Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

lovvre

Evo ja imam skoro 16god visok 176 dlakav sam jako a penis dok mi je spusten je kao u malog dijeteta sto meni nije normalno a kad se digne je oko 14cm.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Lovvre, sve je to normalno, neke stvari ne idu kao glazbene želje na radiju, no možeš samo očekivati napredak - imaš još dosta vremena.

Huj23

Dobar dan! Imam jedno pitanje vezano uz visinu...Imam 14 godina i zasad sam visok oko 168cm. Tata mi je visok oko 178cm a mama oko 165 pa me zanima koliko bih ja trebao narasti.Htio bih narasti bar oko 180-185 cm i ako ne narastem koliko bih htio kako bih mogao povećati svoju visinu? Hvala unaprijed...

Huj23

I da koliko bih ja trebao narasti s obzirom na mog oca i majku?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Postoje različite formule kojima se pokušava predvidjeti konačna visina djeteta obzirom na visinu roditelja. Prema svemu Ti bi trebao doseći željenu visinu od 180 cm; a vjerojatno je i premašiti. Zdrava prehrana, dosta spavanja, umjerene tjelesne aktivnosti i izbjegavanja nošenja teških tereta će doprinijeti da porasteš maksimalno koliko Ti dozvoljava nasljeđe.

Wizard10

Postovani

Imam 14 godina u septembru ću napuniti punih 15 god. Mislim da je moj penis mali u opuštenom stanju njegova veličina iznosi 5 cm, promjera 2, 5 cm, a kad je izdignut njegova veličina iznosi 7,5 cm promjera 2,8 cm. Mogu izbaciti spermu. Pa me zanima hoće li se moj penis s vremenom povećati.

I još jedno pitanje brine me moj fizički izgled. Još se nisam razvio za razliku od mojih vršnjaka i mišići ruke su mi kao u djeteta od 10 god. Možda prije mjesec dana su mi počele dlačice po trbuhu, ali su sitne.Brada još nije počela.Dlaka ispod pazuha imam samo na desnoj strani. Visok sam 165 cm i imam 40 kg. Zanima me hoću li se s vremenom razviti kao i svi moji vršnjaci

lovvre

Dobro ali mene zabrinjava kad mi je spusten je skroz sitan a kad se digne je oko 13/14cm

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

za WIZARD-a: 99% tek trebaš ući u pubertet i možeš očekivati sve što želiš. Ipak, zbog male tjelesne težine bilo bi dobro obaviti pregled kako bi se isključila neka bolest koja može biti uzrokom i kasnijeg javljanja puberteta.

Za Lovvre: ništa od svega što opisuješ i mjeriš ne ukazuje na bolest. Ako si zabrinut javi se svom liječniku koji će obaviti kompletan pregled i procijeniti ima li kakvih razloga za daljnje pretrage.

lovvre

Ok hvala e sad me zanima posto sam visok 176cm i tu sam visine kao otac a majka mi je 161 pa sad me zanima dali je moguce da cu jos rasti posto imam 16 god.lp

genius123

Pozz,imam jedan jako jako vazan problem s kojim tesko zivim,naime...imam nepunih 18 godina,i malo sam debel,imam malo stomacica i jako mal penis,kada je spusten je kao u nekog djecaka mal,a u erekciji je 13 cm...molim vas jel mozete ikako pomocii ? stidim se otici lijecniku...svi moji prijatelji su spavali sa curama i imali odnose samo ja jos nisam jer ne mogu,penis mi je premal iako jako zelim da naraste. sad
hvala puno unaprijed,molim malo opsirniji odgovor.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Lovvre, ima sanse za još porasta.

