Kontracepcija

yaz

anam21

Poštovana,

pila sam Novynette 10 mjeseci, te sam presla na Yaz i nakon 15. pilule mi se pojavio smedji iscjedak.
Pa me zanima da li je to zbog promjene pilula jer ga do sad nisam imala jedino pretkraj menstruacije, ili je nesto drugo???

Nataša Šemnički, dr. med.

anam21,

najvjerojatnije zbog promjene tableta jer imaju različiti gestagen.
Pričekajte slijedeću kutiju.

L.p.

veronika_24

Poštovana,

zanima me da li sam bolje zaštićena ako se uz pilule prakticira i prekinuti snošaj ili prekinuti snošaj uz pilule stvarno nije potreban?

Hvala,LP

adri234

Radi hitne kontracepcije? Na što točno mislite?
Ja sam kupila odmah u utorak ujutro novi blister i popila tabletu nakon 12 i pol sati...

Nataša Šemnički, dr. med.

veronika_24,

još ste sigurniji uz prekinuti snošaj.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

adri234 ,

jeste li pročitali i napisali:" savjetujte se s ginekologom"-savjet ste i dobili.

L.p.

NInci89

Postovani,

pijem Yaz vec 1 godinu i 4 mjeseca i odlucila sam da ih prestanem koristit ..
Nisam imala nikakvih nus pojava.. prije pilula sam imala redovnu menstruaciju .
Sa novim pakovanjem bi trebala krenuti za 2 dana ali sam odlucila da prestanem sa tim ..
Razlog zbog kojeg se javljam je strah od posljedica prestanka uzimanja.. Plasim se da ce mi hormnoni poceti da " lude", da necu imati redovnu menstruaciju.. stvarno bi voljela da prestanem sa pilulama.. Da li se opravdano plasim? da li ce da se organizam brzo unormalizuje? da li cu da dobijem slijedecu menstruaciju normalno?
Unaprijed se zahvaljujem!

Nataša Šemnički, dr. med.

NInci89,

utjecaj psihe na menstrualni ciklus je velik pa je najbitnije da se opustite

l.p.

NInci89

Hvaala Vam puno..

citala sam da su mnoge djevojke nakon koristenja pilula imale problema sa tenom..pristici se pojavli.. i tak.. Nisam imala nekih problema sa pristicima al eto i to je jedan od razloga zbog kojeg se plasim prestati piti.. .

hvala Vam :*

pomozite

poštovani..
pijem yaz već 8mj i prije sam pila druge pilule, ali mi nisu pasale i morala sam ih promijenit zbog loših nalaza od krvi.. sada već 2 tjedna kašljam i kao da me nešto škaklja u plućima.. a u uputama od yaza sam pročitala da se moram javiti liječniku ako dođe do iznenadnog kašlja.. jel ovo opasno i jel se stvarno moram javit liječniku?

Nataša Šemnički, dr. med.

pomozite ,

javite se liječniku i ako niste učinili labaratorijske pretrage učinite

l.p.

Mimka

Poštovana,
koristim Yaz kontacepciju više od godinu dana, super su i preporučila bi ih svima. Ovaj mjesec mi je bio cijeli raštrkan, pa tako i moje uzimanje pilula. Dogodilo mi se da sam neke od njih uzela sa više od 12 sati kašnjenja. Tjedan dana nakon toga, odnosno prije tri dana, dečko i ja smo imali spolni odnos bez zaštite u kojem on nije ejakulirao u mene i interesira me postoji li mogućnost trudnoće obzirom na te zaboravljene tablete? Dal da danas kada popijem zadnju roza tableticu nastavim sa placebo tabletama i pričekam menstruaciju ili da odmah krenem sa novim blisterom?
Puno hvala happy

Nataša Šemnički, dr. med.

Mimka ,

odgovor se imali u uputstvu

l.p.

Mimka

Napravila sam sljedeće. popila blister do kraja, bacila 4 placebo tabletice i počela novo pakiranje. Nadam se da je to u redu!

Nataša Šemnički, dr. med.

Mimka ,

dobro ste postupili a obzirom na navedeno kondom neka vam je dodatna kontinuirana zaštita dok se ne počnete pridržavati pravila

l.p.

princezanazrnugraska

Postovani,

Naime na trecem blisteru u prvoj sedmici mi je ispala tabletica u slivnik pa sam popila slijedecu, dakle nisam ispustila nijedan dan. Ono sto me zanima je sta dalje?? Ako nastavim poremetit cu ciklus, odnosno skratiti ga za jedan dan, jel to ok?? Da ii nisam imala odnos nikako niti cu do zadnje aktivne tabletice. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Skratit ćete ciklus za jedan dan. Ne brinite. Nastavite dalje do kraja blistera.

kaludjerica

Poštovani, već drugi mjesec pijem yaz. Prvi mjesec sam imala produženu menstruaciju, te sam onda imala normalnu i sada na kraju drugog blistera nisam dobila menstruaciju. Uredno sam uzimala pilule i konstantno imam simptome kao da ću dobiti, ali nikako...Znači li to da će mi ovaj mjesec preskočiti ili se trebam zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Događa se izostanak uz yaz. Nasavite dalje prema propisanoj shemi.

josipa1212

Postovana,
Smanjuju li Letizen tablete za alergiju ucinkovitost Yaz tableta?