Klinička farmakologija s toksikologijom

alergija,posljedice

suzana

stovani! molim vas vas savjet i misljenje.u nekoliko navrata unazad par godina imala sam reakcije na analgin,ceporex,amoxil,sinersul i novocef.reakcija je bilaomgsip,oticanje kapaka,zamucen vid,crvenilo i pecenje usiju,nedostatak zraka i oticanje sluznice nosa.prije dvije godine testiranje krvi je pokazalo negativne rezultate.
prije mjesec dana sam zbog bronhitisa trosila clavocin koji nije pomogao a nakon toga sumamed.poslije trece tablete sumameda dobila sam reakciju tj.osula sam se,na kapcima i podocnjacima su mi izbile kvrzice velicine pola zrna graska,koza mi je utrnula,na potkoljenicama imam krvave podljeve,otekla mi je sluznica nosa i grlo mi je bilo suho.primala sam tri dana injekcije i nastavljam piti claritin.
problem je sto i sada poslije desetak dana imam nesnosne vrtoglavice,ne smijem pogledati sa strane jer mi se jako zavrti i izaziva mi jaku mucninu,osjecam se umorno i malaksalo a potkoljenice su mi i dalje utrnute i podlivene.kapci su mi objeseni tako da osjecam tezinu u ocima.
molim vas savjet sto da uradim i kako da saznam o cemu se tocno radi.
hvala!

suzana

p.s. nalaz Ige je 599,krvna slika je u redu.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

iz vaše priče vidi se da ste razvili reakciju preosjetljivosti na sve naveden lijekove i sada se liječite lijekovima iz skupine antihistaminika. Jedna moguća nuspojava antihistaminika je i vrtoglavica, što nije preosjetljivost već netolerancija lijeka. Za daljnje ispitivanje preosjetljivosti na lijekove i rješavanje Vaše situacije javite se u Ambulantu Zavoda za kliničku farmakologiju KBC Rebro, Kišpatićeva 12, zgrada poliklinike, soba 415, II kat svaki dan od 9 do 15 sati. Tel 01 23 88 324.

Srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić

biserka

Imam alergiju na augmentin, dobila sam osip po cijelom tiju i skoro ostala bez sluha i vida, nakon toga dobila sam ceporex i 4 dana bila u bolnici sa natečenim kapcima i kožom izdignutom , na ljubičaste fleke, inače sam sklona upalama grla pa me zanima ima li koji lijek za mene, ili je moja alternativa homeopatija?
Unaprijed hvala

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

razvili ste alergiju na penicilinski i cefalosporinski preparat što su jedni i od najčešćih alergijskih reakcija na lijekove, a imate nesreću da imate na lijek iz jedne i druge skupine. Sami ne smijete uzeti više ove lijekove. Moguće je učiniti testiranje na druge antibiotike koji nisu iz te skupine, te da imate popis lijekova koje možete uzimati u budućnosti. Homeopatija nije riješenje za ozbiljne infekcije i dapače opasno je ne uzeti antibiotik kada je to potrebno. Savjetujem da se javite u Ambulantu za farmakoterpaiju KBC Rebro, zelena zgrada II kat, Kišpatićeva 12, i da se dogovorite za testiranje. Ono se obavlja u bolničkim uvjetima. Tel. ambulante je 01/23 88 324.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić

biserka

Puno Vam hvala na Vašem odgovoru, ja sam napravila testiranja na augmentin, ceporex, silapen i rast na G i V nedavno nakon svih tih događaja sa reakcijama.Zanimljivo je da su svi moji nalazi bili negativni, iako mi je i doktorica objasnila da to nije niakakva garancija.Zapisla sam Vaš broj telefona i ako budem mogla, ja ću se javiti.

Još jednom hvala na Vašem odgovoru