Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu tjedan dana. Dakle uobičajno.

Makica88

Postovana,

Pijem Lyndinette i zaboravila sam da popijem 13, pilulu po redu.
To sam shvatila nakon što sam uzela da popijem 14. Četrnaestu sam uzela, i na kraju trinaestu nisam ni popila jer u tom trenutku nisam bila sigurna da li smem obe da popijem u isto vreme. Danas, 15 dan, mi je nastupilo braonkasto krvarenje.
Zanima me šta i kako dalje i uzrok ovom krvarenju.

Srdačan pozdrav

hrc183

Poštovani

Djevojka i ja smo imali malu nezgodu s pilulom. Pročitali smo upute i priješnja odgovore na forumu i prilično smo sigurno da je praktički nemoguće da zatrudni, ali eto da budemo mirniji postaviti ćemo Vam pitanje.

Pilule su qlaira. Inače pije pilule 4 godine. Idem redom:
27. neaktivna na vrijeme 21h, zadnji spolni odnos
28. neaktivna na vrijeme 21h, počela menga
1. aktivna na vrijeme s malim kašnjenjem 22.30h
2. aktivna totalno propuštena
dan kasnije 2. i 3. aktivna popijene zajedno opet s malim kašnjenjem u 24h (inače u 21h pije)
dalje normalno, menga još traje kao i inače

Znamo da moramo koristiti zaštitu idućih 10ak dana i pretpostavljamo da nemamo razlog za brigu za trudnoću zbog spolnog odnosa 3 dana prije zaboravljene 2. aktivne?
Od zadnjeg odnosa do propuštene pilule je prošlo 3 dana plus dok se razvije eventualna ovulacija nebi smjelo biti preživjelihhappy
Također, da li je moguće da zbog poremećaja uzimanja tableta na kraju ovog pakovanja ne dobije mengu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Makica, uzrok iscjetka je to što niste popili pilulu. Uzimajte do kraja blistera i svakako uz dodatnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hrc, neće doći do trudnoće. Dobro ste educirani svakako.

manuela1990

Poštovani, pijem Yaz već godinu dana i prvi put sam zadnju rozu pilulu popila pola sata kasnije nego inače. Je li zaštita smanjena i postoji li mogućnost trudnoće? Trebam li koristiti dodatnu zaštitu? Nastavila sam normalno dalje piti bijele pilule i dobila menstruaciju koja je više kao smeđi iscjedak i trajala je dva dana. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Zaštita je sigurna. To i nije neko kašnjenje.
Važno je iste popiti unutar dva sata.

Yasmina7

Postovani..ovako; dakle pijem cilest jos imam od pakovanja premda su ih povukli ja sam bila uzela za 3 mj.
Nakon pauze 7 dana trebala sam prvu uzeti u petak 26.7. ali sam zaboravila pa sam pocela tek u petak 29.7. i zavrsila jucer 18.8.
E,sada me zanima posto sam 4 dana zakasnila kada da pocnem piti novo pakovanje odmah danas ili radim pauzu 7 dana??????
I molim vas da mi kazete dali ce menstruacija doc normalno ili kada????? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odmah započnite s novim pakiranjem bez pauze od sedam dana.

nescafe

Poštovani dr.

Pijem pilule Lindynette vec 3 godine, no ovaj mjesec sam dva puta zaboravila popiti tabletu. Pijem ih u 22 sata. Prvi put sam zaboravila popiti šestu tabletu po redu, popila sam ju tek iduci dan oko 13h, dakle oko 15 sati kasnjenja... Drugi slucaj kad sam zaboravila, bila je deseta tableta po redu, sa 22 sata kasnjenja. Obje veceri koje sam zaboravila popiti tabletu sam imala odnos i decko je ejakulirao u mene. Sad imam lagano tockasto krvarenje, smećkaste boje, pretpostavljam da je uzrok to sto sam sve poremetila. Procitala sam uputstva, i stoji da ako je ostalo vise od 7 tableta nakon zadnje zaboravljene, trebalo bi biti uredu (meni je ostalo 11), te da je potrebna dodatna zastita iducih 7 dana. Imam li razloga za zabrinutost da sam trudna, jer po mojoj racunici u vrijeme zaboravljenih pilula trebala sam imati plodne dane?! Isto znam da uz pilule plodni dani izostaju, no je li moguce da su ipak nastupili zbog neredovitog uzimanja pilula, iako mi se nikada nije dogodilo sam zaboravila?

Unaprijed hvala na Vasem odgovoru, LP

Yasmina7

Puno hvala....a hoce li menga doc kao i svaki mj. Redovno ili ce biti kakve promjene?? Puno zahvaljujem i hvala na trudu...lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nescafe, točkasto krvarenje je posljedica neadekvatnig uzimanja pilula.
Šansa sakako postoji. Ako izostane menstruacija napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Yasmina, ovaj mjesec nećete imati krvarenje.

Anjiccc

Postovani,
Pijem yaz pilule i juce sam zaboravila da popijem pilulu, uvek ih pijem oko ponoci i sad kad sam videla da onu juce nisam popila odmah sam oko 22 i 30 sam u panici popila obe od jednom. Tacnije popila sam onu zakasnelu i odmah ovu koju sam trebala za sat i po(tj danasnju). Da li je to opasno po zdravlje, te dve doze hormona od jednom? I da li postoji mogucnost da sam trudna jer sam noc pre propustene pilule imala odnose?

Anjiccc

P.S. Te dve pilule koje sam popila zajedno su bile poslednje roze. Sledece su bele... Sta ciniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Preskočite bijele i započnite odmah s novim blisterom.

Anjiccc

da li predstavlja problem to sto sam ja pretproslog meseca preskocila isto bele u cilju preskakanja menstruacije zbog mora*

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji problem. Postupite kao što vam savjetovao.

Ancica17

dobar dan, pijem tablete lindynette 20. Pijem tablete u 1h popodne. Imala sam jucer spolni odnos s dečkom navecer i on je svrsio u mene. međutim tek danas sam shvatila da nisam popila jučerašnju tabletu i popila sam je jutros oko 9h. sve sam do sada pila redovno, a tablete pijem već 3 godine. Propuštena tableta mi je 18. tableta. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala, ali savjetujem dalje dodatnu zaštitu do kraja blistera.