Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjuje. Koristite dodatnu zaštitu.

NInci89

Poštovani doktore,

koristim yaz vec duže vrijeme, oko 19h popijem pilulu. ali sada sam napravila gresku. Naime, 24 aktivnu pilulu sam zaboravila popiti ( petak) smatrajuci da su mi nastupila ona 4 dana kada pijem neaktivne pilule...tek sljedeći dan u 18h ( subota) sam se sjetila da sam propustila jednu pilulu i popila sam je iako sam tu noc tek trebala da krenem sa nekativnim pilulama...i nastavila sam piti neaktivne pilule. menstruaciju obično dobijem na 4toj neaktivnoj piluli ( utorak ) ali evo danas ni traga menzesu, da li je moguće da sam sebi pomjerila menzes za jedan dan? budući da sam u subotu popila aktivnu pilulu a ne neaktivnu po običaju, ili se ipak trebam brinuti o mogućoj trudnoći, Ne znam sta da radim..hvala puno na odgovoru i razumjevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće. Doći će menstruacija.

NInci89

Hvala Vam puno, iskreno se nadam da ce doci, imala sam i odnos taj dan, pa zato najvise brinem..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, trudnoća je isključena.

11zabrinuta

Ovako koristim pilule yaz već više od godine dana i uvijek sam dobivala na zadnjoj placebo tableti. Ovaj put nisam dobila dakle kasni mi taj jedan dan. Otkad ih koristim dečko svršaje u mene i uvijek sam dobivala. Dali imam razloga za brigu? Dali sam možda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Ne brinite.

leptiric862

Poštovani,

trebala bi početi uzimati Yaz sljedeći tjedan i u uputama piše da ne uzimam Yaz ako imam krvarenje iz rodnice neutvrđenog uzroka. Zadnjih 7 dana imam stalno smeđi iscjedak, to mi se ponekad dogodi ali nikad tako dugo. Inače imam problema s infekcijama i prošli mjesec sam 12 dana uzimala Polyginax (dijagnoza colpitis). Nakon toga doktor je rekao da ne treba ponavljati bris i pretrage da se provjeri jel sve u redu nego da cemo vidjeti za mjesec dana.
Sad ne znam je li iscjedak povezan s infekcijom, je li mozda nisam izljecila i smijem li uzimati Yaz ili ne?

arijanaZMB

Postovani,imam dva pitanja vezana za yaz pilule..pijem ih 6mjeseci ali kako sam ih pocela pit imam osjecaj nadutosti u stomaku kao da ce eksplodirat..pa me zanima je li to normalno!doktorica mi je rekla da cu imat taj osjecaj al nije rekla da ce to trajat dokle god ih pijem,pa me zanima i vase misljenje!?a drugo pitanje je dobila sam polygynax 6dana pa me zanima kad ih potrosim(znam dok se koriste nema odnosa) jel moram koristit dodatnu zastitu narednih dana?!Srdacan pozdrav,unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptiric,svakako krenite s uzimanjem Yaza.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arijana, normalno je. Ne umanjuje se učinak primjenom vaginaleta.

MajaH

Postovani doktore

Jucer sam dobila menstruaciju (19.10) ali obzirom da sam na poslovnom putu nisam u mogucnosti da nabavim Yaz. Zanima me dali bi bilo uredu da Yaz pocnem piti peti dan menstruacije te shodno time da li ce to uticati da se ciklus poremeti? Da li je potrebna dodatna zastita prilikom odnosa te koliko dugo? Vec sam par mjeseci na pauzi od Yaza, tako da bi peti dan menstruacije pocela prvo pakovanje nakon pauze od 3 mjeseca.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali uz dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

ines_b

Poštovani,
Imala sam seksualni odnos u nedljeju,i taj dan sam zaboravila popiti tabletu, 5 po redu u pakiranju. popila sam ju tek nakon točno 24 sata, zajedno s onom za ponedljejak. Nakon toga nije bilo seksualnih odnosa.
a danas sam popila 16u tabletu umjesto 15e tableta. (treći red)
Imam li razloga za brigu, inače pijem yaz 3 godine

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo biti problema niti doći do trudnoće.

Booboo00

Postovani,yaz koristim mjesecima. Desilo mi se da prvu tabletu nisam popila u srijedu,nego u cetvrtak(ali sam popila samo jednu,ne dvije). Odnos je bio dva dana nakon,u subotu,ejakulirao je u mene. Dali je zastita i dalje ista ili imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je i dalje očuvana.

edna21

Poštovani,
pisala sam Vam već, pa ću Vas moliti za mišljenje. Prije dva mjeseca počela sam piti yaz tablete zbog hormonske terpaije, ali i kao zaštita. Krvarila sam gotovo cijeli mjesec, nalazi su mi bili dobri, a doktorica je rekla da imam policistične jajnike. Prvi mjesec pijenja tableta sam krvarila gotovo cijeli, zadnja tri dana pred bijele pilule je stalo, i onda sam nakon treće bijele dobila menstruaciju. Sada je drugi mjesec kako ih pijem, prije dvije noći sam imala odnose i trbuh me mnogo boli, odnosno boli me tokom cijelog mjeseca, nakon odnosa se bol pojača, odnosno bol je u lijevom jajniku i kao da me žari. Bol se širi i na cijeli trbuh i desni jajnik, ali najviše na leđa, a ponekad i preponu. Kada krvarim tada me najmanje boli. Otišla sam na ultrazvuk cijelog abdomena i doktor mi je rekao da je sve uredu, jajnici da nisu uvećani, da nema cista, one koje su bile valjda su se očistile tokom menstruacije. Jedino mi je našap slobodnu tekućinu u maloj zdjelici 25, 2 mm. Ja u području trbuha osjećam nadutost, kao da se unutra nešto nalazi ili da je otečeno. Je li to moguće od slobodne tekućine. Doktor mi je rekao da dođem ponovo za 5 dana na kontorlu radi te tečnosti. Treba li me to zabrinjavati? Molim Vas za odgovor.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne trebate brinuti.

anna122

Poštovani doktore,
Zanima me da li je moguća rast grudi kod pijenja kontracepcije? Pijem yaz oko godinu dana i zadnjih mjeseci,točnije od 8. mj. su me grudi bolile i tako sve do pocetka 11.
Trenutno me ne bole,i ima vec tjedan-dva da ne osjecam nikakvu bol.
Trenutno imam menstruaciju,dobila sam je na predzadnji bijelu tabletu i oskudna je sa malo smečkastog u sebi. Traje od jucer i također danas ima krvi . Malo me bolilo,sve normalno. Brinu me jedino grudi jer su nekako natecene tj povećale su se. Promjene sam počela uviđati od kraja 10. Pa do sada i trenutno su mi bas povećane.
Pa da li bi trebala imat razloga za brigu?
Sve pijem uredno,bez propuštanja itd. Max.odstupanje 3h
I kada bih se trebala zabrinuti? Sto mi predlazete da provjerim? Hvala