Kontracepcija

Može pomoć

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je probojno krvarenje uz pilule. Nastavite dalje do kraja blistera.

miamia11

Da li je moguće da se osobe zaraze polno prenosivom bolesti tipa hiva, sifilisa, gonoreje ukoliko nikada prije nisu imali odnose osim jedno s drugim
Najcesce sa kondomom s tim da prilikom prve penetracije uvijek ide bez zastite
U dugoj su vezi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Ana_mrvica

Poštovani imam 19g.. doktor mi prepisao Vitamin E tablete i Kondrovit Komplex da li mogu da ih pijem pored kontracepcijskih Microgynon 30 pilula, neće li smanjiti učinkovitost kontracepcije??

i još jedno pitanje, ostala mi još sutrašnja pilula, da li da očekujem odmah u subotu menstr ili ne??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete, isti lijekovi ne umanjuju učinak pilula. Očekujte menstruaciju u pauzi od uzimanja.

barbara200

da li se klamidijska infekcija može liječiti sa amoksicilinom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, jer klamidija ne reagira na amoksicilin.

dora_s

Postovani doktore
Pijem pilule Yaz vec sigurno 6,7 mjeseci i ovaj mjesec imam za popiti aktivnih pilula jos do srijede i onda mi je kraj blistera, a meni se danas pojavila nekakva smeda krv , nisam ni jednu preskocila nego se samo par puta dogodilo da nebi popila u tocno predvideno vrijeme nego 4-5 h poslije jedan put se dogodilo i 6 h poslije, imala sam nezasticene odnose s deckom kroz cijeli mjesec..koji moze biti uzrok tome?
Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ste imalo čitali forum o kontracepciji ne bi postavljali takvo pitanje. Radi se o spoting probojnom krvarenju uz pilule. Nastavite dalje s uzimanjem

dora_s

A imam bolove lagane kao pred menstruaciju, jel to isto uobicajeno za spoting? Hvala na odgovoru

dora_s

Ponovo ja, ipak sam dobila mjesecnicu nerazumijem zasto ako imam jos 5 pilula popiti, da li treba mijenjat pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Senzacije koje imate mogu biti vezane sa spotingom.

Ana_mrvica

Poštovani, zadnju pilulu MICROGYNON 30 prve kutije sam popila u petak 7.10, menstruacija mi traje , malo je obilnije nego ranije ali ništa strašno.. Da li s drugom kutijom počinjem 15.10 u subotu i da li nema veze ako menstr.ne stane skroz prije subote?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedmodnevne pauze započnite bez obzira hoće li krvarenje stati ili će još trajati.

Ana_mrvica

Već ste upoznati da pijem MICROGYNON 30 pilule, redovno.
Slabo sam informisana, da li je moguće zatrudnijeti ako ejakulira u meni? ili je najbolje da izvadi prije nego ejakulira?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako pravilno koristite pilule bez obzira da li ejakulira u vas ili ne.

barbara200

Imam smeđe zuti iscjedak odmah nakon menstruacije znaci 8,9,10 dan. I nakon odnosa mlijecno zuti. Prije 2 mj sam radila papa test skroz uredan kao i uzv, prije 1 tj sam radila cervikalne briseve na ureaplasmu,mikoplasmu,klamidiju, aerobe i anaerobe. I sve je uredno, malo candide prisutne. Da li bi se gardnella vidjela na cervikalnim brisevima pod aerobe i anaerobe? Posto su svi nalazi uredni da li su to mozda hormoni? Iako imam menstruaciji skoro na dan tocnu. Neznam vise sta da mislim sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o gljivičnoj upali rodnice.Caneseten tri večeri je rješenje za vaše probleme, a nakon toga Vagisan vaginalete npr.

Ana_mrvica

Poštovani, druga mi je kutija Microgynon 30.. al evo primjetim , kad imam menstruaciju u pauzi bez tableta, imam možda jednu il 2 puhice.. al čim počnem piti tablete , odmah mi izađe više puhica na licu i tijelu..

jel moguće da mi ne pašu te tablete, da li mi preporučujete neke druge , da zatražim na pregledu novi recept?? happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje navedene pilule. nijenužno mijenjati ih za sada.