Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

nescafe

Poštovani doktore, vec sam se javila ranije gore, u vezi dvije zaboravljene pilule. Tjedan dana nakon sto sam zaboravila zadnju pilulu, osjecam bol u donjem dijelu trbuha kao da sam u pms-u, a menstruacija mi treba doci tek za tjedan dana. Od tad nisam imala ni odnose, a sve pilule sam pila u tocno vrijeme. Koja je vjerojatnost da su bolovi povezani sa trudnocom, a ne sa dolaskom menstruacije? Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne možemo znati. Ipak mislim da ćete dobiti menstruaciju.

pitanje3

Poštovani.

Pijem Triquilar godinu dana. Zaboravila sam popiti 7. pilulu iz pakiranja i popila sam je nakon 14 h zakašnjenja i dalje sam nastavila normano uzimati sljedeće tablete Trebala sam koristiti dodatnu zaštitu idućih 7 dana međutim jučer 6. dan imala sam nezaštićen odnos. Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne.

Nena16

Postovani,
pisala sam vec...ali ne znam da li sam dobro objasnila, pa malo bolje da pojasnim....
Pijem yasmin, zaboravila sam da popijem 13.pilulu, pa sam 13.i 14. popila zajedno. 19.dana ciklusa (odnosno dan 15.pilule) sam imala nezasticeni odnos. Dobila sam, kao i uvek, 28.dana ciklusa, ali mi je menstruacija bila oskudna i trajala je dva dana. Da li postoji mogucnost da sam trudna?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne. Napravite ipak za svaki slučaj test na trudnoću.

Zlatica 02

Poštovani,
Pijem Yaz tablete već osam mjeseci, kada sam trebala početi sa novim pakovanjem bila sam na putu, te nisam bila u mogućnosti da kupim novo pakovanje, tako da nisam popila 1. i 2. tabletu na vrijeme već sam 3. i 4. dan popila po dvije tablete, 5. dan jednu i nastavila dalje po šemi.
3 dana prije nego što sam trebala početi piti novo pakovanje imala sam nezaštićene seksualne odnose. Od početka korištenja novog pakovanja, naravno da koristim dodatnu zaštitu.
Zanima me prvo: da li postoji mogućnost trudnoće zbog odnosa u tjednu prije menstruacije?
I drugo: kad završim sa rozim tabletama u ovom pakovanju da li trebam popiti bijele tablete i tek onda početi novo pakovanje ili da poslije rozih tabletica nastavim odmah sa novim pakovanjem, tj zanima me kad ću opet biti zaštićena.
Napominjem da ranije nisam zaboravljala niti kasnila sa pijenjem tableta.

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru !

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Bijele bavite a nakon toga krenite s novim blisterom.

Nina19900

Postovani,
Pijem yaz vec 2ipo godine. Prosli tjedan sam imala odnos, tocnije 28.08.
29.08. sam dobila redovnu menstruaciju.
Medutim, u utorak 03.09. sam zaboravila 4.tabletu i popila veceras skupa 4. i 5.
Postoji li mogucnost da sam trudna i je li potrebna dodatna zastita?

simi

Dobar dan,
Malo sam u panici pa se javljam..pijem lyndinette 20 sada drugi mjesec i uvijek dosad sam ih pila tocno na vrijeme..pijem ih ujutro oko 8 sati i danas ujutro kad sam krenila popit danasnju pilulu sam shvatila da nisam popila jucerasnju..uzela sam uputstva i kazu da ako kasnim vise od 12 sati i ako ima vise od 7 preostalih pilula (kao u mom slucaju) da se popije zaboravljena sada i nastavi s uobicajnim rasporedom tako da sam ja popila i zaboravljenu i danasnju..i da koristim dodatnu zastitu sljedecih 7 dana..i problem je jos u tome sto sam jucer imala odnose..mogu li ostati trudna?da nastavim pit normalno tablete?
Hvala unaprijed

saraz

POštovani, pijem yasmin 3,5 godine. zaboravila sam popiti 7. pilulu u pakiranju u srijedu, a u četvrtak u vrijeme kada ih pijem uzela sam dvije i pijem dalje prem ashemi. odnos bez zaštoie imala sam prethodne sedmice, tačnije u subotu. jako sam zabrinuta, jer u pakiranju stoji kako u prvoj sedmici uzimanja postoji mogućnost trudnoće. Prvi put mi se desilo da zaboravim pilulu. Hvala i LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje uzimanje uz dodatnu zaštitu od sedam dana. Neće doći do trudnoće. Nina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Simi nastavite dalje s uzimanjem. Neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Saraz neće doći do trudnoće. Dalje dodatna zaštita od sedam dana.

tamron

Postovani, u cetvrtak sam trebala zapoceti s novim pakiranjem Qlaira tableta. Tablete obicno uzimam oko 21h, no zaboravila sam uzeti tabletu i popila sam ju u petak u 6:30.
Da li je to u redu? Da li da slijedecu tabletu uzmem u uobicajeno vrijeme, dakle danas (petak) u 21 h ili sutra (subota) u 6:30 i moram li u tom slucaju ovaj mjesec prebaciti uzimanje tableta na jutarnje sate?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prebacite na uzimanje ovaj mjesec u jutarnjim satima.

tamron

Molila bih potvrdu radi sigurnosti da sam dobro shvatila. Dakle, drugu tabletu uzet cu sutra (subota) ujutro i tako cu nastaviti do kraja pakiranja. To znaci da cu slijedece pakiranje opet zapoceti u petak (do sad mi je prvi dan uzimanja bio cetvrtak)? Zahvaljujem na pomoci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

antonia0506

Dobar dan! Imam jedno pitanje..naime pijem lyndinette 20 i prije 4 dana sam zaboravila popiti tabletu, 6. po redu iz blistera. Shvatila san da sam je zaboravila sutradan kada sam trebala popiti drugu pa sam ih popila obje odjednom sukladno uputama za uputstvo. Sutradan je nastupilo blago smećkasto krvarenje koje traje jos i danas. Sad me zanima da li je to krvarenje cisto posljedica neredovitog uzimanja tableta ili pak mozda nesto ozbiljnije? inace pijem ove tablete vec dugo i prvi put mi je da sam je zaboravila, zadnji odnos je bio dan prije zaboravljene tablete. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je nepopijene tablete u adekvatno vrijeme.
Dalje dodatna zaštita od sedam dana.

Nazad
Naprijed