Kontracepcija

jesam li trudna?

fiona300395

poštovana/i imala sam sopolni odnos dva dana prije menstruacije bez zaštite al nije ejakuirao u meni.. menstruacija mi nikad ne dolazi na 28. dan ciklusa.. zasad mi menstruacija kasni 3 dana.. da li bi se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate se brinuti. Ne radi se o trudnoći.

acetilkolin

Poštovana,
2 godine sam pila kontracepciju (logest i lyndinette 20). prestala sam u 4. mjesecu ove godine, i nakon toga su mi sve menstruacije bile redovite. svaki odnos je bio bez zaštite, ali s prekinutim snošajem ( ako zatrudnim zatrudnim, ako ne ne, ne bi bila neželjena trudnoća, ali nismo ni pokušavali dobiti djete). danas je 6. dan otkako mi menstruacija kasni, i imam užasne bolove u križima već tjedan dana, a i pomalo grčeve u donjem djelu trbuha. Zanima me, prije nego napravim test, što vi mislite o tome? Imaju li ti bolovi u križima veze s izostankom menstruacije i potencijalnom trudnoćom?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, smetnje mogu biti uzrokovane nadolazećom menstruacijom a isto tako mogu to biti i nespecifični simptomi rane ttudnoće. Svakako test na trudnoću.

light17

poštovana/i mjesečnicu sam trebala dobiti 1.8. a dan prije mjesečnice te 1.8., 2.8. i 3.8. sam imala spolni odnos bez zaštite ali nije ejakuirao u meni. mjesečnica mi sad kasni 9 dana ali mi nikad prije nije dolazila na 28. dan ciklusa uvijek je ili kasnila ili je došla prije. napravila sam također i test za trudnoću i negativan je. da li sam trudna ili je nešto drugo u pitanju?

light17

s tim da moram naglasit da mi je to bio prvi spolni odnos u životu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

nina_dior

Poštovani!Zadnji odnos imala sam 14.07. a 29.07. sam trebala dobiti menstruaciju..znalo mi se desiti da mi kasni ali nikad 12 dana kao sada..nismo koristili zastitu ali nije ejakulirao u mene,i on uporno tvrdi kako je siguran da nema sanse da sam u drugom stanju..radila sam test za trudnocu nakon sto mi je menstruacija kasnila 11 dana,znaci jucer u popodnevnim satima i on je pokazao negativan rezultat,,..imam bolove u donjem djelu trbuha i ledjima,i uzasno me glava boli..imam obilan bijelo-smeđi iscjedak,a inace imam policisticne jajnike..jako sam zabrinuta i sumnjam na trudnocu,ali nadam se da se uzalud brinem..jer zadnjih dana mislim samo o tome i jako sam nervozna i pod stresom...unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudni. Test je negativan.

someone1

Postovani
S obzirom na to da smo oboje mladi, a i ja ne zelim jos stupati u odnose, decko i ja smo se "igrali" tako da sam ja njega dovela do vrhunca navlacenjem penisa, i kad je doslo do erekcije slucajno je malo sperme kapnulo po mojim prstima.
Obrisala sam prste obicnom maramicom a zatim i vlaznom maramicom..
Nakon 15-tak minuta trebala sam obaviti malu nuzdu, i wc papir sam uzela rukom po na kojoj mi je sperma bila..
Zanima me dali postoji mogucnost da ostanem trudna...
Plodni dani su mi...
Pleeaseeee help..

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

larisa123

ovaj ciklus mi je rađen ultrazvuk 12. dan, te je ginekolog rekao da ne vidi trudnoću..no da se trudnoća desila prošli mjesec najviše su mogla proći 3tj..a do 5 tjedana se niti ne vidi trudnoca ultrazvukom..no bi li barem endometrij bilo zadebljan? jer mi je rekao da je endometrij tanak..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je endometrij tanak ne radi se o trudnoći.

malacrna123456789

Poštovana/i ovako menstruacija mi kasni 11 dana zadnje menstruacije su mi bile 1.4. ,3.5., 9.6., 12.7. neredovite su ali nikada mi se nije desilo da sam ovako dugo čekala...spolne odnose imala sam 5.8., 7.8. i 15.8. bez zaštite ali nije ejakulirao u mene...nemam nikakve simptome trudnoće no jako me brine što menstruacija još nije stigla...postoji li mogućnost da sam trudna?

