Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za colltimmy: preporučio bih pregled urologa da se utvrdi postoji li potreba za kirurškim liječenjem.

vocko88

Poštovani,

imao sam ne zaštićeni odnos prije 2 mjeseca, drugi dan su mi se pojavile crvene točkice na glaviću i ispod njega, mazanjem kremom Canesten simptomi su nestali (mazao sam 3-4 dana), nakon 2 tjedna simptomi su se vratili i opet nakon mazanja par dana su nestali, međutim simptomi su se vratili i 3. put, nakon čega sam otišao kod doktora opće prakse koji je rekao da njemu sve to izgleda uredu i nije me htio poslati na bris uretre, već me poslao na testiranje mokraće 8nalaz još čekam).

Trenutno nemam crvenila, ali imam neki čudan osjećaj svraba odnosno kao da mi je spolovilo utrnulo (neznam opisat). Zanima me da li se može vidjeti iz mograće ukoliko imam nešto, bez odlaska na bris?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da kod Vas nema potrebe za brisom. Kod Vas je vjerojatno riječ samo o blažoj iritaciji.

dani89bl

Postovani ima problem pojavilo mi se crvenilo na penisu tj. glavi koje nekada nestane ne primjeti se a nekada ja jarko crveno i imaju neke bubuljice oko glave. Sta da radim sta bi preporucili?Nisam u mogucnosti ici ljekaru pa da pokusam ovdje da rjesim problem. Hvala unaprjed.

manevra001

dobro vece. imala sam nezasticeni odnos pred dva mjeseca, otad sam bila na pregledu i papa testu i sve je bilo u redu.sad imam stalnog decka i prije nekoliko dana smo imali odnos bez zastite.Njemu si se pojavile 3 crvene fleke, nisu pristevi bas nego fleke nepravilnog oblika,2 milimetra svaka,na samom penisu,ne glavicu.ne boli ga i ne pece,nema iscjedka.ja sam otisla ginekologu,imala sam peckanje i bijeli iscjedak. rekao je da su gljivice vjerojatno i koristila sam tri dana plimycol.medutim,peckanje se malo umirilo,ali ne skroz.i primjetila sam jedan pristic pomalo tvrd na velikim usnama.Dali on sta znaci da je neka spolna bolest?decko maze plymicol kremom par dana,jos nije proslo Vase misljenje,dali se radi o necemu drugom,a ne gljivicama?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

dani89bl:kod vas se radi o blažoj iritaciji koja se ponavlja. Kod liječnika ne treba ići. Možete mazati Bepanthen kremu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za manevra001: napamet mi je stvarno teško komentirati, ali u svakom slučaju Vi se trebate kontrolirati kod ginekologa. Kod Vašeg partnera, po Vašem opisu, ne vidim znakova gljivične infekcije niti bolesti.

Vlada1412

Dobar dan hteo bi jednu pomoc od vas, zapravo imam malih problema sa penisom, imao sam neke bakterije na glansu koje sam izlecio ali izgled glansa je ostao isti zapravo je smezuran( kao kad prste drzite dugo u vodi) i crven je. Ne boli, ne pece. Koristio sam pantenol kremu mazao dva puta dnevno ali nista. Na nalazima brisa glansa i u urinu sve je uredno. MOLIM ZA SAVET. POZDRAV!

Evo i slika : http://imgur.com/61cNTga
http://imgur.com/6gzBpeG

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografijama je potpuno uredno spolovilo. Nije potrebna nikakva terapija.

Vlada1412

Ja sam imao bakterije neke koje sam dobio pri odnosu sa devojkom nismo koristili zastitu, na pocetku je malo peckalo bilo je par crvenih tackica sirilo se i antibioticima sam ih izlecio medjutim ostale su promene na glansu koza glansa je mnogo suva jedva prevucem kozicu preko glansa nekad se crveni mnogo nekad ne, i kozica je smezurana sto se vidi na slikama, ne boli me i ne pece, sad redovno koristim zastitu ali posle odnosaa to crveniloo se pojaca i sl dan se povuce. Molim za pomoc!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemate kožnu bolest i nije Vam potrebno liječenje. Suhoća i crvenilo nakon odnosa je posljedica mehaničke iritacije i to je normalno.

Vlada1412

Ali meni je glans suv stalno mislim kozica na glansu, to je normalno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da sam vam više puta sve jasno napisao.

Croboy7

Postovani

Svaka 2 do 3 tjedna mi se pojavi ovo:http://imgur.com/gallery/NCht2
Osjetim svrbez i peckanje
Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji koja će se ponavljati. Možete mazati Bepanthen kremu.

dzokica

Poštovani, pojavile su mi se neke crvene tačkice po koži penisa sa povremenim svrabom, baš sam zabrinut i šta treba da radim povodom ovoga? Hvala unaprijed

http://imgur.com/I3kFOLQ
http://imgur.com/sjikffL

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi dobro da obavite dermatovenerološki pregled s ciljem da se isključe spolno prenosive bolesti. Iako se vjerojatno ne radi o nečem ozbiljnijem.

dzokica

Sta mislite o tome da sacekam malo da vidim hoce li proci? Imate li da mi preporucite neku kremu da mazem ? Mogu li biti kondilomi ili sta vec?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kondilomi nisu. Možete malo i pričekati.

engy

Pozdrav,
pre 4 dana pojavilo se crvenilo sa crvenim tackicama na penisu. Crvenilo se povuklo posle 2 dana ali su ostale crvene tackice koje su nekad izrazenije nnekad ne. Ispiram 3-4 puta dnevno kamilicom i stavljam kantarionovo ulje. Kako nema svraba cenim da se radi o nekoj bakteriji. Sumnjam da je iritacija jer kada mi se ranije pojavila iritacija povukla se nakon par sati. Koje je vase misljenje, sta treba da radim i da li smem da ispirem i koloidnom Ag-vodom, cuo sam da je dobra?