Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

mikivas77

postovani pre nekoliko mi se pojavilo na glavicu penisa crvenilo, svrab i kao male bubuljice, sta treba da radim?
Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji, koja je česta, a može se i ponavljati. Mažite Bepanthen kremu.

Zekoo12345

Postovani
U 8 mjesecu pojavile su mi se na samom glavicu penisa bijele gljivice i doktor mi je propisao plymcol i to mi je odma nestalo sada mi je ostalo neko crvenilo po glavicu ne smeta mi ni ne pece me,ali zanima me kako to maknuti o sto bi moglo biti?
Hvala unaprijed

cefol1234

Poštovanje,
prije 3 tjedna imao sam nezaštićen spolni odnos, nakon dva dana osjetio sam svrbež na spolovilu bez nekih vanjskih znakova. Nisam previse obracao paznju, ali pošto svrbež nije prolazila nakon tjedan dana otisao sam doktoru opce prakse koji mi je rekao da imam gljivicu kandida te mi je dao kremu Plymicol. Jezik mi je cijelo vrijeme bijeli i imam proljev. Sad vec mazem kremom dva tjedna a svrbež je i dalje tu( makar nesto manja), s time da mi se prije 5 dana pojavila neka bradavica. Prilažem slike, i molim Vas ako bi mi mogli reči o čemu je riječ. Hvala!

http://tinypic.com/r/23ly3vt/9
http://tinypic.com/r/2h7pd0l/9
http://tinypic.com/r/6zaeqh/9
http://tinypic.com/r/15f6c1c/9
http://tinypic.com/r/1jup7r/9
http://tinypic.com/r/2mx203m/9
http://tinypic.com/r/208w3h0/9
http://tinypic.com/r/15gxt8y/9
http://tinypic.com/r/1e11qv/9

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Zekoo: vjerojatno je rijrč o blagoj iritaciji, ali točna dijagnoza se ne može postaviti bez pregleda. Pokušajte s Bepanthen kremom.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za cefol1234: ne vidim neke posebne znakove bolesti. Sigurno je da se ne radi o gljivičnoj infekciji niti vam je Plimycol potreban.

cefol1234

Hvala na odgovoru !
Da li je bradavica koja se pojavila mozda kondilom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne izgleda kao kondilom.

milance8888

Postovani,pre 6-7 meseci povredio sam penis,kad me je devojka zubima kacila glans,bar ja mislim da se to desilo....Otiso sam kod dermatologa dao mi je da cistim to sa 3% borne kisleine,mazao stanicid i dermazin.To se sve lepo smirlio i kada sam posle par meseci spavao sa devojkom opet mi je u tom delu isto pukla koza,otisao sam opet kod dermatologa reko mi je da uradim briseve na bakterije i gljivice bilo je negativno,onda vadio krv da vidim da nije herpes genitalis i opet mi dao da mazem nesto,samo je sada promenio. Eozin da cistim ranice,gentamicin i daktanol.I to se opet sve smirilo,ali kao da je bilo neko zadebljanje na glasnu penisa i tacno sam imao osecaj ako bi povukao kozicu do kraja da bi tu opet pukla kozica.Bas sad pre neki dan sam spavao sa jednom devojkom,koristio sam i kondom,medjutim opet je puklo i evo saljem vam slike da vidite kako to izgleda.Ali kazem vam da se tu formira kao neka neko zadebljanje onako bele boje.Mozete li mi reci o cemu se radi i sta da radim?

http://imgur.com/1NEysSk
http://imgur.com/t2q0t9W

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako ste prilikom zadnjeg odnosa koristili kondom, vjerojatno je riječ mehaničkoj ozljedi i iritaciji uslijed odonosa. Ipak, najbolje bi bilo da se javite dermatovenerologu da budete sigurni.

