Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnos bez zaštite i sa ejakulacijom. Neće doći do trudnoće.

sanidica

Postovani , posto pijem diane 35 zbog akni , a doermatolog mi nije rekao da uradim nikakve analize, ja sam pre mesec dana na svoju ruku uradila vreme krvarenja i vreme koagulacije. Vreme koagulacije mi je u redu, vreme krvarenja mi je bilo usporeno 2" 38" medjutm ja sam nastavila da pijem pilule i danas sam zavrsila drugu kutiju. Da li je to lose? Da li trebam prestati ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne trebate prekinuti sa uzimanjem.

sanidica

Hvala Vam ! Ja sam se vec uspanicila da sam mojim daljim uzimanjem mozda pogorsala stanje i ko zna.. Nikada nisam pre koristila pilule, imam 21 godinu i jako se brinem za zdravlje. Sutra cu uraditi opet vreme krvarenja i vreme koagulacije za svaki slucaj da proverim. Veliko Vam hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

leica123

dobar dan, pijem tablete duze vrijeme i cesto sam pila u drukcije vrijeme al nikad nije bila velika razlika, medutim od zadnjeg ciklusa pijem
otprilike u 12 sati, neki dan sam popila 3 sata kasnije i isti taj dan imala odnos sa momkom, dali ima opasnosti od trudnoce? jeli se ucinkovitost tableta smanjila zbog kasnijeg uzimanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoću. Nije umanjena djelotvornost tim malim kašnjenjima.

sanidica

Postovani, jutros sam uradila analize krvi, rezultate cu dobiti kasnije, a za vreme krvarenja vec sada znam da mi je 1' 50 " . bilo mi je pre mesec dana 2' 38' . Sta da radim, da li se moje stanje moze zakompikovati, da li da i dalje pijem diane 35? U cetvrtak sam polila poslednju pilulu druge kutije, medjutim jos uvek nisam dobila menstruaciju, imam beli gusti iscedak bez mirisa i svraba. Da li da brinem? Hvala Vam Unapred !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte dalje uzimati. Prekinite na neko vrijeme.

sanidica

Doktore, ja sam danas opet uradila test u laboratoriji i vreme krvarenja mi je 2' ( a referentne vrednosti su od 1' do 3' ) a vreme koagulacije 6' 15" ( referentne vrednosti od 4' do 10 ' ) , meni to izgleda normalno gledajuci referentne vrednosti, sad opet ne znam sta da radim. Pitala sam dermatologa i on mi je rekao da od Diane 35 ne mogu imati nikakvog rizika obzirom da ja nikada nisam imala problema sa trombozom ili necemu slicnom. Trombociti su mi u redu. Radila sam i duge analize GOT 32 , GPT 33 ( normalno do 40 ) pa me zanima da li ja ipak smem uzimati Diane 35 ili definitivno ne? Trebala bih poceti trecu kutiju u petak, pa da znam sta da radim. Hvala Vam Unapred !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetovao bih vam mjesec dana pauze.

sanidica

Hvala Vam na savetu. Znaci da pauziram mesec dana i posle da pocnem ponovo terapiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. Ja osobno bih tako postupio.

sanidica

Hvala Vam puno. Poslusacu Vas savet i pauziracu mesec dana. Zanima me da li mislite da je potrebno da uradim neke analize, da li mislite da postoji neki problem pa je zato potrebna pauza? Ja sam se stvarno uplasila, veliki sam panicar i jako me je strah.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ako ste sve krvne pretrage napravili.
Pauza čisto da se vi malo umirite.

sanidica

Pa da, ja sam uradila one anlize krvi sto sam vam pre napisala. Najvise me je plasilo to vreme krvarenja, ali mi je i doktor rekao da mi je to u redu jer su normalne vrednosti od 1' do 3' , a meni je 2' , GOT i GPT enzimi su mi u granicama normale i krvna slika mi je dobra. Vreme krvarenja me je najvise plasilo. Hvala Vam. Ja cu napraviti pauzu mesec dana i onda cu nastaviti sa terapijom. Hvala Vam puno, puno mi znace Vasi saveti.

sanidica

Doktore, jos me samo zanima koliko vremena treba da bi diane 35 imale efekte sto se tice obilne menstruacije? Ja sam zavrsila drugu kutiju, nemam bolove, ali su mi menstruacije i dalje obilne. Prvog dana skoro da ne krvarim, braon je iscedak a onda drugi , treci, cetvrti dan krvarim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tri do šest mjeseci.

sanidica

Hvala Vam puno na odgovoru !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 18
Naprijed