Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

_dica_

Postovani,kada sam imala poslednji ciklus pocela sam piti Yaz pilule,to je bilo 7 decembra. 29 imala sam odnos i jos uvijek nisam imala menzes. Postoji li mogucnost da sam trudna ili je to uzrok pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo vjerovatno pilule. Ipak za vašu sigurnost napravite test.

virvir12345

poštovani,kao što ste mi i rekli,od korištenja yazz tableta prošla menstruacija mi je bila oskudnija i kraća, e sad me zanima ovo mi je drugi paketić pilula,i danas mi je druga tableta placeba,i pojavio se smeđi iscjedak,što prošli mjesec nije bio,jeli to normalno ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

zgb605

Dobar dan

Ja pijem yaz pilule vec nesto vise od godine dana i danas sam popila 14. pilulu po redu sto znaci da mi je menstruacija zavrsila prije 11 dana i pojavilo mi se na gacicama tragovi krvi i od tada mi je sve to dole lagano tamnije boje, jel moguce da je to neka nuspojava ili moze biti nesto ozbiljnije? Nikada do sada mi se nije dogodilo nista slicno.

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spoting probojnom krvarenju. Ne brinite. Uzimajte dalje po shemi.

mala00

poštovani.. pijem yaz pilule već godinu i pola, radila sam pretrage krvi i sve je u redu, samo mi je kolesterol na granici.. je li to od tableta? prije nisam imala problema.. u čet vrtak sam naručena kod svog ginekologa i planiram ga pitat da promijenim tablete, jer ove su mi stvarno skupe.. ne znam da li da ih mijenjam jer što ako mi ne budu odgovarale neke druge? mislila sam prijeći na logest. mogu li one biti opasne? prije 3 godine sam pila lindinete 20 i nisu mi odgovarale, krvna slika mi je bila koma pa sam prešla na yaz.. sada ne znam što da radim?

virvir12345

evo danas sam dobila menstruaciju,zar je moguće da je preoskudna? i sa ugrušcima? planiram ih prestati piti,dali mogu bez pregleda ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala nastavite dalje s istim pilulama. Ne treba mjenjati ove.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Virvir, prestanite ih uzimati.

rvrk13

poštovani, već sam Vam pisala, da podsjetim.. - pila sam yaz 6 mj, pa sam prestala, i sada nakon više od pola godine sam opet počela piti yaz. Popila prvim danom menstruacije prvu tabletu, menstruacija došla na vrijeme, počela piti drugi blister, popila 15 tableta i već drugi dan imam krvarenje.. lagane bolove dolje i krvarim po malo, više kao neki krvavi iscjedak.. da li je to normalno, da li će mi menstruacija normalno opet doć nakon popijenih tableta do kraja? jel ostalo mi je još pola.... dali da nastavim normalno piti? ---odg ste da nastavim, i jesam. kad sam sve popila dobila sam menstr.normalno na trećoj bijeloj tableti, i sad opet nakon dva tjedna sam dobila menstruaciju.. ?? dali je to normalno?? a ostalo mi je još pola blistera... I još nešto, kad bih prestala pit yaz sada, da li bi ga normalno mogla počet iz početka piti za 4-5 mjeseci? ili je do tog krvarenja i došlo zbog pauze od pola godine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Probojno spoting krvarenje. Doći će u uobičajno vrijeme.

mala00

poštovani.. pila sam yaz pilule godinu i pola.. svaki dan u 12 sati i nikad mi se nije desilo da sam propustila uzeti pilulu.. jučer sam išla kod svog ginekologa da se dogovorim oko dr tableta iz privatnih razloga i dao mi je logest.. jučer sam trebala popiti zadnju rozu pilulu od yaza i kako mi je rečeno, danas baciti 4 bijele pilule i započeti sa logestom, koji mi je prepisan.. međutim, ja sam jučer zaboravila popiti 24. rozu pilulu yaza.. zvala sam doktora i sestra je rekla da ne popijem više nijednu pilulu yaza nego da pričekam menstruaciju i kad je dobim, počnem sa logest pilulama.. što vi mislite? 2 tjedna sam se lječila od gljivične infekcije i nisam imala spolne odnose 2 tjedna, jučer sam imala, ali zaštićen jer mi je teta u ljekarnoj rekla da bolje da se zaštitim dodatno prvih mjesec dana.. mogu li ostati trudna zbog zaboravljene tablete i koliko moram koristiti dodatnu zaštitu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjet vašeg doktora je dobar. Savjetujem dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

blue_euphoria

Poštovani, danas sam počela piti sumamed 500 mg, a danas mi je ujedno i prva tableta iz novog blistera. Koliko dana ću morati koristiti dodatnu zaštitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom uzimanja.

blue_euphoria

U redu, hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anna122

Poštovani,pijem Yaz ima mozda 2-3 mjeseca. Prekjučer sam popila prvu tabletu novog pakovanja tj ciklusa. U petak sam dobila stvari i trajale si niti 2 dana i to minimalno krvarenje,skoro neprimjetno. Danas je ponedjeljak i primjetila sam krv na gaćicama. Jucer sam imala odnose s dečkom,prekinuo je ejakulaciju. Što da napravim i koji bi mogao biti uzrok krvarenja? Hvala puno,Lp

Nazad
1 ... 35 36 37 38 39 40 ... 51
Naprijed