Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

filipvk

Molim pomoc.

prije 4 dana pocele su mi se pojavljivati crvene tockice po penisu po prvi puta ikad. Iduci dan sam primjetio da mi penis uistinu izgleda drukcije.

Molio bih vas za pomoc ako mozete pogledati jel sve uredu i trebam li se brinuti?

http://postimg.org/gallery/kdr0giye/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao iritacija. Mažite Bepanthen kremu. Ako se ne povuće, javite se liječniku.

Sasuke555

Postovani, imam pitanje za Vas i treba mi vase strucno misljenje. Devojka mi je pozitivna na HPV virus, ja sam danas otisao na kontrolu kod urologa, zagledao me je i gledao sve detaljno lupom i rekao da je sve u najboljem stanju. Da li postoji jos uvek mogucnost da imam i je ovaj virus? Da li da radim jos neki test?

Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Postoji mogućnost da ste zaraženi, ali da ste još u inkubaciji. Dodatne testove ne morate raditi, ali ako primjetite promjena na spolovilu, javite se liječniku.

dino23

Poštovani,

U zadnje vrijeme, glans penisa mi je malo crvenilo. I primijetio prije 3 dana da tamo gdje se spajaju kozica i glavić pojavio se bijeli plih. Možda je bio i prije ali nisam ga primijetio. Ne znam da li se dobro vidi na slici ali pokušaću da ilustriram.

Voljeo bi da cujem vaše mišljenje, hvala u napred.

http://postimg.org/gallery/1l5uqy2iu/7972fc8e/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju Vašeg opisa ne mogu Vam reći o čemu je riječ, a fotografiju ne mogu otvoriti.

neno1234

Poštovani prije nekoliko dana pojavilo mi se crvenilo na penisu ,to crvenilo me ne pecka niti svrbi ali mi stvara nelagodu.Jednostavno osjecam da mi nesto smeta.Dao sam urin na analizu i nalaz je uredan.Moj doktor mi je dao plimycol kremu koju koristim dva dana .Koliko dugo bi morao koristiti kremu i dali je to ispravna krema .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji, ali to Vam ne mogu reći sa sigurnošću bez pregleda. U tom slučaju Plimycol nije potreban.

dino23

Postovani,

Ne znam zasto slike ne mogu da se otvore, ali pokusacu da objasnim. Pojavio mi se bijeli plih u dijelu gdje se spaja kozica i glavic penisa. Taj bijeli plih me podsjeca kao oni plihovi u ustima sto se dobiju samo mnogo manji. Ne raste nit se smanjuje i ne smeta mi na dodir.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

I dalje ne Vam ne mogu točno reći. Najbolje bi bilo da se javite liječniku.

neno1234

Poštovani. Da se nadovežem na moje prijašnje pitanje,rekli ste da ne koristim plimycol kremu pa me zanima dali trebam koristiti neku drugu kremu.I recite mi čime da ispirem spolovilo te trebam se mozda suzdržavati od spolnog odnosa .Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ukoliko je riječ o iritaciji (a napisao sam da to nije sigurno) pomogla bi Bepanthen krema. Bez obzira na uzrok pranje samo običnom vodom.

revolucija

Dobio sam osip na spolovilu,zanima me jeli nesto opasno. Posto mi je partnerka skojom sam tad bio dobila Kondilome a imali smo odnos prije 4 mjeseca.Nemam peckanja niti svrab. http://i57.tinypic.com/2rmpks7.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne radi se o kondilomima. Riječ je blažoj iritaciji. Nema potrebe za liječenjem.

revolucija

Hvala vam puno. Zadnjih dana bjezao sam od zene kao djavo od krsta. Moze jos jedno pitanje, posto je rekla da je te kondilome dobila odmene dali je moguce to jer nemam nikakvih znakova dosad osim te iritacije koja se pokazala neki dan a supruga mi je prije 20 dana bila na redovnom ginekoloskom pregledu i sve je uredno. A zadnji put sa njom sam imao odnos prije 4 mjeseca i da ih imam a da se jos nisu pokazali tj. Da im je jos inkubacija. I na kraju molim Vas mozete mi reci imali drugi neki nacin da se zarazi neko kondilomima osim putem sexa?

Frka 100

Pozdrav

Prije nekih mjesec dana sam imao spolni odnos s jednom starijom djevojkom i prije par dana sam ispod glavića na kožici primjetio neku vrstu bubuljice pa me zanima jeli ima to veze sa spolnim odnosom ili je samo upaljena žljezda ? I mogu li poslati nekako sliku da se bolje proući ?...Hvala.

goran.mkd

Zdravo Dr. Kostovic
Ja sum Goran iz Makedonija.. Hocu da vas pitam oko problem koji imam vec godinu dana.. Znaci pre godinu dana od oralni sex dobio sam blago crvenilo na neke delove na penisu na glavicu i na kozhicu unutra.. znaci ne puno nego malo kao damke.. i deo na prsten na glavicu mi postao malo krut.. i kozha kao da mi se lepi dok otvaram penis..ali crvenilo se gubi ponekad se javlja.. pri masturbiranje zna da se javi.. nekad i kao da mi se peruta kozha.. ali ono sto mi se kao lepi kozha dok otvaram penis.. to je konstantno.. Bio sam kod neke privatne lekara.. i od te kreme i tablete koje su mi dali nista mi se nije promenio.. jednom sam imao kandidu i od rojazol i rekonazol mi prosao taj problem za nedelju dana.. ali ovo je neshto drugo.. cak sto vise zadnji lekar kod koga sam bio kaze da to nije nista.. da imam zdravi penis.
Vidim da ste na mnogih pomogli. Tako da Hvala vam unapred.
Pozdrav i poshtovanje.

nikica87

Pozdrav. Prije 6mijeseci prvi put me pocela boljeti kozica na lijevoj strani penisa tokom masturbacije. Zadnji seksualni odnos sam imao prije 9mijeseci i bio je u pitanju obostrani oralni sex. Znaci tek nakon par mijeseci ovo je pocelo da se desava. Bol ili peckanje se javlja samo na lijevoj strani kozice penisa i pojavili su se kao polukrugovi kao da je koza na toj strani penisa ispucala i svijetlije je boje kao da je bijelicasta. Zadnjih sest mijeseci se ovo ne povlaci i samo se nalazi na lijevoj strani, ne siri se. Nekada boli dok masturbiram a nekada ne. Moram da naglasim i da imam vece nagone pa cesce upraznjavam masturbaciju. happy Uglavnom se jedva i primjeti. Bol se javlja iskljucivo tokom masturbacije ili naglog istezanja penisa, ali zna da se javi I prilikom trenja koze penisa od donji ves. Ponekad se samo os sebe javlja I svrab I peckanje. Zanima me da li mi mozete reci o cemu je rijec. U prilog saljem par fotografija na kojima mozete vidjeti o cemu pisem.

http://postimg.org/gallery/vhae9slw/31c7c72c/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za revolucija: Kondilomu uzrokovani HPV-om mogu se prenijeti samo spolnim putem. Šanse da ste joj Vi prenijeli kondilome (a nemate promjene i da je ona dobila prije v
Vas) su minimalne), ali postoje.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Frka: ne mogu Vam na pamet reći o čemu je riječ. Nema mogućnosti slanja fotografije.