Kontracepcija

yaz

manuela1990

Poštovani, možete li mi reći da li antidepresiv Zoloft utječe na djelotvornost Yaza i da li uz njega treba koristiti dodatnu zaštitu? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, potrebna je dodatna zaštita.

manuela1990

Poštovani, da li se uz Yaz i Zoloft mogu sluziti metodom plodnih i neplodnih dana pa koristiti dodaju zastitu samo za vrijeme plodnih dana ili je dodatna zastita potrebna svaki dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete. Svaki dan je nužna zaštita.

Postovani, javila sam se prije tjedan i pol kada sam zbog zelucanih i probavnih problema povratila 3.tbl blistera i popila sam novu. Rekli ste mi da sam dobro postupila i da zastita nija smanjena.
Medjutim, ti probavni problemi su se nastavili, pa sam nekolko dana poslije toga imala veoma mekanu stolicu, a zadnjih 4 dana i proljev (trenutno sam na 15 tbl). Tabletu pijem oko 20h, a svake veceri mi se situacija smiri, tako da minimalno 8-9 sati nakon uzete pilule nije bilo nikakve stolice. Zabrinuta sam jer sam imala spolne odnose i zanima me koliki je rizik od trudnoce i jesu li u ovakvom slucaju sve tablete djelovale, odnosno da li su pilule apsorbirane? I sto da ucinim dalje?

(ispricavam se unaprijed ako dodju dva moja posta jer sam postavila ovo pitanje i jucer, ali mi ne prikazuje post)
Hvala vam unaprijed na vasem vremenu i pomoci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste imali proljev trebali ste se dodatno zaštititi. Savjetujem do kraja blistera dodatnu zaštitu.

Postovani, hvala na brzom odgovoru, ali nize se problem za problemom. Sto se tice spolnih odnosa, imala sam ga ujutro prije nego sam dobila proljev, nisam to mogla predvidjeti. Nakon toga nisam imala spolnih odnosa, a stanje mi se smirilo nakon 4-5 dana. Novi problem je nastao danas, imam jos 5 aktivnih (rozih) tableta, a danas sam pocela krvariti. Da li da nastavim prema shemi ili da krenem odmah na bijele tablete? Kolika je mogucnost trudnoce? Pijem yaz 3 godine. Nadam se brzom odgovoru. Hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje prema shemi. Preskočite bijele i 25.dan ciklusa započnite s novim blisterom. Dakle bijele preskočite.

dada89

Poštovani,
imam jedno pitanje u vezi kontracepcije i drugih lijekova. Počela sam piti tablete za mršavljenje koje se zovu Raspberry ketone forte. Sad me zanima smanjuju li te tablete učinkovitost pilula Yaz koje pijem već oko 3 godine?
Sastojci tih tableta su gorka naranča, ekstrat guarane, ketoni maline, bijeli grah (koncentrat), pčelinji pelud u prahu te želatina, mikrokristalin, celuloza i magnezijev stearat.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanju svakako.

ivanaa20

Poštovani,
već 5 mjeseci pijem tablete Yaz. Inače mi menstuacija uvijek dolazi na drugoj bijeloj tableti. tj na 29 dan. Ovaj puta je uranila, došla je na 21 dan. Krvarenje nije tako jako. Ne znam što da sada radim. Da li da pijem po shemi do kraja ili da preskočim bijele tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite uzimati dalje prema propisanoj shemi. Ne preskačite bijele. To nije menstruacija već probojno krvarenje .

ivanaa20

Ipak se radi o menstruaciji, dali da onda postupim isto? Pijem dalje po shemi?

iscrpljenamala

postovani!
pocela sam prije 3 mjeseca pit tablete yaz, prva dva mjeseca mi bilo sve u redu, treci mjesec dok sam dobila menstruaciju nije mi bila kao dosad po par dana vec skoro na cijeli mjesec se prosirila. tada sam prestala pit tablete jer se nisam osjecala bas najbolje po licu su mi izbili pristici i to u velokij kolicini. prosli mjesec sam imala 9.8. zadnju mjesecnicu,a sad jos dan danas je nisam dobila. osjecam lagane bolove kao i kod svakog dobivanja mjesecnice. cak sam danas napravila kucni test i pokazao je negativno na trudnocu. molim Vas rijesite me nedoumica.

Dejan Šakoronja, dr. med.

IVana20, nastavite dalje po istoj shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscrpljenamala, ne radi se o trudnoći. Savjetujte svog ginekologa i uzmite druge pilule.

leptirica9

Postovanje

Pijem yaz pilule vec drugo pakovanje i na 21 sam tableti a vec 2 dana imam smeckasti iscjedak,krajem sledece sedmice bi trebala dobiti menstruaciju ili da ovaj iscjedak smatram menstruacijom ako ona slucajno ne bi dosla sledece sedmice da li da nastavim redovno piti sledece pakovanje ili ima potrebe za zabrinutost.Da napomenem da sam prije pocetka prvog pakovanja pila primolut nor za odgadjanje menstruacije i da sam zadnjih dana imala manju upalu mokracnih kanala mozda to ima nekog uticaja.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spotingu. Nastavite dalje s uzimanjem.

virago

Poštovani,
preporuča li se i ima li negativnih posljedica prestanka uzimanja tableta na nekoliko mjeseci? Trenutno sam u inozemstvu i nisam sigurna koliko ću lako moći nabaviti recept..

Hvala!

Svetlana992

Poštovani,
pijem Yaz da li smijem korisiti Pilex tablete za hemoroide, da li umanjuju ucinkovitost ?

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 52
Naprijed