Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

darko21

i ima stalno čudan iscjedak čudnog mirisa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak nema veze s postkoitalnom zaštitom.

Lukam

Postovani doktore, ako je pilula Ella One popijena sa 10.1 na 11.1 tacnije oko ponoci, 1 sat posle odnosa, da li alkohol moze da utice na njeno djelovanje, posto je djevojka 14.1 posle ponoci uzimala alkohol. To je su 3 puna dana od uzimanja pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

Mariob

Koliko treba vremena da prodje od uzimanja pilule za dan posle u ovom slucaju ellaone da bi se opet moglo stupiti u odnose, naravno zasticene odnose (kondom). Djevojka je popila pilulu prije 5 dana. A treba da dobije 20.1.2014 ako pilula ne pomjeri ciklus.

Mariob

Ja se izvinjavam samo da se nadovezem na ovo predhodno pitanje, posto sam citao da spermatozoidi mogu da zive do 7 dana u tijelu zene, iako je proslo 5 dana od uzimanja pilule ellaone. Da li sada kada bi imali zasticeni odnos ako je slucajno ostao neki spermatozoid u tijelu od prije 5 dana mogao nekako da se pogura i oplodi jajnu celiju. Ili ih je pilula ellaone neutralisala i zasticen odnos ne moze da naskodi. Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos sa zaštitom možete imati do kad ne dobije menstruaciju. Ne vidim nikakav problem.

ana0102

Poštovani,

Imam pitanje, Popila sam ellaone tabletu 2.1. te trebam dobiti redovnu menstruaciju 26.1. , krvarenje koje je trebaa iazvat tableta još uvijek nisam dobila. Je li to uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Ne mora ni biti.

tinna2121

Poštovani,
8.12. sam imala spolni odnos pri kojem je partner ejakulirao unutra,a tada mi je menstruacija kasnila kojih tjedan dana, inace ciklusi su uglavnom redoviti 28-32. Za jedno dan i pol sam ipak otisla po ellaone pilulu i taman kad sam dosla kuci sam malo prokrvarila, ali sam svejedno popila pilulu. stvari su prosle, nisam imala nikakvo izazvano krvarenje kasnije, medutim pri sredini ciklusa su me uzasno bolile grudi nekih 6-7 dana i stalno sam morala na wc. sad mi je zavrsila jos jedna mjesecnica koju sam nakon te dobila uredno na 32. dan ali i i dalje moram na wc cesce, pa me zanima dali je moguca trudnoca unatoc piluli zbog kasnjenja stvari, jer neznam kako je onda s tim plodnim danima?
hvala

tinamartina

Ovako...zadju mengu imala sam 13.12..pilulu za dan poslije sam popila 23.12....pocela sam 25.12 piti kontracepciju...mengu nisam jos dobila..moj gin.mi rekla da cu dobiti normalno...dali ipak da kupim test ili da sacekam jos koji dan....napomnjem da smo sve ovo vrijeme imali spolne odnose bez dodatne zastite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina2121 dakako da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina martina, tko vam je rekao da započnete uzimati pilule s 25.12?
To se tako ne radi. Ovo kašnjenje je vjerovatno uzrokovano neadekvatnim uzimanjem pilula.

tinamartina

Moja ginekologica...s tim da mi je samo napomenula da prvi tjedan koristenja pilula uzmem jos dodatnu zastitu...sad sam dosta zbunjena..ostale su mi jos dvije bijele tablete za popiti..i trebam poceti piti novu turu pilula...dali da ih pijem bez obzira ako i ne dobijem mengu

lookout

Poštovani!
31.12.popila sam Escapelle (10 sati nakon nezaštićenog odnosa) i 18.1. (30-ti dan ciklusa) sam trebala dobiti menstruaciju. Naime, bole me jajnici kao i prije svake menstruacije i danas sam imala prozirni iscjedak. Jel moguće da ću uskoro dobiti menstruaciju ili se trebam zabrinuti zbog nečeg?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam nikad čuo za takav način uzimanja. Mislim da bi trebali konzultirati svoju ginekologicu da vam pojasni što i kako dalje.

panicarka11

Poštovani,
Escapelle pilulu sam popila 31.12.2013 i nakon 7 dana, tocnije 7.1.2014. dobila sam krvarenje koje je trajalo 4-5 dana.Znaci li to da je tableta djelovala? I kada da ocekujem sljedecu menstruaciju? Otprilike 30 dana od ovog krvarenja ili?
Unaprijed hvala

EnaPr26

Dakle
Odnos sam imala u noci sa 31.12. Na 1.1.
A ovulacija mi je bila 5.1.
Znaci za vrijeme odnosa su mi bili plodni dani
2.1 uzela sam ellaone pilulu za dan poslije
Menstruacija mi je trebala doci 19.1
No jos nije dosla (danas je 22.1)
Kolika je mogucnost da uprkos tome sto mi i nisu bili tako reci "pravi" plodni dani i uzela san tabletu, da ostanem trudna
Sta da radim? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicarka ti ne znači ništa. Mala je šansa za trudnoćom. Opustite se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ena menstruacija može kasniti do sedam dana nakon escapele.
Ne brinite.