Kontracepcija

preejakulat

Prelijeppa

Hvala Vam.
Čitala ga jesam. Ali sam bila uvjerena da se dešava to jednoj ženi od pedesetak.

Prelijeppa

Poštovana doktorice,
Naime imala sam spolni odnos s dečkom od kojeg je bivša cura ima rak grlića maternice. Izvadili su joj bolesni dio.
Može biti da sam ja zaražena? Jer sam čitala o HPV-u.

Natalija Beljo, dr. med.

Kod ginekologa napravite cervikalne briseve i bris cerviksa na HPV + tipizacija.

Prelijeppa

Hvala Vam!

Prelijeppa

Poštovana doktorice! Oprostite što san već dosadna.
Naime moja kolegica je mislila da je trudna. Menstruacija joj je došla na vrijeme. Trajala je kao i obično, samo što je imala užasne bolove, koji su prošli uz pijenje tablete i trajali su 1 dan. 1. dan menstruacije joj nije bio toliko bolan koliko sad. Mislite li možda da je imala spontani pobačaj s tim da je imala neke simptome trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je mjesečnica došla na vrijeme nije spontani.

ZeRoo-CooL

Djevojka i ja smo imali spolni odnos na 1. dan neplodnih dana (izračunali smo sa više ovih kalkulatora na internetu,te su svi pokazali isto), prilikom spolnog odnosa jednom sam ejakulirao izvan (nisam siguran da li sam išao nakon toga na wc)...nakon toga imali smo nakratko spolni odnos bez zaštite ali na nekoliko trenutaka jer nismo željeli riskirati.To joj je bio 1. spolni odnos...Kolika je vjerojatnost da je ona ostala trudna pošto joj menstruacija kasni nekoliko dana(da li je to samo zbog stresa i straha od svega toga pošto joj je bio 1. put) ? Hvala! happy

Prelijeppa

Hvala Vam happy

ZeRoo-CooL

Da dodam još za svaki slučaj. Menstruacijski ciklus u zadnjih godinu dana joj traje oko 25 dana(2-3 dana više-manje),zadnju menstruaciju je imala 14.12.2011.,spolni odnos smo imali 1.1.2012.

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test ako ne bi došla za 5 dana.

ZeRoo-CooL

Možete li mi reći kolika je vjerojatnost da ostane u drugom stanju,jer imala je simptome da će dobiti,izbijali su joj pristici i bolio ju je trbuh.
A u pitanju su neplodni dani,barem prema izracunu?!

Natalija Beljo, dr. med.

Po izračunima su bili neplodni dani i nažalost test je jedini koji će dati odgovor.

Prelijeppa

Poštovana doktorice!!
Zanima me dal' je ovo moguće. Imam neke simptome trudnoće još od prije. S dečkom s kojim sam već jako dugo imala sam odnose. Nakon tog odnosa sam na gaćicama vidjela jako jako blijedi smeđi iscjedak( zapravo ni nije smeđ, nezz ni sama, svjetli je). Inače dolje sam osjetljiva, pa moguče i od spolnog odnosa da sam se zdrapala. Što je sad to? Može bit da se desilo implatacijsko krvarenje ili to znači da definitivno nisam trudna? Inače 28. dan u ciklusu mi se to desilo, a ciklusi mi traju 33 dana.

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test.

Prelijeppa

Hvala Vam!

Prelijeppa

Poštovana Doktorice!
Molim Vas oprostite što vas često okupiram.
Naime imala sam simptome trudnoće. Menstruacija mi je kasnila jedan dan ( niti toliko, trebala sam ju dobiti 26, a meni je došla s 27. rano u jutro ). Prošli mjesec se nešto slično mojoj frendici desilo. Samo što je njoj menstruacija došla na vrijeme,a meni je malo kasnila. 1. kad sam dobila menstruaciju imala sam neku smeđu krv sa iscjedkima. Nakon toga ( tu večer) na ulošku sam ugledala neke iscjedke crvene boje koje liče na tkivo. Gusti su, mogu se trgati pod prstima. UŽASNO SE BOJIM sad To znači da sam imala spontani pobačaj ili je to sasvim normalno? To mi se do sad nije dešavalo.
Hvala Vam

Natalija Beljo, dr. med.

To je sluznica maternice.Mirno spavajte.

Prelijeppa

Hvala Vam najlijepše!

suzanasuzana

zdravo.molim vas da mi odgovorite na ovo pitanje.nevina sam ali decko je svoj penis stavio do mog himena.nije doslo do pucanja himena ali smo neko vrijeme tako isprobavali nove stvari i iz njegovog penisa je izlazila sluzava tecnost,naravno ne u velikoj mjeri,nije doslo do ejakulacije ali je nekoliko puta bio blizu toga.zanima me da li mogu ostati trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

suzanasuzana ,

DA

l.p.