Kontracepcija

Strah od trudnoce

secerlemica

Poštovani,

menstruacija mi kasni 15 dana..prije 6 dana sam napravila test za trudnoću (clearblue) i pokazao mi je negativno..ali sam primjetila da imam pojačan i gust žućkasto bijeli iscjedak..grčeve u stomaku kao da trebam dobiti..prošli tjedan sam bila dosta neispavana i pod stresom, ali i sada sam jer još nisam dobila mjesečnicu..da li je moguće da sam trudna usprkos testu?? sad

Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sumnjam da ste trudni, ali trebate se javiti ginekologu. Vjerojatno je u pitanju neka cista.

LunaMelodie

Eto, javljam se prvi put iako redovito čitam. Naime, pijem Logest pilule oko godinu dana. Imala sam spolni odnos bez kondoma. 2 sata nakon odnosa popila sam pilulu koju i inače pijem u to vrijeme, a oko sat vremena poslije pilule imala sam dosta mekanu stolicu (koju vrlo često imam baš oko sat vremena nakon pilule?). Zanima me postoji li mogućnost trudnoće. Po svemu pročitanom, trebalo bi me biti strah no zbunilo me to što u papiru koji sam dobila uz pilule piše da je kontracepcija nesigurna ukoliko dođe do TEŠKOG proljeva do 4 sata nakon uzimanja. Znam da zvuči smiješno, ali kako definirati teški proljev.. Eto, to me malo zbunjuje... happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa ne znam, meni je prilično očita razlika između bilo kakvog proljeva i mekše stolice. Ne postoji mogućnost trudnoće.

sweet_ginger

Kolike su mogućnosti zaćeća ako između 2 odnosa prođe oko 2h, oba puta se koristi kondom, no međutim partner u međuvremenu ne opere spolovilo i ruke? Ciklusi su mi između 30 i 43 dana.

abad

Doktorice,
U srijedu sam bila kod ginekologa i rekao mi je da mi se manst. sprema,medjutim,evo vec je utorak a nisam dobila!Sta li moze biti u pitanju,i da li je to normalno?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sweet Ginger - molim pročitajte ovu temu, ima takvih odgovora
Abad - morat ćete to pitati vašeg ginekologa

lavica

Ispričavam se zbog naknadnih informacija, ali sam zaboravila još napomenuti da mi se zadnja 3 dana pojavio smeđi iscjedak što mi se dosad nikad nije događalo, osim posljednji dan menstruacije.

lavica

Pođtovana,
imam 22 godine i zadnju menstruaciju sam imala 23.10. Inače mi ciklusi traju unazad godinu dana u rasponu od 37 do 48 dana, s tim da su zadnja tri ciklusa bila 48 dana. Na 36. dan ciklusa imala sam sploni odnos pri čemu je kondom pukao, no dečko nije bio gotov u meni. Od tada sam napravila 3 testa Intim plus i sva tri su bila negativna. Prvi sam napravila 14 dana od pucanja kondoma, odnosno na drugi dan kašnjenja. Drugi test sam napravila 21 dan od pucanja, a treći jučer dakle 32 dana od pucanja. Već su mi desetak dana grudi natekle i imam grčeve kao kad trebam dobiti koji su se ispočetka javljali samo ujutro i navečer kad se primirim, a sad me zadnja tri dana boli po cijeli dan. Mislim da nakon jučerašnjeg testa mogu u potpunosti isključiti mogućnost trudnoće, ali me zanima što bi drugo moglo uzrokovati tako dugo kašnjenje. Naručena sam kod ginekologa, ali na pregled idem tek za 10 dana. Inače, da napomenem da sam prije 16 mjeseci imala cistu na jajniku koja je operirana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vjerojatno stres, odnosno strah da ste trudni. Ali to je nemoguće reći ovako preko interneta.

src111

Imao sam spolni odnos s jednom djevojkom 20.3 navodno je 24.3 trebala dobit menstruaciju ali jos nista. Prije odnosa poceo sam kondom krivo stavljati ali odmah sam ga okrenu i stavio ispravno, isto tako 99% sam siguran da sam svrsio vani. Njjoj navodno kasni menstruacija i ja sam sad jako zabrinut,zanima me vase misljenje?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

ako su joj mjesečnice redovite onda ne bi trebala ostati trudna tri dana prije očekivane mjesečnice.

marie111

Postovana Dr. sc. Romana Dmitrović

Buduci da ni sama nisam sigurna postoji li mogucnost da sam trudna, obracam Vam se sa mnogo povjerenja, iznoseci sve cinjenice i dogadaje.
Naime, menstruaciju (redovnu) sam trebala dobiti 3.02.2010. (inace imam redovite menstruacije) - no, zbog nekih okolnosti sam je odgodila.
Znaci, pila sam pilule na dane 3.2., 4.2., 5.2., i 6.2. kako ne bi doslo do menstrualnog krvarenja.
dana 5.2. imala sam zasticen spolni odnos, pri kojemu je kondom pukao pri samom kraju odnosa, te partner nije ejakulirao u mene (brine me jedino preejakulativna tekucina) - taj odnos, buduci da mi se to jos nikada nije dogodilo, a i okolnosti su zamrsene - zbog odgadanja menstruacije i slicno, je ono sto me zabrinjava....

