Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

jecamedo

Postovana, ja sam imala odnose u 6 sati popodne, a inace pijem u 12 uvece... i to vece sam zaboravila da popijem, i popila sam sutra u pola 12 ujutro, pa opet u 12 uvece. Dakle, zakasnila sam nesto manje od 12 sati, definitivno ne vise. Da li treba da se brinem, i da li treba da radim po uputstvu i odmah nastavim sa sledecom kutijom bez pauze od 7 dana? Zaboravljena pilula je bila sredinom 3. nedelje pijenja. Pijem vec 4 mjeseca.

Hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

jecamedo ,

popili se ta vrijeme zaboravljenu tabletu

l.p.

Dada93

Postovana doktorice... Nova sam na forumu tako da ne znam da li je neko postavljao ovakvo pitanje. Objasnicu vam moj problem.

Pijem mercilon pilule oko 3 meseca. 13-og decembra mi se zavrsila zadnja kutija sto znaci da sam 21-og decembra trebala
krenuti sa novom.Medjutim,nesto je iskrslo i zaboravila sam da je popijem taj osmi dan..U subotu 22 decembra sam imala
odnos sa deckom i tek onda se setila da sam zaboravila da popijem tu tabletu..popila sam je cim sam se setila i nastavicu normalno
da pijem veceras u 20:00h.. da li treba da brinem oko toga i da li postoji mogucnost da sam trudna?
Unapred hvala!

luda

dobar dan, imam problem.
pijem yaz dvije i pol godine. zadnju menstruaciju sam dobila 4.12.2012, novi blister sam počela piti 5.12.. u subotu, 22.12. sam zaboravila popiti pilulu (koju inače pijem u 22h) i popila sam tu zaboravljenu pilulu u nedjelju u 17 h.. i i onda u 22h pilulu za nedjelju.. menstruaciju sam trebala dobiti 1.1.2013, no jutros sam se probudila i vidjela da imam krvavi iscjedak i čini mi se da ću sada dobiti menstruaciju, skoro tjedan dana ranije...
da li je to normalno i trebam li nastaviti piti pilule kako ih i inače pijem ili da pređem na novi blister?
naime, uspaničila sam se jer mi se to nikada nije dogodilo, a i trenutno nisam u hrvatskoj kako bi otisla k svom ginekologu..
molim vas za hitan odgovor. hvala unaprijed

Uplasena25

Poštovani, pijem Novynette 2 god, sinoć sam prvi puta zaboravila popiti pilulu, to je bila 14 pilulua u blisteru koju sam popila sa 11.30 h zakašnjenja. Odnose od početka ovog blistera nisam imala, ali vjerojatno ću ih imati narednih dana. Dali sam zaštićena budući da je to veoma blizu 12h zakašnjenja, a i to kraja blistera imam još točno 7 pilula do kraja. Je li idućih 7 dana potrebna dodatna zaštita ( je li dovoljan prekinuti snošaj) ili je potreno i ne raditi pauzu nego nastaviti s novim blisterom? Hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

Dada93 ,

nadam se da ste postupili po uputi

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

luda ,

vjerujem da ste krenuli s novom kutijom

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

Uplasena25 ,

ako ste nastavili redovito piti zaštićeniste i nije potrebno ništa dodatno poduzimati

l.p.

madagaskar11

Poštovana!

Zadnju pilulu popila sam 26.12. i nakon toga slijedila mi je pauza od 7 dana što znači da sam drugo pakovanje trebala početi piti 3.1. Međutim 29.12.imala sam spolni odnos s dečkom i svršio je u mene,a sutradan sam dobila menstruaciju. Kad sam trebala početi piti tablete 3.1. ja sam zaboravila i 4.1. sam popila tablete i za 3.1. i za 4.1. Postoji li mogućnost da sam trudna jer mi na uputama piše ako je u prethodnih 7 dana došlo do spolnog odnosa da postoji mogućnost da sam trudna???? Znam da trebam nastaviti i dalje piti tablete i koristiti dodatnu zaštitu,ali mene samo brine jesam li mogla ostati trudna.

