Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o normalnim izlučevinama žlijezda ovog područja. Osim pojačane higijene, druge mjere nisu potrebne.

guizza

Postovani gospodine doktore.
Zabrinut sam zbog smedje fleke na vrhu glanusa sa desne strane . Neznam dali se radi o mladezu i dali mladez uopce moze biti na tom mjestu. Ne boli ali rijetko zapecka tjekom uriniranja. Zbog prirode posla nisam u mogucnosti svakodnevno poci doktoru pa me zanima ako mi mozete reci o cemu se radi i koliko je ako je uopce hitno. Unaprijed hvala.

http://imgur.com/SKAxMpz

nightguy

Poštovani doktor,
zabrinut sam zbog crvenila na penisu koje mi se pojavlja več 6 mjeseci. Imam djevojku više nego 5 godina in nikad ni bilo nikakvih problema Bio sam več kod doktora koji mi je predpisao canesten kremu i Diflazon kapsulu za mene i za djevojku. Kad sam prestao mazati bilo dobro 1 mjesec onda sam opet dobio crvenilo. Kad me i malo svrbi. Ali kad penis operem onda nestaje crvenilo za 1 - 2 sata. Djevojka nema nikakvih problema. Prilažem i slici. Šta bi to bilo moram još jedan put do doktora?

http://imgur.com/a/7Gbp2

guizza

Ispricavam se zbog krivog linka , evo saljem sliku ponovo , prva slika je ta smedja fleka na vrhu a druga slika je nekakva bradavica sivo-smedje boje koja je izrasla prije par mjeseci mozete li mi reci o cemu se radi u ova dva slucaja. Puno hvala

1. http://imgur.com/wCobZsF
2. http://imgur.com/YOWE1Fe

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za gruizza: prva fotografija je pigmentna lezija, ali se ne može reći koja. Druga fotografija je vjerojatno seboroička veruka, benigna tvorba. Ipak bi bilo najbolje da obavite dermatološki pregled.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ samo o blažoj iritaciji, spolovilo je gotovo urednog izgleda. Preporučio bih da splovilo perete samo običnom vodom i to ne prečesto (izbjegavati sapune i gelove za tuširanje). Možete mazati Bepanthen kremu sa regeneraciju.

guizza

Hvala na odgovoru. Obe promjene su prisutne vise od godine dana , pretpostavljam da mjesec dana nece uciniti razliku , tad mi je tek moguc pregled u doktora ??

magioner

Pozdrav,naime imam problem evo skoro vise od godinu dana,na glavicu penisa u pocetku mi je bijela bijela fleka koja se ljutstila kada se oljušti ostane crvenilo na tom dijelu,međutim ona je bila neko vrijeme i povukla se,pa se kasnije javila jos par puta al na razlicitm mjestima(evo na slika ma je ima).Poslije toga mi se javilo crvenilo ispod glavice penisa(ima slika) i to traje vec duže vrijeme,imam osjecaj da me stlano me pecka glavic,kako prilikom mokrenja tako i poslije manstrubacije i u stanju mirovanja,mislim da me konstantno pece. Vise puta ,vadio sam bris uretre,urin,urinokulturu,spermokulturu.Svi nalazi su bili uredni osim spermokutre,u njoj mi je prvi put bila pronadjena bakterija "Enterococcus faecalis" dobio sam antibiotike i to sam ispio i ponovo sam vadio spermokulturu tada mi je pronadjena bakterija "koagulaza negativ stafilokoke" tu sam opet dobio antibiotike koje pijem i sad.Bio sam kod dermatloga i uroga vise puta,oni to ne smatraju nista ozbiljno,mazo sam svakakvim kremama (canesten,bepanthen,nistatin i tako dalje) vodio sam racuna i o higijeni al mi nista to nije pomglo ja i dalje sam na istom mjestu sa istim simptomima.Pa sam htio da cujem vase misljnje,evo vam slike.Hvala

http://imgur.com/a/281UM

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografiji je praktički uredno spolovilo. Prisutno je tek blago crvenilo koje bi odgovaralo iritaciji. Bakterije koje ste imali u spermogramu nisu zahtjevale liječenje antibioticima, a i većina krema nije bila potrebna. One su dodatno iziritirale kožu. Preporučio bih mazanje Bepanthen kremom i izbjegavanje korištenja bilo kakvih sapuna i sredstava za pranje.

nstojan

Poštovani
prije par dana pojavilo mi se crvenilo u preponama velicine nokta ....prilazem sliku
[IMG]http://i65.tinypic.com/sqjd48.jpg[/IMG]
a uz vec nekoliko dana imam crvenilo na glansu , takodjer prilazem sliku....pa bih Vas molio za savjet kako lijeciti to, da li je nesto opasno? unaprijed zahvaljujem na odgovoru
[IMG]http://i64.tinypic.com/2hmdc44.jpg[/IMG]

vuk43

Na glavicu penisa oko spolno-mokracne cijevi imam oteklinu i pokraj toga imam par sitnih bijelih tockica i neugodnog je mirisa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za nstojan: promjene na fotografiji izgledaju nespecifične i ne može se reći o čemu je riječ. Promjene na glansu i u preponama su vjerojatno povezane i preporučio bih svakako da se javite dermatologu zbog cjelovitog pregleda i postavljanja točne dijagnoze, a time i terapije.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za vuk43: na temelju Vašeg opisa, a bez dermatovenerološkog pregleda, nije moguće reći o čemu je riječ.

mosquito

Poštovani, prije mjesec dana pojavile su mi se bijele "točkice" na penisu (zaokruženo na slici). Što bi to moglo biti?

http://s7.postimg.org/ec91ogoqj/IMG_5731.jpg

http://s8.postimg.org/gmb0xeyb9/IMG_5733.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To su normalne žlijezde na ovom području.

dino23

Postovani,
Bio sam kod dermatologa na pregledu i nije mi dala dijagnozu sa sigurnoscu zato sto ni ona nje bila sigurna. Radi se o manjoj cisti na "glavicu" , doktorka mi je rekla da moze biti lojna zlijezda, ali da ne iskljucimo mogucnost i polne bradavice. Za sad samo prati. E sad mene zanima u slucaju da je polna bradavica, kolike su sanse za izljecenje i da li posle toga mogu imati normalan zivot?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To Vam ne mogu reći u postotcima.

denis169

Oprostite zanimalo bi me šta je ovo i dali se može izliječiti kako i od čega je
http://m.imgur.com/a7J0zUc
http://m.imgur.com/exhXUKr

colltimmy

Poštovani,
molim vas za info, prije par tjedana sam imao crvenilo na prepuciju , koristio sam beloderm kremu i to se povuklo ali prepucij mi je ostao smanjen.
Kada mi je penis u stanju erekcije prepucij ide preko glavica ali kod tijela penisa kao tesko; imam uski dio kao prsten . I na tom mi se dijelu pojavljuju vidljive "strije" od povremenog rastezanja kože.
Sto mi otezava ejakulaciju.
Da li se to moze vratiti u prijasnje stanje nekakvom kremom ili samo kirurskim putem.
Unaprijed se zahvaljujem, lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za denis169: Riječ je o tzv. papillae coronaee glandis. Nije riječ o bolesti. Promjene ne treba liječiti niti ima učinkovitog načina uklanjanja.