Nakon toga sam menstruaciju dobila normalno, odmah 8.02. nakon sto sam prestala s pilulama u svrhu odgadjanja menstruacije. Buduci da jos uvijek nisam dobila menstruaciju (danas brojim 30. dan od zadnje menstruacije) ne znam imam li razloga za brigu???
cirka od 17.02. - 20.02. sam takodjer imala cudan iscjedak, ugrusci krvi.. pa ne znam da li da to smatram ciklusom ili posljedicom narusavanja prirodne menstruacije zbog odgadjanja pilulama...
Trenutno - unazad 7-8 dana imam takodjer iscjedke, koji se ne mogu definirati, od bijelog do smedjeg.
Molim Vas, recite mi, imam li simptome trudnoce ili da samo jos malo pricekam, buduci da sam svjesna da sam uzimajuci pilule za odgodu menstruacije, narusila svoj prirodan ciklus krvarenja.

Hvala i pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

I sami ste izrazito dobro zaključili da ste sad poremetili ciklus tako da i smečkasti iscjedak govori tome u prilog pa još pričekajte i onda od tog datuma računajte svoju iduću mjesečnicu.
Pozdrav, dr. Beljo

absinth_

Dobar dan,

Zanima me samo jedno. Da li je moguće da osoba uradi abortus bez prisustva roditelja, nego samo u pratnji punoljetne osobe ukoliko je ta osoba starija od 16 godina?

Natalija Beljo, dr. med.

NE mora biti roditelj.

sigurnost

Poštovani,

da li je moguće da se 52 dana nakon odnosa na ultrazvuku (a učinjen je i palp. pregled i PAPA-test) ne primijeti trudnoća? K liječniku ginekologu moja je prijateljica išla s ciljem da se utvrdi postoji li trudnoća ili ne, budući ju je nekako izjedao crv sumnje, a testove nije više sama mogla realno interpretirati (ja sam bila s njom kad ih je radila i nisam vidjela drugu crticu koja se pojavljuje u slučaju trudnoće, ali ona je tvrdila da vidi "nešto" na oba testa). Inače, bila je na Yasminu zadnjih 8 mjeseci i završila blister 10 dana nakon tog odnosa za koji sumnja da je završio trudnoćom. Tvrdi da je pila redovito, +/- 1 sat, a i da su još koristili kondom svaki put(?). Menstruacije je imala, ali su trajale 3 dana, ne 5 kao pred Yasmin. Uglavnom, liječnik je rekao da se na UZV ne vidi ništa, da sigurno nema trudnoće, da bi maternica bila zadebljana da je ima i sl, a da su menstruacije možda kraće (nisu slabije, samo kraće) jer nema ovulacije. Ali nju to i dalje muči, iako su prošla već 2 mjeseca od tog pregleda. Molim Vas, dajte još Vi svoje mišljenje, prije nego me izludi happy. Hvala.

starfish

Dobar dan!

Imam problem..počela sam piti Cilest. Imala sam menstruaciju 23.2. Dan prije plodnih dana, pojavilo mi se oskudno krvarenje. Cilest mi odgovara i nemam problema s njime. Bila sam kod ginekologinje i rekla mi je da vjerojatno nemam ovulaciju i ako se to nastavi (više od 3 mjeseca), onda mijenjamo kontracepciju. I još je rekla da pilule su ok kao kontracepcija u mojem slučaju. Naime, imala sam odnos i imali smo "nezgodu" (malo smo zakasnili). E sad, imam još 3 pilule za popiti. Rečeno mi je da (s obzirom da nisam imala ovulaciju) napravim pauzu od 7 dana i opet počnem piti tablete. Da li da napravim test? Imam li razloga za brigu? Jesu li tablete dovoljno jake u ovoj situaciji da spriječe trudnoću?

Natalija Beljo, dr. med.

razloga za brigu nema i ako sam dobro shvatila "malo zakasnili" znači da je partner ejakulirao u Vas sto ako pijete Cilest nije problem već i jedan od razloga zašto netko pije cilest ili drugu OHC. Test nije potreban ako ju pijete po uputama

sigurnost

Dr. Beljo, može, lijepo molim i komentar na moje pitanje? happy

Nazad
Naprijed