Kontracepcija

Može pomoć

Ana_mrvica

Poštovanje, mni pada 31.12 zadnja pilula , međutim meni ne paše da poslije toga dobijem menstr. da li mogu produžiti piti tablete druge kutije i kako to funkcioniše ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ili gestagenima ili pilulama. Konzultirajte svog ginekologa za terapiju.

Ana_mrvica

da li mogu popiti Dulcolax tablete poslije pilule ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Ana_mrvica

U petak tj.preključer sam popila zadnju pilulu druge kutije, međutim još nisam dobila, ne znam da li će sutra krenuti, imam predmenstrualne simptome al nije još krenulo..

da li stres može da utječe na to?? s obzirom da nisam imala odnose poslije zadnjee menstr.nikako

i da li ako do iduce sub budem imala menstr.. kad pocnem piti novu kutiju u sub. da li mogu imat odnos bez obzira traje li menstr.?

Ana_mrvica

Poštovani,možete li mi odgovoriti, mnogo sam uplašena..
Odnos sam imala 27.09 i 4.10 s kondomom, pošto su ta dva odnosa bili prvi odnosi krvarila sam malo zbog himena vjerovatno,prvi put malo više ,, drugi put samo na kondomu je bilo krvi.
Menstruaciju sam dobila nakon 2 dana zadnje pilule, prve kutije, tj. 10.10 - 16.10 sam pocela drugu kutiju, ispijala je do 4.11 i evo još čekam da mi krene.. da li imam razlog da se plašim, šta treba da radim?

Unaprijed hvala..

tamara200

Dobar dan.
Imam 18 godina i imam PCOS ,nemam pravilne MC.. Menstruaciju dobijem svaka 2-3 mj. Zadnja menstruacija je bila 6.10. Ginekologica mi je dala kontracepciju rosanelle, pa da ih krenem piti prvi dan MC,međutim već 3 dana mi ide nekakva smeđa sluz,dali bi to mogla biti menstruacija s tim da nemam redovne i jako su oskudne?? S tim da imam redovan spolni odnos bez zaštite,pa dali bi to mogli biti nekakvi znakovi trudnoće ili je to menstruacija?? :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana mrvica, doći će. Ima još pet dana da nastupi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tamara ne znam da li je to menstruacija: Može vam doktorica pogledati na uzv da li se radi o menstruaciji.

Ana_mrvica

Svaki dan pijem pilule u isto vrijeme.
U subotu sam popila u 11h popodne, poslije toga odnos sam imala oko 2h ujutro tj nedjelja , bez kondoma i nije svršio u mene.. Jel imam razlog da se brinem ?

Ana_mrvica

I da, subota je bio dan nakon menstruacije, tj prvi dan pilule..nisu bili plodni dani

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. LP

Ana_mrvica

Za vikend mi padaju plodni dani, a dolazi mi decko, jel mogu imati odnos s obzirom da pijem tablete bez zaštite

Hvala na odgovorenim pitanjima , LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete bez zaštite. LP

Ana_mrvica

Poštovani, danas sam popila zadnju tabletu prve kutije, od sutra do petka je pauza. Da li mogu imati odnos sutra navečer, s zaštitom, ako mi krene skroz malo.. Tj. Prva dva dana mi ide samo smeđi iscjedak i treći dan krvari, pa me zanima mogu li imati odnos

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Ana_mrvica

Poštovani, subota i nedjelja nisam imala nikvog smjeđeg iscjetka , skroz malo me bole grudi , ali jajnici i stomak i kičma zaboli malo više. Imala sam odnos u subotu navečer s zaštitom, svršio je van mene. Evo i danas treći dan nemam iscjetka ali me srbi užasno, da napomenem imam upale već skoro sedmicu dana peče me , srbi užasno, mazala sam kreme pila čajeve al još nije skroz prošlo. Da li može menstruacija kasniti zbog tih upala? Bojim se da mi neće stići menstruacija.. Do petka mi završava sedmodnevna pauza

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti. Vrtimo se u krug, stoga LP.

Ana_mrvica

Jutros sam kupila Canesten vaginalne tablete protiv upala. Ako ih stavim večeras da lj će dodatno prouzrokovat kašnjenje menstruacije ili mogu da ih stavim bezobzira što očekujem menstr.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijete. Ne bih vam više odgovorao. LP.