Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

jurra

Poštovani,
prije godinu dana kao nuspojava na antibiotik pojavila mi se gljivična infekcija na prepuciju. Dermatolog mi je propisao Plymicol kremu. Stanje je bolje nego kada se infekcija tek pojavila. Od simptoma imam samo crvenilo koje ni nakon godinu dana što koristim Plymicol kremu (jednom tjedno) nije nestalo. Crvenilo nije uvijek jednako izraženo, ponekad je jače, ponekad slabije. Redovito održavam higijenu bez agresivnih sredstava. Što moram učiniti, da li da nastavim liječenje Plymicolom? Mogu li prenijeti gljivičnu infekciju na partnericu spolnim odnosom bez zaštite?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za jurra: Gljivična infekcija se liječi 2-3 tjedna, a ne godinu dana. Jednom tjedno nema nikakvog smisla. Inače, gljivična infekcija se može prenijeti spolnim putem, ali je Vi gotovo sigurno (više) nemate. Vjerojatno je riječ tek o blažoj iritaciji.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Tarik.h: Kao i mnogi drugi na ovom forumu, Vi najvjerojatnije nemate nikakvu dermatovenerološku bolest. Najvjerojatnije imate blažu iritaciju. Zbog toga Vam dosadašnjih 5 dermatologa nije pomoglo.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za kožakrvmeso: na temelju toga što ste napisali, ne mogu reći o čemu je riječ. Najvjerojatnije se ne radi o nečem ozbiljnijem, a ne vjerujem niti da ima veze s oralnim spolnim odnosom koji navodite. Ako se promjene budu širile, posjetite liječnika.

Pindy

Dali mi možete pomoći, već par dana me muči svrab na testisima i jako se crveni koža i ponekad se ljusti kožia...
Šta je to šta moram radit kako liječit?

HVALA UNAPRIJED

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno Vam je koža suha, te Vas zato svrbi i ljušti se. Koristite nekoliko puta na dana neki preparat (kremu, losion) za suhu kožu. Time će te smanjiti tegobe.

gnemanjag

Postovani, imam na pocetku penisa jednu ranu, malu, mislim da je od virusa streptokoke, jer sam je imao u grlu, a poslije se prosirila po tijelu, koza bude crvena, tackasta, i poslije nekog vremena se ljusti. Bio sam kod dermatologa, mazao kreme Dermovate, te rane su me prolazile ali se poslije nekog vremena opet vrate. Takvu jednu imam i na penisu, koja ponekad poslije kupanja zna da pecka i malo zakrvari. Mozete li mi dati savjet?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas nije jasno o čemu je točno riječ. Bakterija (a ne virus) streptokok najvjerojatnije nije uzrok Vaših tegoba, jer to ne odgovara terapiji koju ste dobili od dermatologa (dao Vam je kortikosteroidnu kremu). Nadalje, to i inače nije uobičajeni uzrok takvih tegoba. Za neki konkretniji savjet potrebna bi bila točna dijagnoza.

mtoki

Poštovani,
zadnjih 2-3mj. pojavilo mi se crvenilo na glansu penisa, na rubu glavića je dosta crveno(nadraženo i smežurano malo) pa kojih 1-2cm prema vrhu glavića crveno ali ne toliko jako! mislio sam da je to možda gljivična infekcija, mažem kremom plymicol nekih 9 dana, ali crvenilo ne prolazi!crvenilo se tu i tamo malo smanji ali nakon tuširanja toplom vodom ponovo se poveća, tu i tamo osjetim peckanje prilikom mokrenja!. da li bi to možda mogla biti neka vrsta dermatitisa?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o blažoj iritaciji. Koristite nekoliko puta na dan neutralne kreme (npr. Bepanthen). Ipak, ako se promjene budu širile javite se liječniku.

mtoki

imam jos jedno pitanje, zadnje pitanje je isto bilo moje! vec duze vrijeme spavam s merino ovcjom vunom, maknuo sam deku jer sam imao problema s ocima svrbez... ali imam ispod plahte jos jednu deblju deku takoder od vune! da li bi to mozda mogao biti razlog tom dugotrajnom crvenilu, alergija na vunu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vjerujem da je to razlog Vašem problemu.

adoffs

Postovanje,

Vec par sedmica imam problem sa kozicom na penisu, problem je sljedeci. Kozica na dijelu ispod glavica, znaci ne glavic, je svijetlo ljubicaste boje, nakon masturbacije kozica na tom dijelu koji je zahvacen postaje bijela i moguce ju je oguliti (ukloniti). Imam redovan sex samo sa svojom djevojkom. Mozete li reci na osnovu ovoga koju terapiju (kremu) da uzimam ili da vam navedem jos podataka koji bi mogli da vas priblize mom slucaju. Unaprijed zahvalan.

Adrian.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o blažoj iritaciji. Nemate razloga za brigu. Mažite Bepanthen mast.

malislali

poštovani ja imam jedan mali problem a to je da imam nekakve bijele crte ili ti ga plikove po penisu. Naime prije toga je bilo i crvenilo i svrbež,sad samo povremeno svrbi i ti bijeli plikovi dalje stoje premda sam mazao canasten kremom. Pa me zanima da li mi možete reć koji lijek da koristim? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne mogu vam pomoći, jer ne znam o čemu bi se moglo raditi. Morat ćete kod liječnika.

ante4543

Poštovani
Prije jedan dan mi se počela ljuštit koža na vrhu penisa, suha je i ispucala te malo svrbi, no nemam nikakve prišteve ni crvene točkice. Seksualno sam aktivan sa jednim partnerom i koristim zaštitu
molio bi vas savijet o čemu bi se moglo radit?
puno hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Navjerojatnije se radi samo o suhoći koja uzrokuje ljuštenje. Nemate razloga za brigu. Mažite spolovilo s Bepanthen masti.

raddek

Nakon svakog odnosa mi se na glavicu pojavi crvenilu,blago peckanje i svrab. Takodje ispod glavica na kozi se pojavi nesto slicno jako sitnim bubuljicama,i takodje svrbi,to je tako prisutno 3-4 dana i onda nestane,U toku tih 3-4 dana pomalo mi se i koza na tim mestima peruta. Prvih nekoliko meseci veze smo koristili zastitu,nakon toga smo prestali i bilo je sve ok,Ali zadnjih 2-3 meseca se to dogadja,pa vas molim da mi kazete sta je. Unapred hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o blažoj iritaciji. Koristite nekoliko puta na dan neutralne kreme (npr. Bepanthen).

Nazad
Naprijed