Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

irna69

Postovanje,

Pila sam diane 35 ukupno 7mjeseci. Dobro sam im podnosila, ali kad citam ove komentare, sjecam se da mi je zastajao dah kad lezim al sam to zanemarivala jer se to desavalo i mojoj prijateljici koja ne koristi nikakve kontracep. Uglavnom pila sam ih prva 4mj i napravila pauzu mjesec dana i onda 3mj i sad sam pauzirala 2 mjeseca zbog ove price o njima, a ostale su mi jos dvije table. U ljekarni su mi savjetovali kao da ove diane sto su vec i bile na nasem trzistu ok i da ih ispijem do kraja. Mene interesuje Vase misljenje posto ih koristim kao kontracepciju da li je bolje potrositi i ove dvije table pa onda otici ginekologu da mi da neke s manjim procentom hormona ili da ga odmah pitam da promijenim terapiju. On je meni rekao ako vec planiram praviti pauze da je najbolje svakih 6mj ali eto ja pravim pauzu kad mi ne trebaju, sta mislite je li to lose nakon 3-4 mjeseca praviti pauzu od mjesec dana! Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pauze koje vi radite nisu potrebne, no ako vi želite možete ih raditi.
Savjetujem ako Diane pijete zbog kontracepcije da ne pijete dalje već se javite ginekologu da vam da kontraceptive sa "manje hormona" koje su bolje za vas sa manje ev. nuspojava.

jelena1386

Poštovanje,
pijem Diane 35 pilulu već duže vreme. Sada mi je prva nedelja nove kutije, a juče sam zaboravila popiti pilulu. Recite mi koliko dugo moram koristiti dodatnu kontracepciju kako ne bih ostala u drugom stanju?
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz sedam dana.

jelena1386

Hvala na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

najaaa

Poštovani!
Mene bi zanimalo sljedece, pila sam diane 35 godinu i pol te sam onda radila pauzu od 6mj.Sada sam prije 5 dana opet pocela pit,i javile su mi se lagane mucnine i jake vrtoglavice koje su izrazenije pri naglom pokretu i bas mi smeta,jel moguce da su mi to izazvale diane 35? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

najaaa

Hvala puno.
I jos da pitam, da sad prestanem pit? ili da nastavim pa da vidim kako ce se dalje odvijat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite.

sanidica

Postovani, posto sa prve dve kutije Diane 35 pila u 11h , trecu kutiju sam pocela u 13:30h i tako sam i nastavila, pijem ih tacno na vreme. Pa me zanima da li je to u redu ili sam morala piti u isto vreme kad sam pocela sa prvom kutijom ? Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,u redu je da tako uzimate, ali savjetujem čim manje oscilacija tijekom uzimanja.

sanidica

Ja sam stvarno odgovorna sto se tice toga, ali tog dana sam bila na fakultetu ujutru, i nisam uspela da stignem, da ih kupim i popijem u 11h pa sam pocela zato u 13: 30h . Znaci da sledece kutije isto pijem u 13:30 h i da ne menjam nikako vreme vise?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točno tako.

anchicahr

Poštovani,

pijem diane i otkrivena mi je cista od 38mm na jajniku...
ginekolog mi je rekao da prestanem s dianama i da će cista vjerojatno sama nestati....

a ako ne, onda će mi dati neke tablete....

jel moguće da je cista nastala od diane?
i hoće li sama nestati?
inače, na pregledu sam bila 18. dan nakon početka menstruacije

što vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nije nastala od diana. Mišljenja sam kao i vaš ginekolog. Dakle savjetujem da ga poslušate.

anchicahr

Nije mi jasno zašto moram prestati s dianama....da dođe do ovulacije ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, nego da se povećaju šanse da cista prsne.

didi.klc

Pozdrav,

26 mi je godina i pijem Diane 35 već skoro 8 godina sa urednim ginekološkim pregledima svake godine i bez prestanka . Na upit svom ginekologu pijem li tablete predugo i trebam li raditi pauzu dobijem odgovor da ukoliko mi odgovaraju i nemam nikakvih nuspojava (što zaista i nemam) mogu nastaviti piti i dalje sve dok se ne odlučim na trudnoću. Da li bi trebala raditi neku pauzu? Trebam li ih prestati piti ili promijeniti terapiju? Prvenstveno sam ih dobila zbog neredovitog ciklusa i zbog policističnih jajnika. Postoji li mogućnost problema sa začećem nakon što ih prestanem piti? Također moram priznati da sam se poprilično zabrinula nakon što su ih povukli sa Francuskog tržišta, mislim ja ih ipak dugi niz godina pijem...Također mi se prvi puta desilo da je već 5.dan a nije mi počelo krvarenje..iako sam zadnjih 10 dana na antibiotiku Sinersul i ne znam da li je i to možda uzrok izostanka/kašnjenja, ne mislim da sam trudna jer bez obzira na tablete dečko ne svrši u meni. Ukoliko ne dobijem menstruaciju idućih par dana dok ne dođe vrijeme da ponovno počnem s novim pakiranjem da li da ih nastavim piti ili ne?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam kao i baš liječnik. Ne trebate ih mjenjati ili raditi pauzu.
Da li ćete zatrudnjeti to ne znam. Svakako nakon prekida terapije imate veće šanse da ostanete trudna nego da ih niste uzimala sve ovo vrijeme.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 18
Naprijed