amii_w

Poštovani, molim Vas za mišljenje.
8.7. sam trebala dobiti mjesečnicu, no kako nije došla imala sam nezaštićeni spolni odnos. Kasnila mi je 9 dana i došla 17.7. Trajala je 5 dana i bila je normalnog intenziteta. Ovaj mjesec sam imala spolni odnos 13.8. uz korištenje kondoma od početka do kraja odnosa. Kondomi nisu pukli ( provjerili smo ih ) niti skliznuli. Menstruaciju sam dobila na vrijeme, 18.8. rano ujutro. Prva dva dana mi je krvarenje bilo normalnog intzenziteta,a treći dan je krvarenje bilo podosta slabije. Četvrti dan ( to je danas ) imam samo par smeđih točkica. Također moram napomenuti da sam ovaj mjesec imala ( kao i gotovo svaki mjesec ) znak ovulacije - gusti rastezljivi iscjedak koji se pojavio 3 dana. Također dan nakon spolong odnosa imala sam osjećaj da ću dobiti mesntruaciju,a i dobila sam nekolilko prištića. Jako sam zabrinuta jer se bojim da se radi o lažnoj menstruaciji, a opet s druge strane mislim da je nemoguće pošto sam imala zaštićeni odnos i kondomi nisu pukli. Molim Vas za Vaše mišljenje. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da napravite prvo test na trudnoću. S obzirom na neredovitost ciklusa ne vjerujem da se radi o trudnoći.

nikolina0707

Poštovani, evo i mene s mojim problemima. Dakle, imam 19 godina i neredovite menstruacije, a kako nemam česte odnose ginekologinja mi je preporučila da ne kosristim kontracepcijske pilule nego da se ciklus pokuša regulirati prirodnim putem. Zadnju menstruaciju dobila sam 30.4 i od tada ništa. Menstruacije su mi i prije dolazile svaka 2-3 mjeseca. Zadnji odnos imala sam 12.5 , koristili smo kondom te partner nije uopce dozivio orgazam sto znaci da nije ni ejakulirao. Dakle danas je 21.8, a ja menstruaciju nemam od 30.4. Često osjećam bolove u jajnicima te me ginekologinja upozorila da se vjerojatno radi o policističnim jajnicima i uputila me na ultrazvuk na koji još uvijek čekam. Postoji li ikakva šansa za trudnocu ? Test sam radila prije mjesec dana i bio je negativan, ali i dalje sam zabrinuta. Ako se radi o policističnim jajnicima, koji su inace simptomi i kako se sindrom lijeci ? Hvala Vam na odgovoru.

cuddy

poštovani, prije par dana (16.8.) sam imala prvi spolni odnos. bili smo glupi i nismo koristili zaštitu. dečko je penetrirao vani,ali kaže da je i unutra. (je li fizički moguće da je svršio više puta bez odmora?) aktivno se bavim sportom,pa mi menstrualni ciklus nije redovit. iako su zadnja tri bila (25-26 dana). pretpostavila sam da je to jer su treninzi prestali. tak da mi je računanje plodnih dana palo u vodu. 3-4 dana nakon sam krvarila lagano,jučer nisam,pa danas opet. znači li to da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , pregledat ćete naše postove o policističnim jajnicima. Svakako se ne slažem sa mišljenjem vaše liječnice. Što znači regulacija ciklusa prirodnim putem danas u 21. stoljeću. Već davno ste trebali biti obrađeni. Za početak potrebno je menstruaciju izazvati gestagenim preparatima. Zatim napraviti spolne hormone da se ustvrdi stanje, svakako i uzv cd, kao i hormoni štitnjače. Ako se radi o policističnim jajnicima započeti odmah terapiju kontraceptivn pilulama. Dakako da se kod vas ne radi o trudnoći.

laly1234

21.8 je decko pokusao uci u mene ali nije uspio pa je samo isao sa njim po njoj. 22.8 sam dobila menstruaciju. mogu li ostati trudna?