Kontracepcija

yaz

Leninoelle

Poštovani,

koristila sam godinu dana Diane35. Doktor me prebacio sa Diana35 na Yaz zbog pojave vena i kapilara.
Meni je ostalo još 9 pilula od Diana u pakiranju i onda bi mi trebala nastupiti menstruacija, a pošto mi menstruacija pada na jako važan dan, razmišljala sam da prestanem uzimat Diane, da mi dođe menstruacija i odmah prvi dan počnem uzimati Yaz. Pitanje je da li mi zaštita vrijedi ukoliko to učinim?
(Doktor je preporučio popiti Diane do kraja i s pojavom menstruacije piti Yaz)

Unaprijed zahvaljujem!

LindaS22

Poštovani,
pijem Diane vec godinu dana i trebala bi preci na Yaz, i zanima me da li cu prvu tabletu yaza popiti nakon 7-dnevne pauze od diana,odma nakon zavrsetka diana,ili kako vec? Posto mi ih je dermatolog preporucio, pa nisam bas sigurna da li mi je tacno rekao, a cula sam 100 razlicitih misljenja.. I da li mi treba dodatna zastita prvih nekoliko dana?

mirror

Postovani,
Zanima me da li na dejstvo Yaz pilula uticu paracetamol, andol i sl. lijekovi?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana leninoele. možete tako napraviti. Zaštita je sigiurna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, započnite sa prvim danom menstruacije. Dodatna zaštita 7 dana jer prelazite na blaže pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mirror navedeni lijekovi umanjuju učinak pilula, te je nužna dodatna zaštita.

ksena0690

Poštovanje,
imam atopijski dermatitis i koža lica i ruku mi je jako suha, yaz pijem skoro 2 godine zbog jajnika i poremećaja hormona. Nekidan sam čitala o celulitu (koji se s vremenom pojavio) i palo mi je na pamet da mi je zbog yaz-a koža još više suha i ispucana i da ne mogu funkcionirati bez vazelinske masti, jer izbjegavam beloderm. Zanima me, dakle, je li moguće da mi se baš zbog uzimanja yaz-a stanje kože pogoršalo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Probajte s drugim pilulama da vidite hoće li biti promjene.

mfri

Poštovani,

Pila sam pilule yaz malo više od godinu dana i tada sam napravila pretrage te se ispostavilo da mi nije baš sve u redu sa jetrenim probama, odnosno nešto je bilo malo povišeno. Ginekolog mi je rekao da to nije neki problem ali bi bilo dobro da napravim pauzu od 2,3 mj no ja sam svoju produžila 9 mjeseci i sada sam se ponovno odlučila na kontracepciju i otišla na pretrage nego nalazi su nešto zapeli i dobiti ću ih tek u podnedjeljak 3.6., a menstruaciju sam dobila danas, 30.5. pa me zanima, ukoliko nalazi budu uredni,mogu li početi piti yaz u ponedjeljak ili da čekam iduću menstruaciju. Ukoliko mogu početi u ponedjeljak, pijem li do kraja cijeli blister iako sam počela 5.dan ciklusa ili moram nešto skratiti? Moj ginekolog je odsutan nekoliko dana pa bih vas molila za savjet.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana možete započeti i u ponedjeljak. Dodatnu zaštitu koristite kroz sedam dana.

VenomousFlower

Postovani,
Yaz pilule sam pocela koristiti prije 6 mjeseci, nisam imala nikakvih nus pojava i sve je dosad bilo ok. Naime, od petka imam smedji iscjedak uz eventualnu kratku, blagu bol u jajnicima. Kolicina iscjetka je mala ali sam ipak zabrinuta. Pilule uzimam redovno, s tim da sam u prethodnih 15 dana zbog putovanja uzimala sat ili dva prije/nakon uobicajenog vremena (21:00 h). Ostale su mi jos 3 aktivne pilule. Mozda nebitna informacija u ovom slucaju, ali partner i ja unatoc pilulama prekidamo snosaj.
Sta mi je ciniti? Trebam li biti zabrinuta?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve u redu. Ne brinite. Radi se o bezazlenom probojnom krvarenju.
Popijte aktivne do kraja kao i placebo po ustaljenoj shemi.

Matea275

Pozdrav,
Jutros sam dobila menstruaciju (četvrtak) i popila zadnju placebo pilulu. Sutra krećem s novom kutijom. Želim sljedeću menstruaciju dobiti u ponedjeljak ili utorak (01. ili 02.07.) Zanima me kako to učiniti? Mogu li ju pomaknuti ako ne popijem sve bijele tablete i koliko? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete popiti koju manje aktivnu, time će menstruacija doći prije. Ali nemojte imati tada nezaštićen odnos.
Ili popijte 24 aktivne, bijele bacite i krenite s novim blisterom 25 dan. Tada duže nećete imati menstruaciju.

Matea275

Hvala na odgovoru. Možete li mi samo, molim Vas, reći koliko dana od te menstruacije je potrebna dodatna zaštita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

7 dana.

LoCool

Molim vas, prvi put pijem Yaz tablete, i sad sam izgubila zadnju placebo tableticu. Hoce li to da utječe na išta? Da li da popijem jednu iz novog blistera? Hvala lijepa na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće utjecati na ništa. Ne treba druga placebo.Važno je da aktivne popijete na vrijem.

MajaaMaa

Prije svega, sve pohvale za forum i Vaše strpljenje te odgovore.
Čitala sam dosta postova u nadi da pronađem neki meni sličan slučaj i većinu toga sam našla pa sam sama zaključila neke stvari, ali ipak da pitam i provjerim jesam sve dobro shvatila.

Ovo mi je prvi mjesec kako pijem Yaz pilule. Počela sam ih piti drugi dan mjesečnice, što znači da prvih 14 dana treba koristiti dodatnu zastitu ( prvih 14 dana uz pilule smo koristili i kondom).

Pilule inače pijem u 15:30h. U utorak (11.06) četiri do pet sati nakon sto sam popila 13 -u pilulu imala sam proljevastu stolicu, ali koliko sam shvatila, pilula se u roku 3 sata apsorbira, tako da vjerujem da zastita ne bi trebala biti smanjena, ili griješim?

U petak (14.6) sam dobila upalu grla i otišla doktoru koji mi je pripisao Amoxicilin 500. Sinoć (15.6 - dakle na 17oj piluli sam bila) sam imala odnos sa dečkom i koristili smo kondom, dečko NIJE ejakulirao u mene, nego vani, ali tada smo shvatili da je kondom tijekom odnosa puknuo. Znam da su pilule dosta sigurna zastita od trudnoće, ali me malo brine to što od petka pijem Amoxicilin 500. Na forumu sam na par mjesta našla da taj antibiotik ne smanjuje učinak OHC, ali u uputsvima piše da bi on mogao utjecati na OHC pa me zanima da li postoji razlog za zabrinutost, iako je dečko ejakulirao vani?

Ispričavam se na malo poduzem opisu svega, ali malo me panika uhvatila pa sam odlučila pitati Vas za mišljenje da bezveze ne uzimam pilulu za jutro poslije i sl.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita. Navedeni antibiotik ne umanjuje djelovanje oralnih kontraceptiva.

Nazad
1 ... 37 38 39 40 41 42 ... 52
Naprijed