Kontracepcija

Strah od trudnoce

Natalija Beljo, dr. med.

Nadam se da odgovaramna pitanje od 12/03/10. Da je riječ o trudnoći nakon 52 dana ginekolog bi na UZV vidio ,a i test bi jače pokazao "ljubičasto" . Ako pije OHC redovito +/- 1 sat ne radi veliku ulogu. Tako da joj objasnite da trudnoće nema i da su mjesečnice kraće po danima sta je cilj OHC.

Ivan132

Procitao sam u prethodnim postovima kako i bez pucanja kondoma,
i bez njegovoga spadanja moze doci do trudnoce!
napisali ste kako je sigurnost uz pravilno koristenje kondoma oko 94 % - dali se tu racuna sa vadjenjem prije kraja, ili svrsavanjem unutra?
Pa valjda nema mjesta za brigu, ako se koristi kondom, i ako se svaki puta izvadi prije kraja?? ili se varam, uzeti cemo da se odnosi desavaju za vrijeme ovulacije!

Natalija Beljo, dr. med.

Sigurnost po statistici od 94 % odnosi se bez obzira na mjesto ejekuliranja, važno je samo uvijek provjeriti da u toku odnosa nije pukao kondom pa tako nema brige i da se kondom koristi od samog početka odnosa.

garnier_

Ovako...
pijem logest pilule nešto više od godinu dana... i sad me zanima, da li mogu dopustiti dečku da svrši u mene?
dosada se još nismo usudili, jer nas je previše strah i nismo sigurni kolike su šanse da dođe do neželjene trudnoće...
znam da je moguće zatrudnjeti samo u vrijeme ovulacije ( 5 dana prije, dan poslje)... ali ja zapravo neznam kada mi je ovulacija... jer koliko sam ja shvatila , nebi trebalo doći do ovulacije tijekom uzimanja tableta, nego u onoj sedmodnevnoj pauzi...? ako mi molim Vas to možete malo pojasniti , hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kada pijete OHC nema ovulacije i partner može ejakulirati u Vas , ne smijte samo preskakati tablete jer u tom slučaju morate koristiti dodatnu zaštitu.

vanilija1234

Poštovana.
Po prvi put sam isla spaati s dečkom . on je tek na nakon 2-3 puta uspio uci samo do pola i to na mozda tridesetak sekundi, mozda i manje(bez kondoma). citala sam prijasnje postove pa znam da u preejakultu nema spermija ako je urinirao ranije ( sto on jest znaci u mojem slucaju nebi trebalo biti spermija). nakon toga nismo vise pokusavali ali on je svrsio kasnije izvan mene . znam da je jakoo malena mogucnost da ostanem trudna ali mene zanima vase misljenje oko uzimenja testa za trudnocu ili ne . unaprijed hvala!

sumartin

Postovana,

pijem Logest 4 mjeseca. Kutiju sam pocela piti 22.06 i trebala sam prestati 13.07.
Dana 6.7 zaboravila sam popiti tabletu i sljedeci dan sam nastavila piti bez dodatne tablete ( bili smo na kampiranju, u stranoj drzavi, bez mob i interneta pa nismo imali koga sta pitat).
11.06 smo imali odnos bez zastite. Nisam napravila pauzu medu 2 kutije tableta jer pise u uputama ako se preskoci tableta u zadnjem tjednu pijenja da se ne radi pauza tako da sam 13.07 nacela novu kutiju koju sada pijem.
Kolike su sanse da sam trudna i sto da napravim?
Bila sam u ginekologa, ali mi je rekla da ne moze ona sad nista vidit ultrazvukom i da sada idu na godisnji pa da se javin za misec dana.

mima161088

imam jedan problem...u vezi sam 5god, i vec duze vrijeme nismo imali spolni odnos, do prije tijedan dana, (nikad nismo koristili zastitu) ali pocelo me dolje jako svrbit i imam sirasti iscjedak, citala sma nesto o tome, kao da je to gljivicna infekcija, strah me otic kod ginekologa, ali brine me jos nesto..a to je nezeljena trudnoca, danas me primjetila da nemam sirasti iscjedak nego nekako poluzuckasti...zanima me dali je to zbog toga sta je proso sirasti iscjedak pa je sada drugacije boje..ili sam trudna?! on tijekom odnosa nije svrsio u mene... znam da bi trebala kod ginica otic..ali strah me jako. nadam se da cete mi sto prije odgovorit! hvala!

Barb J.

