Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

forme

Zdravo,odlucio sam da i ja postavim par pitanja. happy Kod mene je problem sto svi moji vrsnjaci su u pubertetu,a ja ne.Napunio sam 16 god u 9.mjesecu,imam dlaka ispod pazuha (malo) , a oko penisa sam zadovoljan,ali jos su tu i stidne dlake,pa jako me je stid toga,nemam jos brkova,niti brade,dok moj rodak koji ima 14,5 god ima jako puno dlaka na nogama ,i brkove cak i akne, dok meni to sve fali,gram rekreativno kosarku,ali uvijek u trenerci znate kako to ide happy sad, sta da radim,da li moram podsjetiti doktora ili..poz i hvala

forme

i zaboravio sam reci da mi je visina 1,60 cm

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na sve opisano bilo bi dobro da se javiš doktoru, mislim da će trebati konzultacija pedijatrijskog endokrinologa.

Upomoc_

Čitam prosječne duljine penisa po internetu je li se to spominje npr. 14 godina-prosjek 15 cm je li to u erekciji ili opušten?Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U erekciji, na sreću happy

aaaXeee

Večer. Dakle imam 17 punih godina, visok sam 187cm i imam 67 Kg. Sa rastom sam zadovoljan mada mislim da mogu još rasti jer mi je tata oko 194 visok. Naime mislim da imam problema u razvitku penisa, hormaona ili cega vec. Nemam razvijen penis niti "velika" testise, vec su tako vec par godina. Stidne dlake imam skoro na svim mjestima, brada i brkovi po malo rastu, glas mi se promjenio ovog ljeta . Zanimam me koji je razlog ovome sto mi je penis i testisi ne razvijeni ? Redovno mastrubiram, Sperma je bijele boje i količinski malo "izbacim" . Da li imate objašnjenje ? Ili savjet ? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Eh, nezadovoljan veličinom, mali testisi --- ne govori ništa. Javi se svom doktoru opće prakse (obiteljskom) pa će on procijeniti da li postoji odstupanje od normale i ima li potrebe za dodatnom obradom.

numlockcapslock

BOK!
Imam 15 godina visok sam 175-176 cm i oko 60 kilograma........moj problem je u pubertetu,evo ovako, dlake na nogama imam ali su male i sjede kao kad sam išao u 5. razred,tek nedavno su se počele pojavljivati crne prije oko 3 ili 4 mjeseci isto u to vrijeme su se počele pojavljivati dlake ispod pazuha ali jako jako sitne kao da ih i nema,dlakice oko penisa sam počeo dobivati malo poslje vršnjaka i uz to penis mi nije odgovarajuće duljine za moju dob (14 cm) a mislim da i dlačice nisu izrasle do kraja. Pa bih molio odgovor u čemu je problem....hoće li pubertet nakone nekog vremena krenuti ili što?

markis

Pozdrav,znaci imam 17.g.,visok sam oko 183-4,dlake su izrasle oko penisa,na prsima,samo imam jedan problem penis mi se uopce nije razvio,pa me sad zanima koji je moj problem?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Numlockcapslock - sve je uredu, samo strpljenja fali...

Markis- nije se uopće razvio ili ti se čini da je mali? - Javi se liječniku, treba te pregledati, vidjeti veličinu testisa i spolovila te procijeniti objektivno stanje i eventualnu potrebu daljnjih pretraga.

markis

pa ima ejakulacija,al penis mi je duzine 7cm i promjera 2,5 cm,odprilike

markis

i to kad je u erekciji

ronaldo7

Prije svega poštovanje, želio bih postaviti pitanje: Imam 17 godina, u pubertet sam ušao oko 11.- 12. godine, duzina penisa mi je oko 17 cm, zanima me, do koje godine prosječno penis raste? Točnije dali će moj penis još rasti i razvijati se? Unaprijed hvala Vam na odgovoru.

minikonj

E moj problem. Imam 13god prije cetiiri mjeseca mjerio sam visinu 168cm a sad sam 172cm i neznam da li je to dobro, nadam se da je. Probldm je
sto sam tezak 80kg i cesto me nazivaju pogrdnim imenima. Prije 5-6 mjeseci pocele su mi rast dlacice oko penisa a jedan mjesec kasnije
poceli su mi bubriti testisi, oni su postali tamniji od boje koze. Otac mi je visok 186cm a majka 165cm sad me zanima dali cu jos narasti
da otprilke dostignem ocevu visinu? I otac mi je rekao da cu u pubertetu
smrsaviti zbog neceg sto potice misice da sagorijevaju masne naslage. Zanima me dali vu jos rasti i dali cu smrsaviti.

gospodin

Pozdrav!

Imam 16 i pol godina, visok oko 175, oko 54 kg. Imam stidne dlake i pocele su mi rasti dlake na nogama no medutim nema ni jedne dlacice ispod pazuha sto me zabrinjava. Takoder otac mi je visok 194cm , a majka 169cm da li cu doseci ocevu visinu?

Unaprijed hvala!

muhamedall5

Pozdrav. Imam 15,5 godina i visok sam oko 172cm,55kg. Otac mi je visok 170cm, a majka oko 155cm, već sam u snažnom pubertetu jer imam svugdje dlaka. Hoću li još rasti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema ovim podacima već si premašio očekivanu visinu. Možda još koji centimetar. Zar je to toliko važno?

gospodin

i s tim da se sporije razvijam do prije godinu dana sam bio visok 160 cm

Malik9764

Doktore imam jedan problem znaci imam 14 godina visok sam 172 cm i imam oko 72 kile
Moj problem je sto mi je penis premali kada mi se digne je oko 12,5 i 13 cm i to me jako muci.
Dali mi mozete objasniti dali je to normalno ili ne Hvala

danijela99

Poštovani, brine me visina mog sina. Naime ima punih 13 godina i mjesec dana i visok je 145cm i težak 38kg. Primjećujem da unazad mjesec dana više jede (stalno je gladan). Dlačice su vidljive iznad usana, po leđima i nogama (ali malo), a ima i nešto na spolovilu. Sigurno još nije ušao u pubertet, no brine me visina iz razloga što je daleko najniži u razredu, a isto tako i među ostalom djecom na izvan školskim aktivnostima. Svi me uvjeravaju da pričekam, da ne dižem paniku i ja sam svjesna toga, ali ako postoje neke smetnje sa hormonom rasta, voljela bi da to otkrijemo na vrijeme. Molim vas vašu preporuku, pričekati ili se javiti liječniku? Po kartonu liječnika (sistematski pregledi) u prosjeku rastao je, zadnje tri godine 4cm max.5cm na godinu. Unaprijed zahvaljujem na vašoj sugestiji. Lijep pozdrav.

Nazad
Naprijed