Kontracepcija

Yaz pilule

t.bj

Dobar dan

imam pitanje u vezi yaz pilula... Krenula sam normalno piti tablete prvog dana ciklusa,svaki dan i u tocno vrijeme ,ali nisam krenula od prvog reda vec drugog...a posto su ruzicaste pilule istog sastava mene svejedno i dalje zanima dal postoji kakav problem tu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije problem.

Poštovani,
pila sam Yaz pilule gotovo 4 godine, sada imam 21 godinu. Odlučila sam iz osobnih razloga prestati. Zadnju mjesečnicu uz pilule sam dobila 16.10.2013. te sam otišla ginekologu koji mi je pripisao Duphastone tablete koje trebam piti 3 puta- ujutro, popodne i navečer. Partner i ja smo uvijek koristili perzervative i nikada se nije dogodilo da je pukao ili skliznuo i svaki puta smo provjerili da je sjemena tekućina zadržana u perzervativu. Preostalo mi je još 2 dana dok ne popijem cijelu kutiju Duphastona, a ne osjećam nikakve znakove mjesečnice. Prije nego sam počela piti kontracepciju mjesečnice su bile neredovite, bolne i obilne. Pitam Vas, trebam li se brinuti i nakon koliko vremena nakon pijenja Duphastona bi mjesečnica trebala doći?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad popijete duphaston do kraja menstruacija obično nastupi do 10 dana nakon zadnje tablete.

kika.s.92

Pozdrav, pijem yaz vec 2 godine i zadnjih par dana imam smptome krvnog ugruska ( trne mi lijeva ruka, kasljem bez razloga, u glavi se nekako cudno osjecam) i boli me u podrucju slezene kada se smijem ili kada izdahnem i ta bol se osjeti i u lopatiti. pa me zanima što dalje? da prestanem uzimati yaz ili? tek u srijedu idem vaditi krv jel kod nas utorkom ne vade krv, a danas je praznik. pomoc hitnaaa

vec sam vam pisala, al doslo je do neke greske pa se nadam da necete dobiti duplo pismo

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ptekinite uzimanje dokle se dodatnom dijagnostikom ne razjasne vaši trenutni simptomi.

kika.s.92

u redu, a ko ih sada prestanem piti i nakon par dana kada se sve to rijesi,opet pocnem uzimati yaz,jel moram piti gdje sam i stala ili zapocet novi blister?

mmallena

Poštovani,

pijem Yaz pilule 3 i pol godine. Prošli i ovaj mjesec po prvi put mi se pojavio smeđi iscjedak oko 12-13 tablete i trajao dan ili dva, pa me zanima imam li razloga za brigu?
Znam da je to normalno na početku, ali ja ih već dugo pijem i nisam imala prije problema.
Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započetk ćete uzimanje ne tamo gdje ste stali već s prvim danom sljedeće menstruacije.

virvir12345

dobra većer, zanima me djelotvornost yaz pilula,nakon koliko dana pijenja postaju djelotvorne... naime počela sam ih piti prvog dana menstruacije,svaki dan uredno,u isto vrijeme,možda sat vremena prije poslje. odnos smo imali 19.-i dan ciklusa,ali i sa zaštitom(kondomom) danas mi je bila zadnja bijela tableta iz pakiranja,a menstruaciju nisam dobila,ali pojavio se kao neki mali iscjedak,roskasti,ali ništa više. s tim da napomenem da mi je ovo prvo pakiranje koje pijem. hvala

rvrk13

poštovani, pila sam yaz 6 mj, pa sam prestala, i sada nakon više od pola godine sam opet počela piti yaz. Popila prvim danom menstruacije prvu tabletu, menstruacija došla na vrijeme, počela piti drugi blister, popila 15 tableta i već drugi dan imam krvarenje.. lagane bolove dolje i krvarim po malo, više kao neki krvavi iscjedak.. da li je to normalno, da li će mi menstruacija normalno opet doć nakon popijenih tableta do kraja? jel ostalo mi je još pola.... dali da nastavim normalno piti? hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Virvir, efikasne su već nako tjedan dana. Dakle ne brinite.
Menstruacije će vam biti jako oskudne .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rvrk, nastavite uzimati dalje po uobičajnoj shemi. Radi se o probojnom krvarenju koje će uskoro prestati.

rvrk13

hvala na odgovoru.. nastavila sam piti tablete normalno, samo curim svaki dan sve više, danas 4 dan.. nadam se da će ubrzo prestat, jer dok sam ih pila prije pola godine nisam imala nikakvih problema, ni bolova u trbuhu, niti jakog krvarenja, sve je bilo super

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestat će. Ne brinite.

AA1111

Poštovani,

pijem yaz pilule 3 godine, prošli mjesec imala sam problema sa upalom mjehura, pa sam prvo koristila ninur (na početku ciklusa), a upala mi se vratila pred kraj ciklusa (bila sam na 24.tableti-četvrtak), pa sam dobila CEFALIN 1g antibiotik.

U uputstvima ništa ne piše o smanjenju kontracepcije kod korištenja cefalina 1g, ali pošto je to antibiotik, svejedno smo koristili kondom tijekom odnosa. Menstruaciju sam dobila na zadnjoj (28.) tableti (ponedjeljak) i trajala je do četvrtka (3. tbl).

Na petak (jučer) ujutro oko 9 sati popila sam zadnju tabletu CEFALINA 1g, međutim, noćas (noć sa petka na subotu) smo partner i ja imali spolni odnos i pukao nam je kondom (svršio je u mene).
Imam li razloga za brigu oko trudnoće (zbog antibiotika koje sam pila)? I utječe li uopće CEFALIN na djelotvornost kontracepcije (yaz-a)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

miš_23

Poštovani,

zanima me da protein (whey protein) utječe na yaz kontracepcijske pilule i uzrokuje smanjenje zastite?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

v1

Poštovani, pijem Yaz više godinu dana i danas sam slučajno izgubila 2. tabletu po redu, znači tek sam započela novi blister. Što da radim? Da popijem treću tabletu i hoće li to utjecati na zaštitu? Unaprijed hvala!

Nazad
1 ... 34 35 36 37 38 39 ... 51
Naprijed