Denko

Poštovani,
Imam problem koji je počeo prije nekih par dana (3-5), naime, na glavi penisa pojavile su se crvene točkice(najvise na gornjoj strani glave penisa) i kad da su malo nabubrile,pa mi zbog toga glava penisa izgleda naborano i hrapava je na dodir kad prelazim horizontalno preko glavica. Malo svrabeza je prisutno kad sam u boxericama(tako da nastojim biti bez ikakvog donjeg odjevnog predmeta i da bude na vazduhu jer sumljam na neku vrstu gljivicne infekcije) Nemam nikakvu bol ili neke druge simptome osim crvenih točkica i nekog minimalnog svraba. Sumljam i na vjezbe koje sam radio sa penisom (Jelquing- Istezanje i razvlacenje mekanog tkiva sa erekcijom 70%-85 % i blago stiskanje stabla penisa sa guranjem prema glavi,sa ciljem da uz pomoc krvi se razvlace vlakna i da se dobije na sirini penisa) koje sam radio mozda 7 dana prije nego mi se ovaj problem pojavio(mozda sam pretjerao sa tim jer sam radio 2 puta dnevno,u jutro i navecer prije spavanja.A za vrijeme tih vjezbi koristio sam Bekutan baby ulje kao lubrkant.) Ovo je prvi put da mi se nesto ovako desi . Trenutno koristim Kuterid mast koji mi je nesto malo pomogla jer primjetio sam da su se crvene točkice se nesto minimalno smanjile. Da li da nastavim sa Kuteridom ili.....

Unaprijed hvala za Vaš odgovor!

Denko

Zaboravio sam jos spomenuti da treniram rukomet,i da sam obrezan.Pa nez da li ce biti to od kakve pomoci.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o iritaciji zbog neprimjerenih manipulacija sa splovilom. Kuterid krema je jaki kortikosteroid i ne smije se koristiti u području spolovila. Mažite neutralne krema tipa Bepanthen.

istrazitelj

pozdrav.u zadnjih mjesec dana na spolovilu,testisima i guzi su mi se pojavili čirevi koji liče na ubod komarca.u pravilu su kao potkožni čirevi koji ne bole ali užasno svrbe i imaju malenu crnu točkicu na vrhu.ako ih se ne češe prođu sami od sebe,ali se opet pojave kroz neko vrijeme na drugom mjestu.nigdje na netu nisam pronašao ništa slično tome pa me zanima o čemu bi mogla biti riječ.hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet Vam to ne mogu reći, pogotovo što "čirevi" nisu dio medicinske terminologije i ne znam što pod time mislite.

josip228

Poštovani,
godinama imam neke gljivice na spolovilu kojene peku niti svrbe ali su tu i htio bih ih se rješiti, možete li preporučiti neku kremu ili nešto? POnekada su izraženije, ponekada manje izražene ali uvijek su prisutne...

Slika:

http://i58.tinypic.com/dq6jj4.jpg

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemate "gljivice" niti neku bolest. Koliko ja vidim, imate samo blaže izražene tzv "papillae coronaee glandis". Ne postoji krema ili nešto drugi tretman niti Vam je liječenje potrebno.

Vlada1412

Dobar dan hteo bi jednu pomoc od vas, zapravo imam malih problema sa penisom, imao sam neke bakterije na glansu koje sam izlecio ali izgled glansa je ostao isti zapravo je smezuran( kao kad prste drzite dugo u vodi) i crven je. Ne boli, ne pece. Koristio sam pantenol kremu mazao dva puta dnevno ali nista, molim za vas savet. Poz! Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se ne radi o nečemu što bi zahtjevalo terapiju, već samo o iritaciji. Ipak, za nešto više bi bio potrebam dermatovenerološki pregled.

Inkme

Postovani,vec neko vreme mi se na glavicu pojavljuje belicasta smesa,samo po nekad pracena slabim svrabom..Nemam odnose vec neko vreme..Redovno vodim racuna o higijeni,medjutim taj problem se vraca iznova i iznova..Da li imate neko resenje za to,da li treba da ispiram sa necim,ili ipak treba neka krema? Hvala vam unapred