Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako Vi sada nemate simptome, Vaše eventualno liječenje ovisi o tome kakvu upalu ima vaša partnerica.

Nixa86

Postovani

Da li bi trebao ici na uroloski pregled ukoliko imam gljivice i da li je bolan taj pregled? .. Posto sam cuo da nekada znaju gurati nekakve stapice najslicniji su stapicima za usi u mokracnu cijev i da je jako bolno ..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ukoliko imate gljivičnu infekciju na spolovilu trebate otići dermatovenerologu. Urološki pregled ne uključuje to što Vi navodite, ali ukoliko postoji potreba možete biti upućeni kod mikrobiologa koji rade briseve uretre (mokraćne cijevi). To je pretraga koju Vi navodite.

dragan123

Imam nesto nalik ovom http://www.stetoskop.info/pitanja/78/78838/DSC00556.jpg samo 2~3 sa jedne i druge strane, i mislim da su to neke ciste. To mi se pojavilo pre nekoliko godina ali sam se tek sad zapitao da li je to opasno. Nemam nikakve tegobe, ne boli i nema svraba. Da li treba da se lecim i da li u buducnosti mogu da imam neke probleme, do sada nisam imao sexualne odnose.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba liječiti, nećete imati nikakvih problema.

dusandb

Postovani dr,
ponekad mi se javi crvenilo na galansu, ali kad se ispere sa cistom vodom i neutralnim sapunom spadne. Interesuje me da li je to samo iritacija? Nikad nije bilo potrebe za nekim kremama, uglavnom se samo od sebe povuce za vrlo kratko vreme.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, riječ je o iritaciji i neke posebne kreme nisu potrebne.

mpucketalo

Pozdrav, prošlo je mjesec dana od zadnje spolnog odnosa a prije 2 tjedna sam počeo primjećivati promjene na spolovilu. Pri uriniranju i nakon njega osjetim peckutanje na području donje strane spolovila te je vidljivo da se upali tj zacrveni neka žila. Također osjeti se neugodan miris iako je higijena redovita.
Uz to još prije 2,3 mjeseca ili više na glaviću penisa pojavila se crvena točka, nešto kao bradavica male veličine koja se znala usred pranja samo sprati i nestati, no vratila bi se opet. O čemu se radi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Zbog peckanja bilo bui dobro napraviti briseve uretre bakteriološki te na mikolpazme i klamidije. Iako, navjerojatnije će nalaz biti uredan. Za drugi problem, bez pregleda, Vam ne mogu reći o čemu je riječ.

Tihek89

Poštovani. Na tijelu penisa mi se javljaju crveni prištići koji na početku svrbe poslije ne. Pred godinu dana me je prilikom uriniranja peklo i svrbilo. Bio sam na brisu uretre, i test nije pokazao ništa,urin je bio sterilan. Doktorica mi je predpisala sumamed, popio sam dvije tablete odjednom i bilo je dobro. Međutim sada imam problem sa tim prištevima, ne bole niti išta slično ali je samo po sebi neugodno imati ih. Evo slike : http://i.imgur.com/NzLjUDh.jpg

dragan123

Posto mi se stalno stvara crvenilo i ojedena koza pored testisa na butinama, da li to moze biti uzrok neke bolesti i da li moze da bude to povezano sa "cistama" u mom predhodnim pitanju. Mislim da se to stvara od znojenja u tom delu ali bi hteo ipak da se posavetujem, da li da ipak posetim dermatologa jer se jako brinem?

Dzoni 357

Ispod penisa mi je naprsla kozica,to se sad desilo i sa gornje strane,i ponekad strasno svrbi. Pre neki dan se desilo da je kozica bas crvena i dok se povlaci da boli, glavic je u redu. Sta mislite u cemu je problem i da li imate neki savet? Unapred hvala..

victor22

poštovani ,
imam 18 godina i nisam stupio u spolni odnos s partnericom ali su mi se pojavile neke bijele točkice ko bubuljice na glaviću penisa (sitne su i malo je crveno),kako sam mazao Canesten kremom malo je prošlo ,ali bijele bubuljice nisu prošle.Ne svrbe me te bijele bubuljice, niti nemaju neugodan miris ,što mi je činiti? unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Tihek89: nisam siguran o čemu je riječ, ali bilo bi dobro da se javite dermatologu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za dragan123: promjene se stvaraju od trenja i znojenja u tom području. Nema veze s promjenama iz prethodnog pitanja. Previše brinete, a nema razloga.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Dzoni357: mislim da je kod Vas riječ o iritaciji. Mažite neku kremu za regeneraciju ( npr. Bepanthen).

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za victor22: Canesten krema nije za Vas. Možda je riječ o malo jače izraženim normalnim žlijezdama. U tom slučaju, promjene neće proći.

SleeP15

Poštovani!
Prije otprilike 5 mjeseci sam primjetio da se nakon jednog tusiranja moja koza s glavica ljusti. Bilo mi je to malo cudno i odlucio sam malo pricekati da vidim sto ce biti dalje.
To se nakon nekog vremena malo smanjilo. I sada se opet pojavilo te imam kao neku bijelu "prljavstino" oko glavica koja smrdi i penis mi ima grozan miris cak i nakon pranja. Naime malo se smanji, ali ipak se osjeti smrad. Osjetim da mi je glavic na prednjem dijelu grublji, te ga mogu normalno dirati,a donji me malo zaboli na opip kako je uvijek i prije bilo.. Također pri navlacenju koze, ide malo teze, kao da je sljepljena. Ispod glavica imam neke crvene kvrzice, a iz njih kao da vidi kapilari ili sto vec.
Imam 15 godina i nisam imao spolne odnose, ne znam sto je ovo. Molim pomoc?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Radi se o normalnim, fiziološkim procesima. Potrebna je samo redovita higijena spolovila.

cuk88

Ponekad mi se javi crvenilo na galansu, nekad nakon masturbacije li se ponekad javi samo... Ali cim se ispire cistom vodo ubrzo nestane...
Interesuje me da li je to iritacija samo... Nikada se nije dugo zadrzavalo,,,, Nemam sex odnose... Pozdrav