Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

engy

Da se nadovezem, crvenilo i crvene tackice su na glavicu ne na spoljnoj kozi, kao neke bubuljice, nalik http://i44.tinypic.com/2hhob2h.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je ipak riječ o iritaciji, ali bez pregleda nije moguće sigurno reći. Kantarionovo ulje i slične stvari treba izbjegavati.

DeniCov1991

Pozdrav. Pre 7 dana javile su mi se dve tackice na glavicu koje nece da odu, izgledaju mi kao bradavice ali nisam siguran jer je jos malo. Meko je i boje koze. Citao sam dosta po internetu i zabrinut da nisu kondilomi i koliko jos treba da sacekam pre nego sto odem na pregled ukoliko ne bude promene?

Evo slike: http://tinypic.com/view.php?pic=30szold&s=9#.Vm9YBkorKUk

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne radi se o kondilomima niti o nekoj bolesti. Nije potrebno liječenje.

thieryhenry

poštovani doktore. Prije nekih 20 dana pojavile su mi se male crvene tockice na glansu koje ne svrbe i nemaju nikakav neugodan miris. povrmeneo se povlače pa se opet javljaju.i kada se povuku ostanu kao ovi mali naboi ili neka smežuranost. mazao sam bepanthen kremom ali nema nikakvog pomaka. da li ima potrebe za nekom jacom kremeom ili da idem na pregled kod ljekara?

Evo slike: http://i.imgur.com/JCzq2nt.jpg

dzokica

Poštovani, bio sam na pregledu kod dermatologa i rekao mi je sledeće:
Da je riječ o DERMATITIS CONTACTA ALLERGICA i propisao mi je terapiju Belogent kremu 1xdnevno, Mixtura Alba 1xdnevno kao i Presing tablete 1x1 uvece.
Poslao sam vam 3,4 posta iznad i slike i da li mislite da je to to i da je u redu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za thieryhenry: pratički uredan nalaz spolovila. Tek blaža iritacija. Samo Bepanthen krema povremeno.. Vaše stanje može potrajati i ponavljati se.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je u redu. Ako je to ta dijagnoza, onda je u redu. Kremu treba mazati kraće vrijeme (3-4 dana).

Kikiriki33

Doktore Kostović,
molila bih Vas da mi kažete jeste li Vi još uvijek na Šalati?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

Vlada1412

Da li bakterije mogu da se vrate ako se ne lece dovoljno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

zeljanaj

Postovani,
Imam pitanje. U poslednjih mesec dana pojavio se svrab i crvenilo na penisu mog momka.
Nije prisutan svo vreme, kao da se ciklično pojavljuje. Tokom samog odnosa prisutan je bol i peckanje.
Na glavi se pojavila neka bela masa, koja kao da se peruta i guli. Kad je u stanju mirovanja, deluje kao da je uvecan.

Molim Vas za odgovor o čemu bi moglo da se radi?

Vlada1412

Gentamicin mast koliko treba da se koristi posto na papiru od leka pise da ima nezeljena dejstva i moze se od prekomerne upotrebe izazvati gljivice(na glansu)?

ivaner

Poštovani,

nakon što smo partnerica i ja imali pozitivan test na klamidiju i nakon terapije gdje je partnerica dodatno koristila vaginalete s češnjakom nakon spolnog odnosa pojavio mi se osip na prepuciju i glanusu. Riječ o sitnim crvenim točkicama, koje djeluju krvavo.

Šaljem Vam slike pa Vas molim ako mi možete odgovoriti koliko možete na temelju slika. Ne postoji nikakav svrbež ili neugodan miris.

https://drive.google.com/foldervi...JaLQjazZFYmJ2NzQtOUU&usp=sharing

Unaprijed hvala.
Lp,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za zeljanaj: najvjerojatnije se radi o iritaciji i suhoći koja se ponavlja. Neka maže Bepanthen kremu i bude spreman da će se problemi povrmeno vraćati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Vlada1412: gentamicin se koristi onoliko koliko propiše liječnik. Vama on sigurno ne treba, jer sam Vam napisao na temelju fotografije da imate potpuno uredan nalaz spolovila. To prihvatite.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ivaner: vjerojatno je riječ o iritaciji ili kontaktnom dermatitisu na sastojak iz vaših vaginaleta. Takve stvari treba izbjegavati.

MirkoK10

Pozdrav, Znači ovako,imam 16 godina i nisam imao nikakav spolni odnos.Ali su se na penisu pojavile puno točkica.Ne svrbe

http://i66.tinypic.com/359z9c8.jpg
http://i66.tinypic.com/16jg6xc.jpg
http://i68.tinypic.com/4hqsgg.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To su normalne žlijezde koje se pojavljuju u tvojoj dobi na spolovilu.