Kontracepcija

novynette

Nataša Šemnički, dr. med.

zzaazz ,

najčešće krvrenje dođe u vrijeme pauze u kojem se periodu također zaštićeni.
Ako želite odgoditi menstruaciju nastavite piti novu kutiju bez pauze.

L:p.

simkica

Ja sam se vec javljala, htela sam pomeriti menstruaciju i nastavila sam posle prve kutije piti i dalje, medjutim posle 5. pilule iz novog pakovanja pocelo je bledo roze krvarenje kao pred kraj menstruacije koje je trajalo sve dok nisam prestala da ih pijem. Posle dva dana pauze od pilula ja sam dobila menstruaciju, ali opet ne tako obilnu kao ranije sto sam imala.. E sada me zanima da li da se ipak obratim licno ginekologu ili mogu da nastavim sa pilulama.. i zanima me kad treba sada da nastavim, posle koliko pauze od poslednje..? Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite sa uzimanjem. Nastavljate sa novim blisterom nakon sedam dana pauze.

Uplasena25

Postovani, redovito pijem novynette, danas mi je 21 dan pilule i danas sam pocela piti klimicin 300 mg. Dali je i u pauzi od 7 dana potrebna dodatna zastita? Kad zapocnem s novim blisterom klimicin terapiju cu zavrsit pa dali je tada potrebna zastita? Takodjer me zanima ima li to utjecaj na nezasticene odnose proteklih dana ili se racuna od pocetka uzimanja antibiotika? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pauzi ne treba dodatna zaštita ali s novim blisterom koristite još tjedan dana didatnu zaštitu. Tetraciklini spadaju u lijekove koji umanjuju učinak pilula.

Uplasena25

Hvala na odg. Ima li utjecaj prve tablete klimicina i 21 tj zadnje pilule koje sam popila juce na zadnji odnos koji je bio u ponedjeljak?

Uplasena25

Dodala bih da te taj zadnji odnos u pon. Bio bez ejakulacije. Klimicin pijem zbog gin infekcije dali da sama kupim neke vaginalete ili nema potrebe? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako nije bilo ejakulacije, nema utjecaja. Savjetujem da koristite probiotike lokalno.

Uplasena25

Hvala na odg. Koji mi probiotik savjetujete? Njega nakon terapije klimicina? Buduci da i decko i ja pijemo klimicin koliko dugo da koristimo i kondom nakon terapije. Za djelovanje na pilulu ste mi mi odg to znam.

Uplasena25

Zamima me jos ovo, juce mi je ultrazvukom nadjena cista na jajniku, inace imam PCOS, pijem novynette god i pol dana kao zastitu. Znaci li cista da su mi slabe ili se moze dogodit i uz pilulu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, lactogyn, vivag, linex lady,itd. Kondom samo dok traje terapija.
Za cistu imam premalo detalja. Postoje više vrsta cista. Dakle savjetujem da dalje nastavite iste pilule.

carla mia

imam pitanje, danas sam uzela prvu pilulu na 1. dan menstruacije, i sad me zanima posto se pije 21 dan, 7 pauza, to ce sve sve izmjesati i nekad ih pijem dok imam ciklus, nekad ne,..?

Nataša Šemnički, dr. med.

carla mia ,

pročitajte uputstvo

l.p.