Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate provjeriti ništa. Od uzimanja pilula je. Nastavite dalje s uzimanjem.

arijanaZMB

Postovani,pila sam yaz pilule 6mj. Otkrivena mi je cista na desnoj dojci i preporucen mi je prekid koristenja yaz-a,naime zadnju menstruaciju sam dobila 11.11 odnosno dan kad trebam popit prvu aktivnu tabletu i popila sam 4aktivne tablete iz tog novog blistera i morala sam prekinut zbog gore navedenog.ta menstruacija je trajala ta 4dana peti nije bilo nista (a nisam ih vise ni pila)a 6 i 7 dan ima malo kao smedje i kao malo krvi.moje pitanje je..da li je to nastavak moje menstruacije ili je to reakcija na prekid koristenja kontracepcije i sta da ocekujem,hocu li dobit sl. Mjesec normalno menstruaciju???!unaprijed hvala ma odgovorima,srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je uzrokovano prekidom uzimanja pilula. Iduća menstruacija nastupit će za mjesec dana.

arijanaZMB

Postovani,opet ja..naime popila sam jedan blister i menstruaciju dobila na dan kad trebam popit aktivnu pilulu odnosno pocet pit novi blister(jel to ok,mislim i tad dobit)i pila sam ih 4 dana i menstruacija mi je bila ta 4 dana onako oskudna po malo (takva je odkad pijem pilule)i prestala sam da koristim pilule..peti dan nije bilo nikakvog krvarenja,dok 6i 7 dan onako po maloo medjutim osmi dan ide bas kao kad sam imala menstruacije dok nisam uzimala uopste kontracepciju..posto ste rekli da cu dobit krvarenje po prestanku uzimanja pilula,mene zanima je li to sad takvo krvarenje normalno i do kad odnosno koliko bi dana trebalo to trajat???!!hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem. Stanje će se normalizirati idućim blisterom.

arijanaZMB

Ako ste citali moja oba pitanja vidjet cete da ne smijem vise uzimat kontracepciju...niste dobro shvatili pitanje...molim da procitate oba ponovo izvinite i hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda prekinite odmah s uzimanjem.

lolita22

Lijep pozdrav!

Pijem kontracepcijske tablete YAZ i jučer,20.11.2014. sam popila 15.tabletu iz blistera.Tabletu sam popila u 20:30,no u 00:45 sam povraćala.
Pošto sam pročitala da se tableta apsorbira unutar 3 do 4 sata,nisam poduzimala nikakve mjere opreza u slučaju povraćanja jer je prošlo nešto više od 4 sata.
Jesam li dobro postupila,odnosno je li zaštita smanjena i hoće li to utjecati na promjenu ciklusa?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Zaštita nije narušena.

koka_88

Poštovani doktore,

Možete li mi reći da li nešto od sljedećih lijekova može smanjiti dejstvo yaz pilule?
Aminol (beta blokator), controloc (pantoprazolum), lijekovi protiv bolova (analgin, brufen), kreme i gelovi protiv bolova u kičmi kao npr. deep relief koji sadrži ibuprofen i levomentol ili kamfart koji sadrži metil salicilat, kamfor i benzil nikotinat?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nijedan od navedenih.