Poštovana doktorice,
pijem kontracepcijske pilule Logest, u prvom tjednu pijenja tableta šesti dan sam imala spolni odnos u kojem je partner ejakulirao u mene, slijedeći dan zaboravila sam popiti kontracepcijsku pilulu i prošlo je više od 12 sati nakon uobičajenog uzimanje pilule, tada sam popila zaboravljenu pilulu i nastavila piti pilule u običajeno vrijeme. Zanima me da li sam dobro napravila i kolike su šanse da sam trudna?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

vanilija1234 ako ste paničar napravite test

sumartin od jedne zaboravljene i nastavka pijenja bez pauze ne bi bili trudnoće

mimi161088 ako kasni napravite test a sad rješavajte upalu

barb J dobro ste učinili samo ne znam koliko dugo pijte Logest

mima161088

ovako moja prijateljica se upustila u nesto sta nije smijela...ima decka dosta dugo i imaju redovni seksualni odnos, ali prevarila ga je i zavrsila s drugim u krevetu bez zastite, kasni joj menga mozda zbog straha, nervoze, da je trudna, ali ako je trudna nezna tko je otac, ni decko ni taj ''ljubavnik'' nije svrsio u nju, pa ju zanima dali je moguce da je ostala trudna, i kad se najranije moze otkriti ocinstvo. jer ne zeli pobacit ako je trudna. hvala!

Barb J.

Poštovana doktorice,
Logest pijem nešto više od godinu dana. Hvala Vam na odgovoru, umirili ste me.... happy

Barb J.

Zaboravila sam Vas pitati.... sada trebam popiti pakovanje do kraja. Da li da radim pauzu od sedam dana ili da odmah nastavim sa drugim pakovanjem Logest pilula. Uz dodatnu zaštitu slijedećih 2 tjedna, kolike su šanse da sam trudna?

Hvala!

mima161088

zanima me kada se pojavljuje bijeli iscjedak prije menstruacije ili u ranoj trudnoći?! sjecam se da sma ga imala i prije i kad nisma imala spolne odnose s deckom, ali posto mi menstracija kasni a imam bijeli iscjedak pa me zanima..hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

mima u nekim lab se radi od 12 tjedna trunoće iz krvi majke a dokaz samo ako je muško dijete.

Barb napravuta pauzu i zaštita do menge.

mima161088 iscjedak inače normalna pojava ako nema miris ili ne mijenja boju nema veza s trudnoćom već upalaom rodnice.

mima161088

vezano uz vas odgovor dali zbog upale rodnice menstruacija kasni?! imala sma nezasticen odnos, imala sam kao i prije navedeno gljivicnu infekciju..koja je trajala samo 2 dana ( sirasti iscjedak, svrbez, peckanje..) i nisma bila kod ginekologa jer me strah, nemam nikakve simptome trudnoće, vec nekoliko dana niti nemam iscjedak a ako ga imam onda je to jako jako malo i bijel, a moram i reci da me ponekad zaboli u donjem dijelu leda. oprostite sto toliko gnjavim, znam da bi najbolje bilo da posjetim susjeda koji je ginekolog... happy

Natalija Beljo, dr. med.

Upravo kako ste i napisali javite se ginekologu

mama:)

poštovana doktorice
Moje pitanje nije jesam li možda trudna, naime ja znam da jesam al moj problem je kada sam zatrudnila, jer taj mjesec sam bila sa 2 dečka. Sa svojim dečkom sam imala nezaštićene odnose tijekom cijelog mjeseca, a u početku ciklusa, onih dana koji se smatraju neplodnima (par dana nakon menstruacije) je i svršavao u mene. No desio mi se jedan odnos s jednim dečkom 15. dana ciklusa (koji je inače 28 dana), koristili smo kondom al ga nije stavio odmah na početku no jeste jako brzo, nakon par minuta, a uz to smo i prekinuli snošaj prije ejakulacije, i nije bilo oštećenja na kondomu. Molim vas vaše mišljenje o tome kolike su šanse da sam zatrudnila s jednim a kolike s drugim.
I postoji li ikakav način da to sa sigurnošću utvrdim prije rođenja??
Molim vas da mi odgovorite jer nemam se kome obratiti ovezi ovog i stalno sam u depresiji

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost , neću vam moći pomoći jer i,ali ste sanse i za jednog i za drugog po novim saznjanima za plodne dane kod žena( čak i za vrijeme mjesečnice i neposredno nako nje plodni dani) dokaz ocinstva možete provjeriti u nekim privatnim lab.Sretno!

mama:)

hvala na odgovoru. MOžete li mi još reći što je potrebno za taj test, moraju li oni dati uzorak krvi ili je dovoljno pitat krvne grupe?

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 28
Naprijed