Neurologija

pareza lica

nada

Moj sin ima 11 godina, hospitaliziran je radi ukočenosti desne strane lica.Kompletna mimika lica se svodi samo na jednu stranu.Lječe ga fizikalnom terapijom i kortikosteroidima / pije B kompleks i Gastal/.Brine me terapija kortikosteroidima . On je u pubertetu a ja kao laik strahujem jeli opasna ta terapija. Do sada nisam nikad čula za parezu facijale kod djece. Ima li razloga za moja strahovanja?

Hvala Nada

Prof. dr. Zlatko Trkanjec

Kortikosteroidna terapija ima nuspojave koje se javljaju kad se kortikosteroidi uzimaju kroz duže vrijeme. Kod pareza ličnog živca kortikosteroidi se uzimaju kratko, pa je mogućnost nastanka nuspojava minimalna.