Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za goran.mkd: kod Vas je vjerojatno riječ o blažoj iritaciji i suhoći koja se ponavlja. Možete mazati Bepanthen kremu, ali zapravo je u pravu Vaš zadnji doktor.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za nikica87: kod vas je riječ o iritaciji, vjerojatno kao posljedica masturbacije.

nikica87

Puno hvala na odgovoru. Vec sam se uplasio da nisam nesto pokupio. Kako ovo vec ne prolazi 6mijeseci imate li prijedlog kako da se rijesim ovoga? Da uzmem neku kremu ili nesto? Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Morate smanjti masturbaciju. Može pomoći Bepanthen krema.

goran.mkd

Zdr Doktore
Izvinite, ako mogu da vas pitam.. dali mozhe HPV da se izlechi 100%, i kako?
Rjec je o zhenskoj osobi.
Hvala vam unapred. Pozz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To pitanje postavite na forumu ginekologija.

nenad022

Poštovanje, pre nekih godinu dana primetio sam crvenu tačkicu na glansu. Nisam obraćao pažnju zato što se posle nekog vremena maltene sama povukla i tek semalo videla. U poslednje vreme sam se zabrinuo pošto je sad promenila boju i postala crnkasta tačkica. Malo nekad imam jači svrab ali od drugih tekoba nemam ništa. Interesuje me da li znate šta je to i koliko je to ozbiljno. Planiram da odem kod lekara, da li treba kod urologa ili dermatologa ? Hvala unapred....

http://postimg.org/image/3sqbk4r9n/

http://postimg.org/image/5w0qrsr2j/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografije se ne mogu otvoriti, ali po svemu se ne radi o nečemu ozbiljnijem. Ako želite biti sigurni, javite se dermatovenerologu.

Jatele

Pozdrav. Prije nekog vremena na glaviću su mi se pojavile crvene točkice koje se nekad pretvore u niz pa izgleda kao neka crta duljine 1cm. Nema nikakvog ni mirisa ni ništa, a ponekad samo od sebe nestaje mozda malo malo svrbi. Mislim da je poslijedica iritacije. Kad koristim običan sapun mislim da se tada ne pojavljujue ili u jako malom broju. To mi se pojavljivalo i prije, ali nisam siguran da li ovako često. Da bi bio siguran o čemu se radi kome bi se trebao obratiti, kojem specijalistu? Urologu, dermatovenetologu, ili...?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o iritaciji. Ne trebate ići kod liječnika. Možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthen,

Jatele

Hvala na odgovoru. Međutim, zanima me koji se specijalist medicine bavi tim problemima? Je li to urolog ili dermatovenerolog?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Dermatovenerolog.

mar m

pojavilo mi se crvenilo na glavicu i svrab posle polnog odnosa sa devojkom svrab je nestao ali crvenilo nije to traje vec jedno 10 dana zvao sam i na koznom su mi rekli da mazem canesten kremu i ako neprodje da trazim uput kod urologa to crvenilo nije se smanjilo mislim ni malo posle nedelju dana mazanja

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Očito je terapija kriva. Vjerojatno je riječ o iritaciji, ali najbolje bi bilo da obavite dermatovenerološki pregled.

agazvonko

Poshtovani,
Moj problem je sledeci. Posle odnosa van kuce, osecam svrab na glavi penisa. Osecam da mi je glava penisa suva. Poseno je to izrazeno tekom odnosa. Bolno je. Takodje ispod kozice skuplja mi se bela skrama. Probao sam sa ceshcim pranjem vodom i obicnom kupkom, ali nije bilo rezultata. Molim za pomoc.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod vas je riječ o iritaciji i ona će se ponavljati. Možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthen koji će ublažiti tegobe.

nenad02396

Dragi Doktore,

Treba mi vasa strucna pomoc. Imam 19 godina i vec predhodnih 5-6 meseci mi se vracaju crvenila na glavicu penisa. Na dodir ne boli,svrab je prisutan, kada povucem prstom preko glavica ostaje mi na prstu nesto belo. glavic deluje suv i smezuran , pri samozadovoljavanju te tackice postaju crvenije .I na glavicu sa strane deluje kao da su kapiralir ispucali. To crvenilo se povuce u roku od 7 dana i posle izvesnog perioda izadju ponovo. Da li to moze biti nekakva reakcija na kondom?

http://prntscr.com/8mqmrh
http://prntscr.com/8mqiw5
http://prntscr.com/8mqjrx
http://prntscr.com/8mqjz8
http://prntscr.com/8mqm4j

Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na prvoj fotografiji je vjerojatno riječ o kontaktnom dermatitisu (može se raditi i o rekaciji na kondom). Na ostalim fotografijama je normalnom spolovilo ili tek blaža iritacija.

nenad02396

Poslednji odnos sam imao 28.septembra ove godine i dan kasnije sam video da mi je iskocila jedna teckica . a 01.08. mnogo vise .Moze biti da je od kondoma ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mozda.