Kontracepcija

jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da trudnoća nije moguća.

mirce

POZZ djevojka i ja imali smo prije par sati nezasticeni odnos u kojem sam ejakulirao u nju. Njoj je 6 dan mjesecnice i kaze da joj je prosla mjesecnica, jer joj kaze traje nekada 6 nekada 7 dana, ali je prije 14h promjenila ulozak i prije odnosa bio je krvi na njemu. Dali je moguce da ce ostati trudna i nakon koliko vremena se moze uciniti test na trudnocu??? pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani , radi se o neplodnim danima. Neće ostati trudna.

mirce

POZZ ponovo ja..16.8. djevojka je popila vikelu, a 14.8. smo imali odnos i pukao nam je prezervativ i ja sam ejakulirao u nju pa je popila vikelu 44h nakon toga. Njoj je mjesecnica dosla ranije 2 sedmice dali je to od vikele i jeli to normalno i dali je to prava mjesecnica. Trajala je 6 dana Jer citao sam da moze ostati trudna za vrijeme mjesecnice. 6 dan njene mjesecnice imali smo nezasticeni odnos i ja sam ejakulirao u nju znaci mjesecnica je prosla. Vec ste mi rekli da to nisu plodni dani, pa bih vas molio za odgovor sada.. HVALA UNAPRIJED

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ali ste zaboravili u predhodnom postu napisati da je pila postkoitalnu kontracepciju.
Nisam siguran da li se radili o menstruaciji.

mirce

Ja se izvinjavam mjesecnicu je dobila 25.8 a trebala je oko 6.9. pa sada, dali je to od vikele. dali ce ostati u drugom stanju jer smo imali nezasticeni odnos 6 dan njene mjesecnice, a kaze da je zavrsila.. ZAHVALJUJEM

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vjerovatno nije bila menstruacija nego krvarenje nakon vikele.
Ako menstruaciju ne dobije u očekivano vrijeme nek napravi test na trudniću.

mirce

Pozz pisao sam vech tako da znate sve... Sinoc smo imali zasticeni odnos, jutros je djevojka primjetila 2-3 kapljice smeckastog iscjedka i ima mnogo bijelog iscjedka i maloo je pecka... Tek je proslo 3 dana od nezasticenog odnosa u kojem sam ejakulirao u nju, a pisao sam da je imala krvarenje 6 dana i 6 dan krvarenja sam ejakulirao u nju. Staa je u pitanju?? Dubogoo se ZAHVALJUJEM!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno kao i ranije. Smeđi iscjedak nakon postkoitalne pilule.

elza

Poštovana doktorice,

stupila sam u polni odnos 02.07.2012.g., koristili smo kondom ali je pukao pri kraju odnosa i brzo smo ga izvadili, tako da je možda mali dio sperme prošao dalje... Nakon toga dobila sam prvu menstruaciju 14.07. (redovno kada sam i trebala) (inače mi je baš redovna menstruacija). Također u idućem mjesecu, tj. augustu sam dobila ponovo redovno menstruaciju, 08.08. i sve je bilo normalno...Međutim, ovaj mjesec mi kasni...Trebala sam dobiti oko 02/03.09., (znači kasni mi 4-5dana)....nikad mi ne kasni, pa se pitam da nisam trudna? Nemam nekih znakova, osim što sam prije 5-6 dana bila bolesna, imala stomačni virus, povraćanje i proliv....te sad imam grčeve u želucu.... Molim Vas da mi odg i kažete svoje mišljenje.. Hvala unaprijed.

Elzana.

Nataša Šemnički, dr. med.

elza ,

moguće je da zbog bolesti dođe do odgađanja menstruacije.
Najsigurniji ste kada učinite test na trudnoću.

L.p.

mirce

pozz samo me josh ovo zanima.. Ako menstruaciju ne dobije u očekivano vrijeme nek napravi test na trudniću. Dali ste mislili ako ne dobije u vrijeme kada joj je trebala normalno doci ili ako ne dobije na datum kada je dobila ovu izazvanu VIKELOM.. ZAHVALJUJEM

Nataša Šemnički, dr. med.

mirce ,

u očekivano vrijeme prema izračunu po datumu zadnje ( redovne ili izazvane )

L.p.

zanaa

zdravo i ja sam ovdje nova imala bi jedno pitanje zadnju menstruaciju sam ima deveteog avgusta a zadnji odnos 27 eh posle toga sam trebala da dobijm 5septembra ali nisam i bojim se da nisam trudna nemam nikakvih simptoma osim sto mi kasni taj jedan dan i imaj lucenje neke bijele sluzi sto dosad nije bilo i test sam radila petoga kada sam trebala dobiti bio je negativan ako bi mi mogli pomoci bila bi vam zahvalana..

whoot

Poštovani, brine me. S dečkom sam imala "odnos" na način da smo se trljali spolnim organima jedno o drugo, no niti u jednom trenutku njegov penis nije bio u direktnom dodiru s mojom vaginom već se sve odvijalo preko odjeće (bokserica i gaćica). Za to vrijeme nije došlo do ejakulacije no kroz bokserice sam na njemu mogla osjetiti da je malo mokar, za to pretpostavljam da je bila predsjemena tekućina. Čitala sam da i u toj tekućini ima dovoljno spermija za oplodnju, ono što me brine je je li ikako moglo doći do trudnoće ako je ta tekućina došla u dodir s mojim gaćicama (vanjska strana gaćica). Do prve ejakulacije je došlo tek kasnije i to nije bilo ni blizu moje vagine i nakon toga nismo nastavili odnos. Zadnja mjesečnica mi je bila 09.08 i sad bi mi trebala doći svaki dan, ovo se dogodilo preksinoć i prema računu to su mi bili neplodni dani.
Još me zanima, je li sigurno da momak curu zadovoljava s rukom ako je ejakulirao prije toga. Recimo da je do ejakulacije došlo 20 minuta prije i da je oprao ruke?

ivanasucurac

imam jedno pitanje...možda će zvučati glupo,al molim Vas smirite me nekako...sad(
evo ovako...zadnju mjesečnicu sam dobila 27.8..trajala je 5 dana,s tim da mi inače traje po tjedan dana...u subotu,znači 8.9.nisam imala odnos s momkom,al smo se zadovoljavali...međutim,on je svršio i nakon toga mi je stavio prste dole...da li postoji mogućnost da sam trudna odnosno da je njemu na prstima ostalo sperme? plizzz pomozite....ne želim bit trudna još...molim Vas....očajna sam...sad

Nataša Šemnički, dr. med.

zanaa ,

ponovite test na trudnoći i ako je ponovno negativan javite se ginekologu na pregled.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

whoot ,

po svemu navedenom nebi trebalo doći do trudnoće.
Uvijek je bitno da su ruke čiste ako se štitite od trudnoće.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

vanasucurac ,

nažalost prstima može doći do unošenja sperme.
Ako su bile čiste nema razloga za brigu.

L.p.

ivanasucurac

on ih je nakon što je svršio obrisao...strah me...sad(