Unaprijed Vam se zahvaljujem!

unnknown

dobar dan

inače pijem regularno jako tablete, pijem logest, već 2 godine i nikad nisam imala problema niti nisam radila pauze...nedavno sam čula prvi put za pauzu, i dan mi je savjet od strane liječnika da bi možda mogla pauzirati na par mjeseci...e sad, u prošlom mjesecu par puta sam popila dvije tablete zaredom dan poslije, uglavnom , nisam pila potpuno regularno u isti sat ko inače, bila sam pod velikim stresom i zaboravila bih navečer popiti pa bi popila ujutro, dogodio se izostanak menstruacije, trudna nisam jer sam solo i nemam odnose zadnjih nekoliko mjeseci, nema straha, nego zanima me sad pošto pauziram ovaj mjesec, znam da bi pauze trebale biti duže(iako vidim da nisu ni poželjnje, ali već kad sam počela), upoznala sam jednog dečka i počeli smo se češće viđati, planiram ponovno početi piti tablete od sljedećeg mjeseca, neznam dal je to pametno, ali ne volim riskirati uopće a namjeravam imati odnose...dali mi savjetujete da opet počnem piti ili ? ginekolog mi je na g . o, na skijanju i ne mogu ga dobiti happy

Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

madagaskar11,

KAO ŠTO PIŠE U UPUTAMA

L.P.

mince

Poštovani, imam pitanje i bila bih Vam zahvalana na odgovoru.

Ovako pijem diane već jako dugo ali ovu srijedu sam zaboravila popiti tabletu koja je 6. po redu i tu večer sam imala odnos s dečkom. Kada sam u četvrtak primjetila da nisam popila tabletu, odmah sam popila dvije, za srijedu i četvrtak. Jel postoji mogućnost za trudnoću?

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mince dobro ste pustupili, nećete zatrudnjeti.

elenica23

Pozdrav. Redovito vec pet mjeseci pijem Belara tabletice. Zadnja menstruacija dosla mi je 18 srpnja. Tablete pijem svaki dan oko 20h i 11 tableticu sam zaboravila popiti u cetvrtak ( jucer ) i popila sam je danas u petak u 10h (14 sati poslije).Danas u 20 h da nastavim piti daabletice normalno? I postoji li rizik od trudnoce nerednih nekoliko tjedana? Decko nikad ne svrsava u mene pa neznam dali da koristimo kondom uz tablete ? Hvala unaprijed.

Marija2121

Lijep pozdrav.
Naime, godinu dana pijem Belara pilule i nisam imala nikakvih problema do sada. Jučer sam neplanirano morala ići na put te sam zaboravila ponijeti kutiju. Popila sam 18 pilula ovaj ciklus a 3 preostale su mi doma. Hoću li imati ikakvih posljedica ako ne popijem zadnje 3 pilule? Nisam imala odnose zadnja 2 mjeseca pa nema straha od trudnoće. Isto me zanima kada da krenem sa novom kutijom? Hoću li računati pauzu od 19. dana ciklusa pa da mi pauza traje 7 dana kao i obično. Bila bih zahvalna na savjetu jer me pomalo strah da ne pobrkam cikluse.
Hvala lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elenica, šansa postoji samo ovaj blister.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija skratit ćete ciklus na ovaj način. Započnite nakon sedmodnevne pauze.

Nena16

Postovani,
Pijem yasmin, i zaboravila sam da popijem 13.pilulu, pa sam i 13.i 14.pilulu popila zajedno. Da li je potrebno da koristim dodatnu zastitu?
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da za svaki slučaj kroz sedam dana.

miaa27

Postovani,
Pijem yasmin skoro 2 i pol godine,a jucer sam zaboravila popiti pilulu,predzadnju u kutiji.danas sam je popila kad sam se sjetila i u obicajeno vrijeme popila onu za danas. Zanima me bi li smjela imati pauzu i nastaviti dalje s iducom kutijom za 8 dana s obzirom na to da ih pijem vec duze vrijeme ili da ipak propustim pauzu i odmah nastavim s novom kutijom? Imam redovite spolne odnose pa me brine mogucnost trudnoce.
Unaprijed hvala