Geniuse 123: Prije svega nemaš se što sramiti svojeg tijela, pogotovo kada je riječ o posjeti liječniku. Veličina penisa u erekciji je u granicama prosjeka što znači da puno muškaraca ima istu veličinu. No treba imati na umu 2 činjenice 1. kod povećane tjelesne mase dolazi do nakupljanja sala na trbuhu i iznad preponske kosti pa spolovilo utone u njega i izgleda puno manji nego što jest. Zbog tog razloga, ali i zbog mnogih drugih preporučujem ti da se konzultiraš s liječnikom kako ćeš početi skidati kile i jačati mišiće (naročito trbuha). i 2. kod većine muškaraca je velika razlika u veličini u opuštenom i uzbuđenom stanju; tj. ne razlikuju se u veličini prigodom erekcije koliko se razlikuju u opuštenom stanju. Ako očigledno ne vjeruješ da ćeš privlačiti cure "macho" izgledom tada treba koristiti nježnost, ljubav i odanost. Iznenadit ćeš se koliko djevojke cijene osjećajnost i toplinu; koliko ih odbija odnos kojeg možeš vidjeti u porno filmovima. Samo izgrađuj smaopouzdanje i spontanost (opuštenost) u komunikaciji s djevojkama. To što nisi imao odnos nije niti loše jer ćeš kasnije uvidjeti što to sve nosi sa sobom (vođenje ljubavi) a puno je važnije od samog čina spolnog odnosa.

skvluka

Imam jedno pitanje i bio bih vam jako zahvalan ako mi date neki savjet... Ovako imam 16 godina i znam da sam u pubertetu i sve, ali me jedna stvar jako zabrinjava i to već duže vrijeme... Je li normalno da dječak mojih godina ima penis velične 3 cm u opuštenom stanju a u nadignutom stanju 10 cm?

Pozdrav i nadam se da će te brzo odgovoriti.

lovvre

Evo meni je vec pocela rasti brada ali dlacice su bijele boje a kod brkova su crne pa mene zanima kad te dlake brade pocnu mjenjat boju je meni narastu i po 2,3 cm a bijele su boje.lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Skvluka: zamoli pregled pedijatra endokrinologa - podaci koje navodiš nisu dovoljni za procjenu da li je sve uredu. Treba vidjeti visinu, težinu, tvoj izgled, veličinu testisa i cijeli niz drugih stvari.

Lovvre: obično do 25. godine dlake na licu postanu deblje a boja ovisi o boji kose. Ako je tamna onda će i brada postati tamnija. Brijanjem se taj proces ubrzava.

Majstor

Imam jedno pitanje , Imam 17 godina i visok sam 187 znam ad je to dobra visina ali većina drugih su viši od mene iako sam sa 5 godina i nadalje bio viši od drugih podosta od nekih i za glavu, dok su me ti drugi prestigli negde u 7 razredu , jer su se svi razvili a ja nisam, rastao sam istim tempom ko i dosad bez naglog rasta.
Pored toga mi nekako problem predstavlja što mi tijelo nekako nije kao u drugih razvijeno kao u djeteta iako sa velikom visinom i imam nešto poduže ruke i mnogo izažene grudi iako sam muško što mi predstavlja problem.I da li ću još rasti otac mi je visok 179 a mati 165 a moj brat moje vidine iako je mlađi 2 godine. pozdrav !

Huj23

Pozdrav! Imam još jedno pitanje. Da li vježbe za trbušne mišiće (trbušnjaci), sklekovi i vježbe za leđne mišiće (leđni) utječu nekako na rast?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Majstore, ne mogu sa sigurnošću predvidjeti da li ćeš i koliko jpš narasti - već si premašio visinu koja se može predvidjeti temeljem visine oca i majke. Što se grudi tiče javi se liječniku na pregled kako bi odlučio ima li potrebe za daljnjim pretragama ili liječenjem.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Huj ove vježbe nemaju utjecaja na rsat pod uvjetom da se ne ubijaš i ne iscrpljuješ zbog njih.

Filip14

Poštovani

Imam 14 godina visok sam 164 i imam 65 kg... imam jedan problem nemogu navuci kozicu na penisu koda mi je zapljepljena a sram me rec roditeljima i javit se doktoru..
nebi mogao imati spolni odnos radi toga jer nemogu navuci kozicu pa me to jako brine mozda penis vise nece rasti radi toga
Molim pomoc! happy

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zalijepljena kožica neće utjecati na daljnji rast spolovila. Sram o kojem govoriš je bez osnova, ovaj problem se vrlo jednostavno rješava i nije rijedak.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 34
Naprijed