Kontracepcija u menopauzi

katicac

Poštovani !
Zanima me slijedeće , ušla sam u menopauzu , imam 51 godinu , zadnja menstruacija mi je bila oko 10.10. 2011,g ,a 20 .3. 2012 mi je izvađena spirala , napravljen papa i ultrazvuk ( sve je u redu ) koliko dugo se moram čuvati trudnoće sad . Kako sam koristila samo spiralu cijelo vrijeme malo sam se interesirala o drugim zaštitnim srestvima , no sad kad nemam spiralu pročitala sam da postoji hormonska tableta koja se stavlja u rodnicu prije odnosa ( nemamo tako ćeste odnose ako šteti ). Molim Vaš savjet kakva je to tableta i dali se moram još bojati trudnoće obzirom da je prošlo 6 mj od zadnje menstruacije . Napominjem da nismo ljubitelji kondoma niti ja niti suprug zato tražimo najbolje rješenje .
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Katica, kontracepcija Vam više ne treba. U menopauzi ste .

katicac

Hvala ,ali zbunjena sam sad sa Vašim odgovorom , dali to znaći da nemogu više zatrudnjeti jer sam u menopauzi ? Moj ginekolog mi je rekao da se moram čuvati trudnoće do 1 godine od zadnje menstruacije a meni je tek 6 mjeseci prošlo ? Budite ljubazni molim Vas i hvala za još jedan odgovor .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite, do trudnoće neće doći. Ne treba vam nikakva zaštita.

dikiliki

menstruaciju zadnju sam imala prije 3,5 godine. mogu li ostati trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne možete ostati trudna.

Niksiiii

Moze li zena ikako u menopauzi ostati trudna? Inace nema menstruaciju vec par godina

Ivo Balenović, dr. med.

U menopauzi ne postoji nikakva šansa da dođe do trudnoće.