

Ana_mrvica

Još jedno pitanje. Taj isti dan mi je počeo prikazivat se smeđi iscjedak al skroz pomalo, prije toga sam primjetila par puhica na licu, jajnik i mali stomak me 2-3 dana bole i grudi su počele boljeti.. s obzirom da mi je ostalo još 8 pilula prve kutije, da li je to predznak menstruacije ??