Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite i napravite pauzu.

crnka27

Poštovani, pijem Yaz 7 mjeseci prije mjesec dana sam pila Azimed tri dana 04.03., a menstruaciju sam dobila 05.03. nezaštićen odnos sam imala 17.03. a nakon toga menstruaciju sam dobila kada sam i trebala 01.04. antibiotike više nisam pila, zadnji odnos sam imala 26.04. i danas 29.04. sam trebala dobiti menstuaciju ali još nisam sutra počinjem sa osmom kutijom. pilule pijem redovito bez kašnjenja svaki dan u 18:00h. Molim Vas recite mi trebam li se brinuti ako mi izostane iako mislim da sam bila zaštićena zbog pravilne upotrebe pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz navedeni kontraceptiv neki put menstruacija izostane.
Dakle sutra pijte po ustaljenoj shemi. Ne radi se o trudnoći.

Sanja111

Poštovana,
Pila sam godinu dana yaz pilule, odlicno su mi pasale, ocistila mi se koza, redovne mjesecnice. Odlucila sam
napraviti pauzu, nakon mjesec dana sto ih nisam pila, pristici su se vratili, lice ledja i prsa... te se dlakavost povecala..
e sad, moje pitanje je: ako ih pocnem opet piti, dali ce pristici nestati? hvala unaprijed na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno hoće. Uzmite ih.

crnka27

Poštovani Yaz pijem 13 mjeseci i jako sam zadovoljna s njima mensturaciju dobijem nakon 4-te bijele tablete i pijem ih redovito svaki dan u 18h nisam ni jednu propustila i pijem ih točno na vrijeme. Zadnju menstruaciju sam dobila na vrijeme i prestala mi je na sedmoj rozoj tab. međutim na na 12. tab sam prilikom odlaska na toalet na papiru vidjela u maloj količini smeđe-crveni trag kao kas imam menstruaciju međutim nije dovoljno da ostavi trag na ulošku to se nastavilo do 14.tab koju danas trebam popiti i pojavi se jednom dnevno prilikom odlaska na toalet. Neposredno prije menstruacije bila sam malo prehlađena,zanima me je li to točkasto krvarenje jer mi se to još nije dogodilo tijeko ovih 13 mjeseci, imam li razloga za zabrinutost kako imam odnose i hoću li dobiti sljedeću menstruaciju na vrijeme. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je uobičajno. Povremeno će se pojaviti.
Nastavite dalje s uzimanjem. Menstruacija će vam doći na vrijeme.

didi1991

Postovani
Interesuje me da li i dalje traje zastita od trudnoce po prestanku 24 film tableta sa hormonima, tj. kada se predje na bele placebo tablete da li sam i dalje zasticena?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ste i dalje zaštićena.

strumpfeta_13

Poštovana,
pijem Yaz tablete već četvrtu godinu. Danas na 12. tableti mi se pojavio smeđi iscjedak, malo obilniji. Dosad mi se to dogodilo već jednom kada sam bila na dijetiu, no prestalo je nakon 2,3 dana i od onda je sve bilo u redu. Inače tablete pijem u redovno vrijeme, +/- sat vremena. Zanima me da li je to normalno i da li da nastavim i dalje piti tablete? Da li je smanjena zaštita?

LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se to vidi. Nastavite dalje s uzimanjem. Nije smanjena zaštita.

misskotic

Postovana doktorice, ja pijem jazz vise od godinu ipo, i sad san se odlucila da prestamem, ne zelim ih vise piti u srijedu mi je zadnja pilula i onda mislim stat! Ne zelim ostat trudna nije u tome stvar
sad me zanima dali si velike sanse da se ostane trudan i koliko bi trebalo paziti u pocetku...hvala lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakvo je to pitanje? Nisam siguran da ga razumijem.
Ako prestanete uzimati pilule, drugi ciklus ste normalno plodna kao i ranije kad biste uzimala, čak i više.
Stoga koristite dodatnu drugu zaštitu.

misskotic

I još nešto čitam tu cure nakon prestanka da su dobile čvilje i neke druge nuspojave, dali to dolazi sa prestankom stvarno!?? ja san uvik imala tu i tamo koju čvilju i u periodu u kojem pijem jazz?? hvala

Bojana455

Postovana dr. Natalija imam jedno pitanje. Prethodna dva meseca sam koristila Diane 35 i posto mi nisu odgovarale doktorka mi je preporucila da predjem na yaz. Proslo je 6 dana kako sam prestala sa zadnjom pilulom. Zanima me da li mogu odmah da pocnem da pijem yaz pilule, posto koliko sam ja razumela pise da treba pauza od mesec dana da se napravi ako je koriscena neka druga kontracepcija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bojana, yaz započnite s prvim danom sljedeće menstruacije.
Dr. Natalija da pratite firum ne odgovara već dvije godine.

misskotic

Zbog beropletosti san napisala malo glupu poruku hehe ispričavam se happy))

Zanime me što savjetujete nekomt ko želi prestati s pilulama, a ne želi ostat trudan? I veča je plodnost nakon njih zanima me koliko miseci treba proči da se vrati u stanje u kakvoj je organima bija prije pilula?!
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem odnose uz kondom. Stanje se kroz 3 mjeseca vrati na ono koje je bilo prije.

Atlas

Poštovani,
Yaz pilule pijem od veljače 2013. godine. Ispočetka je sve bilo u redu, a onda mi se u srpnju pojavio obilan spotting koji u većini slučajeva traje cijeli ciklus. Nekada više obilan, nekada manje. U studenom je nestao, da bi se u prosincu opet pojavio. Zadnjih tjedan dana više liči na krvavu sluz nego na smeđi iscjedak. Kada sam prije davdesetak dana bila kod ginekologa rekao je da je sve u redu i da nastavim piti pilule. Ali opet me to brine. Je li to normalno da ne prestaje pola godine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se to vidi. Ali zašto ne zamjeniti pilule da ste to rješi?

Nazad
1 ... 33 34 35 36 37 38 ... 51
Naprijed